George Town (Kajmanské ostrovy)
George Town (Kajmanské ostrovy)

Plavby v okolí

George Town (Kajmanské ostrovy) / Zámořské území Velké Británie

George Town je hlavním městem ostrova Grand Cayman, který je se svou rozlohou 196 km2 největším a také nejatraktivnějším z Kajmanských ostrovů. Žije zde okolo 53 tisíc obyvatel, což je asi 96 % veškerého obyvatelstva souostroví. Zbytek obyvatel sídlí na dalších dvou ostrovech Little Cayman a Cayman Brac. Ostrov, který se proslavil jako daňový ráj, je zároveň i vyhlášenou prázdninovou destinací. Je zde celá řada kvalitních hotelů a resortů, tyrkysové moře i krásné bílé pláže, z nichž nejznámější je bezesporu 7 miles beach – téměř 9 km dlouhý pás bílého písku svažující se do zálivu West Bay, který lemuje řada restaurací, vil, barů i obchodů.

Kajmanské ostrovy byly objeveny Kryštofem Kolumbem v r. 1503 během jeho čtvrté výpravy do Nového světa. Původně byly pojmenovány Las Tortugas podle obrovského množství želv, které kolonizátoři spatřili v místních vodách. Španělsko si poté ostrovy udrželo do konce 17. stol., kdy se staly britskou državou spravovanou z Jamajky. Když pak v r. 1962 Jamajka získala nezávislost, dostaly se pod přímou správu Velké Británie. Dnes jsou Kajmanské ostrovy centrem mezinárodních peněžních služeb. Díky barevným korálovým útesům a křišťálově jasné barvě moře, která umožňuje sledování bohatého podmořského života, jsou také jedním z nejvyhledávanějších potápěčských cílů na světě. Již od roku 1957, kdy potápěčský průkopník Bob Soto na Grand Caymanu otevřel první základnu, ukazují ostrovy okolnímu světu své unikátní podmořské bohatství.

Hlavní město George Town je živým a moderním centrem obchodu a nákupů. Při procházce hlavní částí města narazíte na jedny z nejlepších duty free obchodů v Karibiku, které jsou přeplněny rozsáhlým sortimentem luxusního zboží od světových značek, jako je Versace, Cartier, Tiffany, Gucci a mnoho dalších. George Town má sice moderní výstavbu, ale zachovává si i charakter přímořského karibského města. Velkou atrakcí je lodní výlet do Stingray City – mořské laguny, kde si návštěvníci mohou zaplavat s rejnoky, krmit je či hladit. Návštěvníky láká i botanická zahrada pojmenovaná po britské královně Elizabeth II. s více jako 300 druhy rostlin včetně orchidejí, ležící na východním pobřeží asi dvacet minut jízdy od George Townu.

 

Místa, která stojí za to vidět:

- George Town

- Stingray City

- želví farma

- 7 miles beach

 

Vychutnejte si místní speciality…

Rum

Cassava cake – maniokový koláč

Mahi-mahi – ryba (zlak nachový) podávaný s rajčatovou omáčkou, cibulí a pepřem

Ryby a mořské plody všeho druhu

Coach – mečoun, humr a krevety s kreolskou omáčkou a bylinkami


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do George Town