Brindisi
Brindisi

Plavby v okolí

Brindisi / Itálie

Brindisi, ležící v Apulii na pobřeží Jaderského moře, hrálo díky svému přírodnímu přístavu a výhodné poloze vždy důležitou roli. Jako centrum obchodu a námořní dopravy se vyznamenalo například během punských válek mezi Římskou říší a Kartágem nebo v období křížových výprav do Svaté země. Založeno bylo ale už mnohem dříve, pravděpodobně v 8. stol. př. n. l. kolonisty z Řecka. Když si město o pět století později podrobili Římané, bylo už důležitou obchodní základnou i vojenským přístavem. I z toho důvodu zde Římané vybudovali jednu z nejdůležitějších silnic – Via Appia, která začínala v Římě a končila u brindiského přístavu. Po rozpadu Západořímské říše se zde vystřídalo několik vládnoucích rodů, z nichž nejvýznamněji se na výstavbě města podepsali španělští Aragonové a němečtí Štaufové. Ti si zcela jasně uvědomovali důležitost Brindisi jako obchodní křižovatky, a proto na obranu města vybudovali několik mohutných pevností, které zdobí břehy přístavu dodnes. Historické jádro je obklopeno dvěma dlouhými zálivy. Ty slouží i jako přístaviště výletních lodí. V samotném centru naleznete zajímavé památky a několik archeologických lokalit. Vedle zmíněných pevností (Švábský a Aragonský hrad) je největší dominantou románský Dóm z 12. stol., který leží na náměstí Piazza Duomo obklopený gotickými paláci. Pod Verdiho divadlem je přístupná archeologická lokalita, kde se krásně zachoval kus římské ulice. Symbolem města je sloup, který se tyčí nad přímořskou promenádou a původně označoval konec římské silnice Via Appia. Severně od města, u mysu Punta Penne, jsou pěkné písčité pláže.       

Necelých 80 km od Brindisi se nachází světový unikát zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO – městečko Alberobello. Jeho jedinečná architektura sem láká návštěvníky z celého světa. Naleznete zde totiž domky zvané „trulli“, které nemají jinde obdoby. Jsou stavěné na sucho, bez malty s kuželovitou kamennou střechou a bílou omítkou na zdech. Ve stejném stylu je v Arbelobellu postaven i kostel sv. Antonína, který ovšem pochází až ze začátku 20. stol. Město má zcela neopakovatelnou atmosféru a určitě stojí za to se sem vypravit na jednodenní výlet.

  • Vychutnejte si místní speciality…

Pettole – smažené těsto plněné např. treskou nebo ančovičkami se zeleninou

Mandlové mléko – oblíbený osvěžující nápoj

Taralliny – křupavé slané kroužky, které se podávají k pivu


Místa, která stojí za to vidět


Plavby z Brindisi

Itálie, Řecko, Černá Hora z Brindisi na lodi MSC Musica

Loď: MSC Musica
Trasa: Itálie, Řecko, Černá Hora
Nalodění: Brindisi, Itálie
Vylodění: Benátky, Itálie
Trvání: 6 nocí

Plavby do Brindisi

Itálie, Řecko z Benátek na lodi MSC Musica

Loď: MSC Musica
Trasa: Itálie, Řecko
Nalodění: Benátky, Itálie
Vylodění: Pireus (Athény), Řecko
Trvání: 4 nocí
First Minute
plavba s českým průvodcem

Z Benátek za poznáním úžasného Řecka se zastávkou v Černé Hoře II na lodi MSC Musica

Loď: MSC Musica
Trasa:

Itálie, Řecko, Černá Hora

Vylodění: Benátky, Itálie
Trvání: 8 nocí

Vydejte se za poznáním půvabů Řecka. Obdivujte typickou architekturu Santorini, navštivte kolébku civilizace, Athény, a vše zakončete v černohorském Kotoru.

Autobusová doprava - český průvodce

Akce! First Minute

Vícelůžkové kajuty jsou na vyžádání.