X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Celebrity Cruises oznamuje, že novou kmotrou Celebrity Apex bude Reshma Saujani, generální ředitelka Girls Who Code a autorka bestselleru “Brave, Not Perfect”

Celebrity Cruises oznamuje, že novou kmotrou Celebrity Apex bude Reshma Saujani, generální ředitelka Girls Who Code a autorka bestselleru “Brave, Not Perfect”

Společnosti budou spolupracovat také na kódovacím programu na palubě

 

Miami – 16. ledna 2020 – Celebrity Cruises dnes oznámila, že Reshma Saujani, zakladatelka a generální ředitelka mezinárodní neziskové organizace Girls Who Code a autorka mezinárodního bestselleru “Brave, Not Perfect”, se stane kmotrou Celebrity Apex, v pořadí druhé z třídy lodí Edge, která změní průmysl výletních lodí. Saujani pojmenuje loď na oficiálních křtinách v britském Southamptonu, naplánovaných na 30. března 2020.

 

Kmotra bývá tradičně duchovním ztělesněním lodi a inspiruje, chrání a dotýká se životů všech, kteří plují na její palubě. Pokud jde o její přelomové lodě třídy Edge, Celebrity si volí kmotry, které proráží novou cestu ve svých odvětvích lidem z celého světa. První kmotrou třídy Edge, která v listopadu 2018 pokřtila Celebrity Edge, byla laureátka Nobelovy ceny míru Malala Yousafzai, známá svým bojem za práva dívek na vzdělání.

 

Od roku 2012, kdy byla ve Spojených státech spuštěna, pomohla Girls Who Code 185 tisícům dívek v různých fázích vzdělávání. Organizace chce do roku 2027 uzavřít propast mezi pohlavími v oblasti začátečnických pracovních míst v odvětví počítačové vědy. Ve srovnání s národním průměrem stojí Girls Who Code za 15krát více absolventkami univerzitních oborů počítačové vědy a souvisejících oborů. V roce 2019 se Girls Who Code umístila na prvním místě v žebříčku nejinovativnějších společností Fast Company.  

 

Kromě toho, že je zakladatelkou a generální ředitelnou Girls Who Code, je Reshma Saujani celoživotní aktivistkou, která vstoupila na politickou scénu v roce 2010 jako první Indoameričanka, kandidující do amerického Kongresu. Její přednáška na TED a mezinárodní bestseller Brave, Not Perfect roznítily po celém světě diskuzi o tom, jak vychováváme naše dívky, a inspirovaly nespočet žen po celém světě k tomu, aby se méně bály, častěji zaznamenávaly neúspěch a žily lépe. Za svoji práci ve prospěch žen a dívek si Saujani vysloužila široké uznání včetně ocenění jako Největší lídři světa (World´s Greatest Leaders) a 40 pod 40 (40 Under 40) od Fortune, Inovátor roku (Innovater of the Year) od magazínu WSJ, Nejmocnější ženy, které mění svět (Most Powerful Women Changing the World) od Forbes nebo 100 nejkreativnějších lidí od Fast Company. Je také vítězkou Ceny ve vzdělávání Harolda W. McGrawa.

 

“Reshma přemosťuje propast v technologickém odvětví, kterému tradičně dominují muži,” řekla Lisa Lutoff-Perlo, prezidentka a generální ředitelka Celebrity. “Mění představu o tom, jak počítačový programátor vypadá a co dělá, inspiruje celou novou generaci dívek a žen, aby o toto odvětví statečně usilovaly. Protože je vizionářkou, která mění pravidla hry, je perfektní kmotrou pro přelomovou loď, jakou je Celebrity Apex.”

 

“Girls Who Code si dala za cíl dát dívkám viditelnější modely v počítačové vědě a pomoci jim uvědomit si, že je to obor, ve kterém mohou skutečně vzkvétat,” řekla Saujani. “Stejně jako my máme misi uzavřít propast mezi pohlavími v technologickém světě, Celebrity Cruises je ve vedení, co se týče vytváření rozmanitější budoucnosti v námořním průmyslu. Je mi ctí mít podporu Celebrity Cruises při naší práci a být kmotrou Celebrity Apex.”

 

Kromě toho bude Celebrity spolupracovat s Girls Who Code také na nabídce vzdělávacích kódovacích programů jako součásti svého zážitku S.T.E.M. Tábora na moři (Camp at Sea) na palubách Celebrity Apex a Celebrity Edge a nabídce souvisejících zážitků a produktů.

 

Celebrity Apex zahájí svoji premiérovou sezónu v dubnu letošního roku mini sezónou pěti plaveb do destinací severní Evropy a pak stráví léto 7-12denními itineráři ve Středomoří. V listopadu se Celebrity Apex přesune na zimní sezónu do Fort Lauderdale a bude obsluhovat týdenní plavby po Karibiku.

 

O Girls Who Code

 

Girls Who Code je mezinárodní nezisková organizace, která pracuje na uzavření propasti mezi pohlavími v technologickém světě a na změně představy o tom, jak programátor vypadá a co dělá. Se svými týdenními letními programy (Summer Immersion Program), poškolními kluby a univerzitními programy (College Loops) je vedoucím hnutím, které inspiruje, vzdělává a dává mladým ženám počítačové dovednosti, díky kterým se mohou chopit příležitostí 21. století. Do dnešního dne pomohla Girls Who Code prostřednictvím svých programů 185 tisícům dívek a prostřednictvím svých kampaní, svojí obhajobou a řadou bestsellerů New York Times zasáhla 100 milionů lidí.

 

Více informací o organizaci je možné najít na girlswhocode.com nebo na sociálních médií @GirlsWhoCode.

 

O Celebrity Cruises

 

Ikonické „X“ Celebrity Cruises je značkou moderního luxusu s jeho skvělým, současným designem a vřelými přívětivými místy, stravovacími zážitky, kde design prostor je stejně tak důležitý jako samotná kuchyně, a úžasnými službami, které může nabídnout jen Celebrity, to vše k vytvoření nenapodobitelného zážitku v drahocenném čase pasažérů. 13 lodí Celebrity Cruises nabízí moderní luxusní prázdniny s návštěvou všech sedmi kontinentů. Celebrity představuje také neuvěřitelné zážitky z plaveb na Aljašce a v Kanadě. Celebrity je jednou z šesti značek výletních lodí provozovaných lodní společností Royal Caribbean Cruises Ltd.

Najít více informací a rezervovat vybrané plavby je možné už teď na webových stránkách PT Tours. Přehled všech plaveb společnosti Celebrity Cruises je dispozici tady.                                                                                                                                                                                                                                                                           

 03/02/2020