X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Mayreau
Mayreau

Plavby v okolí

Mayreau / Svatý Vincenc a Grenadiny

V jižní části souostroví Svatý Vincent a Grenadiny se v Karibském moři rozkládá ostrov Mayreau. Nejmenší obydlený ostrůvek Grenadin má plochu 4 kilometrů čtverečních a asi 200 stálých obyvatel, většina z nich jsou rybáři.

Mayreau je doslova rájem na zemi, ale také méně častou - a tedy mnohem méně turistickou – karibskou destinací. Jeho hlavním lákadlem jsou překrásné písčité pláže a křišťálově čistá modrá voda, kde se dá bez problémů strávit celý den. Skvělé jsou tady nejen opalování a relaxace, ale také vodní sporty – od koupání přes plachtění až po šnorchlování a objevování fascinujícího života pod mořskou hladinou s bombou na zádech.

Většina lodí kotví v zátoce Saline Bay s nádhernou, 1,5 kilometru dlouhou písčitou pláží. Záliv byl pojmenován podle solného jezírka, kde se dříve sklízela sůl na export, dnes už se používá jen pro účely místních.

Od mola v Saline Bay vede silnička do bezejmenné vesnice na Staniční hoře (Station hill), kde žije většina obyvatel. Elektřina byla na ostrově zavedena až na počátku 21. století, zato se tady nachází hned dva kostely: pěkný kamenný kostel Neposkvrněného početí Panny Marie byl vystavěn v roce 1930 a otevírají se od něj dech beroucí výhledy na Mayreau, okolní ostrovy a širé moře. Ty je možné užít si ale z celé řady míst ostrova, na které milovníky výletů dovede hned několik pěších treků nádhernou krajinou bujného tropického lesa.

Severní cípek ostrova zaujímá záliv Salt Whistle, kam také po přistání míří většina návštěvníků. Místní pláž má tvar půlměsíce a písečná kosa, široká jen 45 metrů, která z ní vede, od sebe odděluje Karibské moře a Atlantský oceán.

Korálový útes, zvaný Zahrady Mayreau, nabízí mělké i hlubší části vhodné ke šnorchlování i potápění a možnost zaplavat si tady s mořskými želvami není žádnou výjimkou. Na své si však přijdou i příznivci potápění k vrakům, na které tady čeká přes 40 metrů dlouhá anglická loď, potopená roku 1918.

Komu by byl Mayreau příliš malý, může vyrazit na člunu za nádhernými scenériemi neobydlených karibských ostrovů a ostrůvků, za majestátním úlovkem nebo ke korálovým útesům Tobago Cays, považovaným za jedno z nejlepších míst k poznávání podmořského života v celém Karibiku.

Navzdory jeho velikosti není na Mayreau nouze o restaurace a bary, kde je možné vychutnat si osvěžující koktejly a vyzkoušet tradiční kuchyni. Nikdo by si neměl nechat ujít návštěvu místního obchodu s rumem ani ochutnávku plodů chlebovníku, které se servírují na mnoho způsobů (často pečené přímo na otevřeném ohni), mimo jiné také s rybou známou jako kranas coby národní pokrm.

Místa, která stojí za to vidět

Church of the Immaculate Conception – Nechte se okouzlit pěkným kamenným kostelíkem z roku 1930 i překrásnými výhledy, které se od něj otevírají.

Salt Whistle Bay – Užijte si odpočinek na nádherné pláži ve tvaru půlměsíce a písčité kose, oddělující Karibské moře od Atlantiku.

Tobago Cays – Vydejte se na průzkum fascinujícího života pod mořskou hladinou na jednom z nejkrásnějších míst celého Karibiku.

Saline Bay - Relaxujte, opalujte a koupejte se na překrásné, více než 1,5 kilometru dlouhé písčité pláži v jihozápadní části ostrova.

Mayreau Gardens - Šnorchlujte a potápějte se v Zahradách Mayreau, kde plavání s želvami je spíše pravidlem než výjimkou.

Purini Wreck - Ponořte se k vraku 40metrové anglické lodi, kterou si oblíbila řada druhů ryb i žraloci.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Mayreau

USA, Svatý Martin, Zámořský departement Francie, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Barbados, Svatý Kryštof a Nevis, Haiti z Miami na lodi Azamara Quest

Loď: Azamara Quest
Trasa: USA, Svatý Martin, Zámořský departement Francie, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Barbados, Svatý Kryštof a Nevis, Haiti
Nalodění a vylodění: Miami, USA
Trvání: 15 nocí