X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Fudžajra
Fudžajra

Plavby v okolí

Fudžajra / Spojené arabské emiráty

Na severozápadním pobřeží Spojených arabských emirátů leží na břehu Ománského zálivu Fudžajra. Hlavní město stejnojmenného státu má necelých 100 tisíc obyvatel.

Na vrcholku kopce nedaleko od centra města se k nebi tyčí zrekonstruovaná pevnost, vystavěná už v 16. Století. Je největší atrakcí města a patří mezi nejstarší a také největší hrady země. Návštěvníci si v komplexu mohou prohlédnout hrad, mešitu a několik historických domů, na které shlíží hned čtyři hlídkové věže – tři oblé a jedna hranatá.

Kdo touží nahlédnout do zajímavé minulosti exotické země, neměl by si nechat ujít prohlídku Fudžajrského muzea, otevřeného v roce 1991. Expozice jsou zaměřené na archeologii a historii regionu, ale také tradiční způsob života a nechybí v nich například staré zbraně, oděvy, nebo dokonce ukázka obchodu s kořením. Bohaté dějiny země pak uchovává také vesnice pod širým nebem, kde na zájemce čekají modely tradičních domů s domácími potřebami a nástroji.

Odpočinek od památek nabízí park Madhab, rozložený v podhůří pohoří Hajar kolem minerálního pramene. Ten napájí dva bazény, relaxovat je pak možné také ve stínu stromů třeba při pikniku.

Mešita šejka Zayeda je druhou největší ve Spojených arabských emirátech a dominuje celému městu: není divu – pojme totiž neuvěřitelných 28 tisíc lidí!

 

 

Místa, která stojí za to vidět

Fujairah Castle

Fujairah Museum –

Madhab Spring Park -

Fujairah Heritage Village

Sheikh Zayed Mosque

Fujairah Beach


Místa, která stojí za to vidět