Ubytování je rozděleno do několika kategorií, k dispozici jsou apartmány, kajuty s vlastním balkónem, kajuty s výhledem na moře a vnitřní kajuty.

Plocha vnitřních kajut je 17 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. nebo i 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou, toaletním koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (IR2, IR1):
IR2 - paluby 10, 11, 12, 13 - plocha 17 m2 
IR1 - paluby 5, 8, 9 - plocha 17 m2 

Třída Bella (IB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajut s oknem je přibližně 18 - 21 m2. Dvoulůžko může být předěláno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo rozkládací pohovky. V kajutě je relaxační křeslo, prostorná skříň, koupelna se sprchou, toaletním koutem a fénem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi připojení (za poplatek), interaktivní TV, telefon, minibar a trezor. 

Třída Fantastica (OL3, OL2, OL1):
OL3 - paluba 13 - plocha 18 m2 - kajuty mají tzv. "Juliet balkon", který není průchozí
OL2 - paluba 8 - plocha 18-19 m2 
OL1 - paluba 5 - plocha 21 m

Třída Bella (OB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty.

Tyto kajuty s plochou 19 - 20 m2 mají balkon cca 4 - 6 m2 velký. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací dvoupohovky. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. 

Některé kajuty mají větší balkon, ale mírně zhoršený výhled např.: 8089, 9085, 10196, 11084, 13049. Další kajuty najdete na plánu lodi, nebo se můžete informovat u nás.

Většina balkonů na lodi MSC Splendida mají prosklené zábradlí, ale některé balkony na přídi a na zádi mají zábradlí kovové, pro více informací se na nás můžete obrátit.

Třída Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 19 m2, balkon 4 m2

Třída Fantastica (BL3, BL2, BL1, BP):
BL3 - paluby 12 a 13 - plocha 19 m2, balkon 4 m2
BL2 - paluby 10 a 11- plocha 19 m2, balkon 4 m2
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 19-20 m2, balkon 4-6 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13 - plocha 19 m2, balkon 4 m2 - kajuty s částečně nebo zcela omezeným výhledem

Třída Bella (BB):
Kajuty třídy Bella jsou garantované tzn. že není možné určit konkrétní umístění, číslo kajuty určí lodní společnost, ta garantuje stejný anebo vyšší typ kajuty. Většina kajut s balkonem na 8. a 13. palubě má zcela omezený výhled. Některé kajuty s balkonem na 9. - 12. palubě má částečně omezený výhled.

MSC Yacht Club

Apartmá Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmá je 36 m2 s balkonem o ploše 16 ms venkovním jídelním stolem. Apartmá nabízí oddělený obývací prostor s jídelnou, dvoulůžko, které lze přestavět na dvě samostatné postele (na vyžádání), a také pohovku, která může být rozložena a použita jako 3. lůžko. Dále jsou k dispozici prostorné šatní skříně, koupelna s vanou a sprchou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (v ceně), minibar, trezor a klimatizace. Paluba 16.

Apartmá Executive & Family Suite (YC2)
Plocha daného apartmá je 45 - 53 m2, nemá balkon, ale velké panoramatické neotevíratelné okno. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Nachází se zde i pohovka, která může být rozložena a použita jako 3. lůžko. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (v ceně), minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmá Grand Suite (YCP)
Plocha je přibližně 29 m2 s balkonem o ploše 6 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některá apartmá mají pohovku, která může být rozložena jako 3. lůžko. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletní kout a fén. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení k internetu (v ceně), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Apartmá Deluxe Suite (YC1)
Plocha je přibližně 23 - 29 m2 s balkonem o ploše cca 4-6 m2. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některá apartmá mají pohovku, která může být rozložena a použita jako 3. lůžko. Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna s vanou nebo sprchou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení k internetu (v ceně), minibar a trezor. Paluby 15 a 16.

Třída Aurea

Apartmá Grand Suite Aurea (SX) 
Plocha apartmá je přibližně 38 - 41 m2 s balkonem o ploše cca 4-6 m2. Dvoulůžko královské velikosti může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), 3. lůžko je formou rozkládací pohovky. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor.  Paluby 9, 10 a 11.

Apartmá Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmá je přibližně 29 - 33 m2 s balkonem o ploše cca 4-6 m2. Dvoulůžko královské velikosti může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání), 3. lůžko je formou rozkládací pohovky. Dále je k dispozici prostorná skříň, koupelna s vanou, toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 10, 11 a 12.

Apartmá Premium Suite Aurea s oknem s panoramatickým výhledem (SLS)
Plocha těchto apartmá je 25 - 31 m2, nemají balkon, ale velká panoramatická neotevíratelná okna. Součástí je dvoulůžko, které může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání), v některých kajutách této třídy je možnost 3. lůžka formou rozkládací pohovky. Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna s vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 11.

Apartmá Deluxe Suite Aurea s oknem s panoramatickým výhledem (SRS)
Plocha těchto apartmá je 22 - 23 m2, nemají balkon, ale velká panoramatická neotevíratelná okna. Součástí je dvoulůžko, které může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Dále je k dispozici prostorná šatní skříň, koupelna s vanou a toaletní kout s fénem. Samozřejmostí je klimatizace, interaktivní TV, telefon, Wi-Fi připojení (za poplatek), minibar a trezor. Paluby 10 a 11.