Civitavecchia
Civitavecchia

Plavby v okolí

Civitavecchia / Itálie

Civitavecchia je někdy nazývaná novodobou „branou do Říma“, protože většina z turistů, kteří přistanou na terminálu výletních lodí, se vydá právě tam. Samotná Civitavecchia má ovšem také co nabídnout. Je to 50tisícové město ležící na pobřeží Tyrhénského moře, jehož historie sahá až do etruského období v 8. stol. př. n. l. Samotný přístav nechal vystavět císař Traján ve 2. stol. n. l. a jeho zbytky jsou stále viditelné při průjezdu k výletnímu molu. Vzhledem k tomu, že důležitost Civitavecchie neustále narůstala, a dokonce se v 16. stol. stala i hlavním římským přístavem, byla na pobřeží vybudovaná mohutná pevnost Forte Michelangelo. Na její výstavě se podílel Donato Bramante a samotný Michelangelo. Po tom je také pojmenována. Vedle promenády, která vede z přístavu okolo pevnosti až na městskou pláž, zde najdete i zachovalé středověké centrum s několika zajímavými kostelíky, věžemi a paláci.

Naprostá většina turistů ovšem vyrazí na prohlídku Říma, hlavního města Itálie s přibližně 2,7 mil. obyvatel. Jde o jedno z nejstarších evropských měst, které bylo podle legendy založeno v r. 753 př. n. l. Po staletí byl Řím hlavním městem Římské říše, nejmocnější evropské říše starověku. Na jeho území též leží Vatikán, sídlo papeže. Město je plné památek ze všech období historie. Najdeme zde antické památky – Koloseum, Forum Romanum, Pantheon i památky z doby renesance a baroka – Bazilika sv. Petra, Fontana di Trevi, náměstí Navona, atd. Velkým lákadlem jsou též Vatikánská muzea s jednou z největších sbírek umění a historických artefaktů na světě.    

Další turistickou atrakcí je Tarquinia, malé město ležící v provincii Viterbo, 20 km od přístavu Civitavecchia a 90 km od Říma. Jeho historie sahá hluboko do minulosti, do doby tajemných Etrusků, kteří patří k nejstarším původním obyvatelům Itálie. V té době byla Tarquinia (kdysi Tarchuna) jedním z největších a nejhonosnějších měst etruské říše. Dodnes se zde zachovala řada památek, z nich nejznámější je etruská metropole na okraji města, která je společně s nekropolí v Cerveteri zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Místa, která stojí za to vidět:

- Civitavecchia – pevnost Michelangelo

- Řím – Koloseum, Forum Romanum, náměstí sv. Petra, Panteon, Piazza Navona

- Tarquinia - hrobky

 

Vychutnejte si místní speciality…

  • Acquacotta – hustá a pikantní polévka, která pochází z Toskánska
  • Minestrone – zeleninová polévka
  • Veškeré druhy těstovin – tortellini, ravioli, orecchiette, tagliatelle, fusilli, cavatelli, aj...
  • Proslulé italské pizzy všeho druhu
  • Sušená šunka – prosciutto, mortadella, bresaola, pancetta
  • Sýry – parmazán (Parmigiano-Reggiano), Grana Padano, Riotta, Pecorino, aj...
  • Víno – Sangiovese, Barbera, Chianti, Nebbiolo,...
  • a samozřejmě káva – espresso, cappuccino

Civitavecchia


Místa, která stojí za to vidět


Jak do přístavu

Lodě kotví v přístavu Civitavecchia Port na adrese Piazza Vittorio Emanuele 19, 00053 Civitavecchia.

Chci do přístavu:


Plavby z Civitavecchia


Plavby do Civitavecchia

Španělsko, , Francie, Itálie z Palma de Mallorca na lodi Costa Pacifica

Loď: Costa Pacifica
Trasa: Španělsko, , Francie, Itálie
Nalodění: Palma de Mallorca, Španělsko
Vylodění: Civitavecchia, Itálie
Trvání: 4 noci