Korfu

Korfu / Řecko

Ostrov Korfu (Kerkyra), kde žije přibližně 110 tis. obyvatel, je po Kefalonii druhým největším ostrovem v Jónském moři. Díky bujné vegetaci, kterou podporují častější srážky, je nazýván „smaragdovým ostrovem“. Jeho povrch vedle nejvyšší hory Pantokrator (906 m) utvářejí rozsáhlé úrodné roviny, kvetoucí sady olivovníků, mandlovníků a citrusů i jiné středomořské vegetace. A také křišťálově čisté moře s bohatým podmořským životem, které omývá skalnaté pobřeží i hezké přírodní pláže. To vše doplňují malebné vesničky ukryté v náruči panenské přírody a důležité historické památky mnoha národů, které se zde během dlouhé historie vystřídaly. Kombinace krásné přírody a kulturních památek pak dělá z Korfu jeden z nejkrásnějších středomořských ostrovů.  

Na Korfu se nachází spousta zajímavých a turisticky přitažlivých míst, která stojí za to navštívit. Jedním z nich je například klasicistní zámeček Achillion císařovny Sissi, která Korfu milovala a často navštěvovala. Hezký výlet si můžete udělat, pokud se vydáte ke zřícenině byzantského hradu Angelokastro ze 13. století. Mezi vesničkami Lakones a Krini se nachází vyhlídkové místo Bella Vista, odkud se můžete kochat překrásným výhledem na ostrov. Nejjižnějším bodem Korfu je mys Asprokavos, kde stojí opuštěný klášter, nad nímž se tyčí až 130 metrů vysoké skály. 

Hlavním městem je Kerkyra (Korfu), která patří mezi nejkrásnější řecká města. Její historické centrum, které bylo v r. 2007 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Leží mezi třemi mohutnými pevnostmi – Starou benátskou pevností se zajímavým kostelem sv. Jiří ve tvaru antického chrámu, Novou benátskou pevností, která se tyčí nad městem, a pevností Sotyra, v níž se dnes nachází vězení. Město Kerkyra bylo založeno již v 8. stol. př. n. l. Koriňťany, kteří byli jednou z největších námořních sil antického Řecka. Město bylo přemístěno na jeho dnešní polohu až v 6. století n. l. – po roce 550, kdy bylo zničeno Góty pod vedením Totily. Velká část historického města byla vybudována v období nadvlády Benátek, čili v rozmezí let 1386–1797. V současnosti je Kerkyra oblíbeným letoviskem, v jejíž křivolakých uličkách s pastelovými domy i paláci z benátské éry naleznete celou řadu restaurací, obchodů se suvenýry i kulturních atrakcí.   

Místa, která stojí za to vidět:

 • historické centrum se Starou benátskou pevností
 • kostel patrona ostrova sv. Spyridiona
 • Nová benátská pevnost
 • ulice Liston
 • palác sv. Jiří a Michala
 • Zámeček Achillion
 • letovisko Palaiokastritsa
 • Bella Vista

Vychutnejte si místní speciality...

 • Sofrito – hovězí maso v bílé česnekové omáčce
 • Stifado – hovězí maso v rajské omáčce s malými cibulkami
 • Burdeto – ryba v rajské pikantní omáčce
 • Kumquat – malý pomerančovník, ze kterého se vyrábí likér nebo marmelády
  Produkty: řecký olivový olej, předměty z olivového dřeva, likér Kum Quatu

Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Korfu

Španělsko, Maroko, Itálie, Řecko, Chorvatsko z Tenerife na lodi MSC Opera

Loď: MSC Opera
Trasa: Španělsko, Maroko, Itálie, Řecko, Chorvatsko
Nalodění: Santa Cruz de Tenerife, Španělsko
Vylodění: Monfalcone/Marghera/Ravenna (Benátky), Itálie
Trvání: 11 nocí