X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Labadee
Labadee

Plavby v okolí

Labadee / Haiti

Na severním pobřeží ostrova Haiti se rozkládá přístav Labadee, soukromý plážový rezort, pronajatý až do roku 2050 skupině Royal Caribbean Cruises. Hosté tří jejích společností – Royal Caribbean International, Celebrity Cruises a Azamara Club Cruises – tady zažijí doslova na ráj na zemi.

Nevelký poloostrov nese jméno francouzského markýze de La Badie, který oblast jako první v 17. století osídlil, a může se pochlubit překrásnými písečnými plážemi, korálovými útesy a klidnými zátokami, obklopenými do nebe se zvedajícími vrcholky hor.

Royal Caribbean si pro své návštěvníky připravila nabídku aktivit, inspirovaných kulturou Haiti, mezi kterými nechybí ani velmi oblíbený bleší trh. Na příznivce aktivního trávení volného času čeká řada vodních sportů i Dragon’s Splash Waterslide, obří skluzavka s 10 zatáčkami, kterou si užije celá rodina. Nejen děti se mohou těšit na spoustu zábavy v aquaparku Arawak s trampolínami, vodními skluzavkami a spoustou nafukovacích vodních hraček.

Milovníkům adrenalinu se bude líbit jízda na Dragon's Tail Coaster, bobové dráze s nádhernými výhledy na moře, nebo Dragon's Breath Flight Line, nejdelší zip line nad vodou na celém světě. Pohled na rezort z ptačí perspektivy je možné užít si při plachtění na padáku taženém motorovým člunem, kdo chce raději zůstat na zemi – či spíš na vodě -, ocení výlet na kajaku nebo projížďku na vodním skútru podél překrásného pobřeží. Pestrý život korálového útesu pod křišťálově čistou hladinou čeká na všechny, kteří rádi šnorchlují.

Kdo dá přednost relaxu v soukromí, může si pronajmout některou z kabin s plovoucími lehátky, ručníky, obědovým  bufetem v jedné ze tří kaváren - Columbus Cove Café, Dragon's Cafe nebo Café Labadee –, chlazenou vodou a obsluhou v ceně.  

Hned několik restaurací na čerstvém vzduchu se postará o to, že hladem v Labadee nikdo trpět nebude. V nabídce jsou grilované speciality, hamburgery, hot dogy, čerstvé ovoce a zelenina. Samozřejmostí jsou pak osvěžující nápoje včetně značkového zmrzlého drinku Labaduzee, prvního svého druhu na světě.

Hezkými suvenýry na památku určitě budou rukodělné výrobky a dřevořezby místních umělců.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Labadee