Labadee
Labadee

Plavby v okolí

Labadee / Haiti

Na severním pobřeží Haiti se v západní části ostrova Hispaniola na břehu severního Atlantského oceánu rozkládá Labadee. Exkluzivní soukromý „ostrov“ je přístavem a prázdninovou destinací, kterou si dlouhodobě (až do roku 2050) pronajímá lodní společnost Royal Caribbean Cruises. Plážový rezort leží asi 13 kilometrů severozápadně od Cap-Haitien, 190tisícového města, které hrálo důležitou roli ve španělské a francouzské koloniální historii.

Labadee prý objevil v roce 1492 Kryštof Kolumbus, od roku 1986 je soukromou destinací, určenou výhradně hostům Royal Caribbean. Ti se tady mohou těšit na malý poloostrov, vystupující do moře ze severního pobřeží Haiti, pokrytého hustým deštným pralesem.

Příznivci dějin by si neměli nechat ujít prohlídku dvou historických památek Labadee – pláž Nellie, Angličanky, která tady kdysi údajně založila obchodní stanici a tavernu, a Starou zvonici, jež oznamovala místním zemědělcům příjezd obchodních lodí. Kdo chce do dějin oblasti nahlédnout ještě hlouběji, může se zúčastnit pěšího výletu do Rajské zátoky a navštívit tradiční haitskou vesnici, kde je možné ochutnat místní speciality nebo zakoupit rukodělné výrobky.

Na adrenalinově založené hosty čeká v Labadee bezmála 800 metrů dlouhá zip line s příhodným názvem Dragon´s Breath (Dračí dech) Flight Line nebo parasailing, let na padáku zapřaženém za člunem. Z obou dvou atrakcí se nabízí překrásné výhledy. Komu by to nestačilo, může vyrazit na vyjížďku motorovým člunem nebo si užít jízdu na Dragon´s Tail Alpine Coaster, horské dráze ženoucí se ze svahů hory Santa Maria. Pro sportovce jsou v Labadee připraveny volejbalové kurty, kdo se chce jen tak projít, má na výběr z několika treků napříč poloostrovem.

Zájemcům o odpočinek je k dispozici hned několik pohádkových pláží na břehu zátok, podobných malým lagunám a chráněných korálovým útesem, kde se mohou opalovat, koupat se nebo se šnorchlem vyrazit na průzkum pestrého života korálového útesu. Ve svahu s nádhernými výhledy na oceán jsou umístěny lázně, nabízející celou řadu zkrášlovacích a léčebných zákroků a procedur. Nejen dětem se pak bude líbit v akvaparku Arawak s nafukovacími horolezeckými ledovci, houpačkami, trampolínami a skluzavkami nebo Adventure Ocean Oasis, která je součástí organizovaného programu Adventure Ocean, jenž si Royal Caribbean přichystala pro mladé námořníky.

O občerstvení se v Labadee stará hned několik barů, k obědu je barbecue s hamburgery, hot dogy, saláty a ovocem.

Místa, která stojí za to vidět

Dragon´s Breath Flight Line – Užijte si panoramatické výhledy při adrenalinové jízdě na bezmála 800 metrů dlouhé zip line.

Dragon´s Tail Alpine Coaster – Zažijte adrenalinový sjezd na horské dráze ve svahu hory Santa Maria.

Paradise Cove – Vyrazte na pěší trek do haitské vesnice, nahlédněte do zajímavé historie a exotické kultury oblasti a ochutnejte místní speciality.

Artisan´s Village – Nakupte netradiční suvenýry na trhu s haitskými rukodělnými výrobky.

Labadee Beach – Opalujte, koupejte se a relaxujte v pohodlných lehátcích na překrásné písčité pláži.

Arawak Aqua Park – Nenechte si ujít skvěle vybavený akvapark s trampolínami, skluzavkami a další spoustou atrakcí.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Labadee