X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Punta Cana
Punta Cana

Plavby v okolí

Punta Cana / Dominikánská republika

Dominikánská republika je v současnosti jednou z nejoblíbenějších a turisticky nejnavštěvovanějších destinací v Karibiku. Stát s přibližně 10 miliony obyvatel zabírá východní polovinu ostrova Hispaniola, o který se dělí s Haiti. Pro svou přívětivou karibskou atmosféru, krásné pláže i zajímavé památky je už od 90. let 20. stol. vyhledávaným cílem turistů. Kvalitní služby a solidní zázemí pomáhají k celkovému rozvoji cestovního ruchu, který je významnou součástí místní ekonomiky. Hlavním městem je Santo Domingo. To se také honosí titulem „nejstarší koloniální město Nového světa“.

 

Nejvyhlášenějším turistickým centrem země je oblast Punta Cana ležící na východní straně ostrova. Tato téměř 50 km dlouhá písečná pláž se sněhobílým pískem a křišťálově čistou vodou potvrzuje slova Kryštofa Kolumba, který ostrov nazval „rájem na zemi“. Jednotlivá letoviska rozesetá po celé délce pláže nabízejí jen ty nejkvalitnější služby a řadu zajímavých atrakcí i aktivit. Mezi nejoblíbenější patří šnorchlování a potápění na korálových útesech s bohatým podmořským životem či výlety do okolních parků s krásnou přírodou. Známé letovisko Bávaro nabízí i rušný noční život, diskotéky a vynikající restaurace. Je tak zcela zřejmé, proč místní mezinárodní letiště patří k nejvytíženějším v Karibiku.          

 

Punta Cana má také velmi dobrou polohu pro poznávání ostrova. Během jednodenního výletu lze navštívit hlavní město Santo Domingo s celou řadou cenných historických památek, mezi které patří např. Kolumbův palác či nejstarší katedrála v Novém světě. Velice oblíbená je i nedaleká turistická vesnice Altos de Chavón postavená po vzoru andaluských středověkých vesnic či krasové jeskyně Cueva de las Maravillas s kresbami původních indiánů. Milovníkům vodních sportů lze doporučit některý z výletů na nedaleké ostrůvky obklopené korálovými útesy s možností šnorchlování a potápění. V okolních přírodních parcích lze zase najít pěkné turistické trasy vedoucí k vodopádům. Zcela bezkonkurenční je ovšem lodní výlet k poloostrovu Samaná, který je ideálním místem pro pozorování velryb – keporkaků.      

 

 

Místa, která stojí za to vidět:

- Altos de Chavón

- ostrov Catalina

- jeskyně Cueva de las Maravillas

- pláž Bavaró

 

Vychutnejte si místní speciality…

Sancocho – tradiční polévka z několika druhů mas, sladkých brambor, dýně a koření

Quipes – bochánky z bulguru či tvrdé pšenice plněné mletým masem a kořením

Empanadas – kapsy plněné masem a zapečené v troubě

Mangú – kaše z plaintainů (zeleninových banánů) s cibulkou, sýrem, salámem či vejci

Smažené banány


Místa, která stojí za to vidět