X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Chile, Mexiko, , Argentina, Antarktida, Uruguay ze San Antonio na lodi Norwegian Sun
Trasa:
od 51 480 Kč/os. (1 921 €)

Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. San Antonio, Chile (nalodění) --:-- 17:00
2. 2. Relaxační den na moři --:-- --:--
3. 3. Playa del Carmen, Mexiko 08:00 18:00
4. 4. Relaxační den na moři 10:00 17:00
5. 5. Relaxační den na moři --:-- --:--
5. 5. Proplutí Patagonskými kanály, Chile --:-- --:--
6. 6. Proplutí Chilskými fjordy, Chile --:-- --:--
7. 7. Punta Arenas, Chile 06:00 18:00
8. 8. Relaxační den na moři --:-- --:--
8. 8. Ushuaia, Argentina 12:00 20:00
9. 9. Plavba kolem Sloního ostrova (Elephant Island), Antarktida --:-- --:--
10. 10. Relaxační den na moři 09:00 17:00
11. 11. Relaxační den na moři --:-- --:--
12. 12. Puerto Madryn, Argentina 07:00 16:00
13. 13. Relaxační den na moři --:-- --:--
14. 14. Montevideo, Uruguay 09:00 17:30
15. 15. Buenos Aires, Argentina (vylodění) 05:30 --:--
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  San Antonio, Chile (nalodění) / Roku 1541 bylo Španěly založeno dnes 7milionové hlavní město jihoamerického Chile. Santiago, vzdálené jen 1,5 hodiny jízdy od pobřeží, nabízí snadný přístup k Tichému oceánu i majestátním Andám, koloniální historii i zázemí moderního velkoměsta. Prohlédněte si majestátní prezidentský palác i kostel svatého Františka, nejstarší v Santiagu. Kochejte se nádhernými výhledy z hory San Cristobal a nenechte si ujít ani ty z Gran Torre Santiago, nejvyšší věže Latinské Ameriky. Seznamte se s historií i současností města v koloniálním domě Casa Colorado a ochutnávku chilských specialit zapijte sklenkou skvělého místního vína.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Playa del Carmen, Mexiko / Jen co by kamenem dohodil od mexického Cozumelu se na břehu Karibského moře rozkládá oblíbený rezort Mayské riviéry, Playa del Carmen. 150tisícové město ve státě Quintana Roo nabízí překrásné pláže, zábavní parky i mayské ruiny hned za svými branami. Relaxujte na písčité pláži parku Los Fundadores a užijte si spoustu zábavy v interaktivním 3D muzeu i ekoparku Xcaret s akváriem atrakcemi pro celou rodinu. Obdivujte krápníkovou výzdobu jeskyní s podzemní řekou i bohatství života korálového útesu pod mořskou hladinou. Nechte se okouzlit Chitzén Itzá, zapsaným na seznam UNESCO, i nádhernými výhledy od ruin mayského Tulumu, vypínajícího se na útesech nad mořem.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Proplutí Chilskými fjordy, Chile / Od mysu Horn až po ústí řeky Reloncaví lemuje západní pobřeží jihoamerického Chile nespočet zátok a kanálů, známých jako Chilské (nebo Patagonské) fjordy. Jako první Evropané připluli do oblasti osídlené původními patagonskými kmeny Španělé, dnes sem turisté míří především za překrásnou scenérií. Přistaňte na mysu Horn a obdivujte nádhernou přírodu nejjižnějšího národního parku na světě. Nechte se okouzlit majestátními ledovci Glacier Alley, spadajícími až na hladinu moře. Navštivte zátoku Wulaia a muzeum věnované Charlesi Darwinovi a pozorujte kolonie tučňáků magellanských, rypouše sloní, delfíny i velryby.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
  Ushuaia, Argentina / Nejjižnější město najdete na ostrově Ohňová země, pokrytém hustými lesy a majestátními horami s ledovcem. Ushuaia, kde v současnosti žije na 50 tisíc obyvatel, byla založena v roce 1884 a na začátku 20. století se stala vězeňskou kolonií. Dnes je tady v bývalém žaláři zajímavé Antarktické muzeum. Oblast je důležitým centrem rybolovu, ale hlavní část jejích příjmů dnes pochází z turizmu. Lidé sem míří za nádhernou přírodou Národního parku Tierra del Fuego a pozorováním tučňáků, lvounů, kosatek a obrovských kolonií ptáků.
 • 9.' '.den
 • 12.' '.den
  program den po dni
  12. den
  Puerto Madryn, Argentina / Stovka waleských imigrantů v roce 1865 založila Puerto Madryn, který je dnes jedním z nejrychleji rostoucích argentinských měst. Oblíbený přístav v zátoce Golfo Nuevo je branou k nádherné přírodě Severní Patagonie i domovem překrásných pláží. Obdivujte unikátní faunu Přírodní rezervace poloostrova Valdés, zapsané na seznam UNESCO. Pozorujte tučňáky magellanské i obrovité lvouny v jejich přirozeném prostředí a vyrazte za kosatkami a velrybami jižními na palubě jednoho z vyhlídkových člunů. V Ecocentru načerpejte nové informace a kochejte se úžasnými výhledy a nakonec ochutnejte některou z místních specialit z čerstvých ryb a mořských plodů.
 • 14.' '.den
  program den po dni
  14. den
  Montevideo, Uruguay / Založené v roce 1794 španělskými kolonizátory, Montevideo se díky své výhodné poloze v ústí řek Paraná a Uruguay stalo centrem oblasti a jedním z nejdůležitějších jihoamerických přístavů. Přesto, že si v 19. a 20. prošlo těžkými časy - včetně občanské války, ekonomického úpadku a diktátorského režimu -, je dnes Montevideo hodnoceno jako město s nejvyšší životní úrovní v Latinské Americe. Navštivte Staré město a obdivujte nádherné budovy z doby španělské koloniální nadvlády. Vystoupejte k pevnosti Fortaleza del Cerro a kochejte se překrásnými výhledy. Projděte se po 27 kilometrů dlouhé pobřežní promenádě Rambla a na Městské tržnici ochutnejte vynikající uruguayské speciality.
 • 15.' '.den
  program den po dni
  15. den
  Buenos Aires, Argentina (vylodění) / Argentinská metropole je jednou z předních turistických destinací na světě a přístavem, který si v ničem nezadá s těmi nejrušnějšími na celé naší planetě. V 16. století ho založili Španělé a koloniální architekturu tady najdete dodnes, stejně jako spoustu dalších stylů, které s sebou přivezli imigranti z celého světa. Multikulturní Buenos Aires je rájem milovníků kultury – divadla, muzeí, klasické i populární hudby nebo street artu –, na své si však přijdete, i když si chcete jen odpočinout v parku – celkem jich je tady přes 250.