Loď Celebrity Xploration

Celebrity Xploration vstoupila do služby Celebrity Cruises společně s Celebrity Xperience na jaře roku 2017, a to jako jedna ze tří lodí třídy Xpedition. Celebrity Cruises ji získala spolu s akvizicí společnosti Ocean Adventures, přestavěla ji, modernizovala a nasadila na její původní trasu – na Galapážské ostrovy.

Celebrity Xploration je stylový katamarán s kapacitou jen 16 pasažérů, atmosféra na lodi je tedy vždy přátelská, neformální a servis osobní.

Hlavní jídelna servíruje bufetovou snídaní, oběd i večeře, k jejichž přípravě používá jen ty nejčerstvější lokální suroviny a nejkvalitnější ryby a mořské plody. Snídaně, obědy a příležitostné večeře pod hvězdami nabízí restaurace pod širým nebem Al Fresco. Ze Sluneční paluby jsou nádherné výhledy a hostům jsou tady k dispozici lehátka a vířivka.

Společenský prostor Lounge je nejen místem, kde si hosté každý den vyslechnou plán na další den nebo odbornou přednášku zkušených přírodovědců, ale je také ideální destinací pro sledování dokumentárních filmů se skleničkou něčeho dobrého k pití.

320t Brutto tonáž
30m délka lodě
11m šířka lodě
10 rychlost v uzlech
16 max. počet pasažérů
8 celkový počet kabin
Nejmenší Velikost lode
03.2017 Inaugurační plavba