Celebrity Cruises se vrací na moře a zajistí maximální bezpečnost na palubě

Celebrity Cruises se vrací na moře a zajistí maximální bezpečnost na palubě

Lodní společnost intenzivně pracovala na nových protokolech, aby zajistila bezpečný návrat hostů i posádky zpět na palubu. Ve spolupráci se zdravotnickými orgány tak vytvořili plán zahrnující mimo jiné sníženou kapacitu lodě, přísnější hygienická opatření na palubě a tím snazší dodržování společenských rozestupů.

Celebrity Cruises bude první společností, která zajistí maximální bezpečnost na palubě tím, že na ní budou pouze cestující, kteří jsou plně očkovaní proti Covid-19. Všechny osoby nad 18 let budou muset předložit potvrzení o provedeném očkování při check-in, u dětí do 18 let bude povinnost PCR testu.

Všechny další informace týkající se vstupních požadavků navštěvovaných destinací budou průběžné aktualizovány dle nejnovějších nařízení.

 

Karibik s vyplutím ze St. Maarten

Během plavby na lodi Celebrity Millennium budete mít možnost prozkoumat několik krásných míst v Karibiku: jsou to např. ostrovy Curacao a Aruba, město Bridgetown na Barbadosu či Tortola na Britských Panenských ostrovech. Prezidentka a výkonná ředitelka společnosti Celebrity Cruises Lisa Lutoff-Perlo řekla: „Návrat do Karibiku po více než roce je pro nás opravdu významným okamžikem. Znamená to začátek konce toho, co bylo pro každého z nás náročným obdobím. V posledních měsících jsme byli v neustálém kontaktu s vedením St. Maarten, abychom se navzájem podporovali, sdíleli poznatky a osvědčené postupy. To, že jsme schopni nabídnout lidem příležitost bezpečně si odpočinout na palubě Celebrity Millennium, je neuvěřitelné a že budeme plout z kouzelného ostrova St. Maarten, je velmi speciální.“ Loď bude nabízet dva itineráře:

  • Aruba, Curacao a Barbados: tato trojice velkolepých ostrovů nabízí spoustu divů ať už jsou to přírodní skalní bazénky, jeskyně a sopečné lávové útvary na Arubě; barevné budovy v holandském koloniálním stylu a centrum města Willemstad (Curaçao) na seznamu světového dědictví UNESCO; anebo šnorchlování a plavby katamaránem v průzračných vodách na Barbadosu.
  • Tortola, Sv. Lucie a Barbados: kromě mnoha vodních dobrodružství na Barbadosu tento itinerář přidává svěží zelenou krajinu Sv. Lucie a pláž pro relaxaci Sugar; a nakonec spolu s jedním z pokladů Britských Panenských ostrovů, Tortolou, její hornatou krajinou a nádhernými písečnými zátokami, které stačí k tomu, aby každý milovník pláže podlehl jejímu kouzlu.

 

Středomoří s vyplutím z Pireu

Svou inaugurační sezónu zahájí v červnu loď Celebrity Apex, která své hosty vezme na jedny z nejidyličtějších míst Středomoří včetně řeckých ostrovů Rhodos, Santorini a Mykonos; druhé největší město Kypru Lemesos či Haifu a Jeruzalém v Izraeli. S návratem do Egejského moře je řecké dědictví Celebrity Cruises ještě více speciální. Společnost byla založena v roce 1988 řeckou rodinou Chandris a později se stala součástí skupiny Royal Caribbean Group. Celebrity Cruises má i dnes své kořeny v řeckém původu, přičemž 70 % námořních důstojníků napříč flotilou pochází z Řecka; více než 40 z nich jsou kapitáni a hlavní inženýři, včetně kapitána Celebrity Apex Dimitria Kafetzise. „Je mi velkou ctí, že jsem kapitánem nejnovější lodi ve flotile Celebrity. S napětím jsem očekával den, kdy budu moci na palubě tohoto velkolepého plavidla přivítat naše první hosty a o to více to bude výjimečný okamžik, když to bude v mé vlasti,“ říká kapitán Dimitrios Kafetzis. V nabídce jsou dva itineráře:

  • Řecké ostrovy a Kypr: hosté budou mít možnost navštívit starobylé město Rhodos s ohromující Akropolí a bezkonkurenční středověkou architekturou; pláže a krásy Mykonosu a neuvěřitelný ostrov Santorini, místo světového dědictví, známé svou modro-bílou architekturou a fascinující historií; spolu s jižním pobřežím Kypru, jedinečnou ostrovní kulturou ovlivněnou oběma sousedními státy, Tureckem a Egyptem.
  • Řecké ostrovy a Izrael: kromě historie a krásy Rhodosu a Santorini nabízí tento itinerář rostoucí uměleckou scénu v Haifě se snadným přístupem do Tel-Avivu a řeky Jordán; a Jeruzalém, jedno z nejvlivnějších měst na světě.

 

Severní Evropa s vyplutím ze Southamptonu

Itineráře kolem britského pobřeží bude mít na starost loď Celebrity Silhouette. Pouze občané Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska mohou ale zatím rezervovat tento itinerář. Bližší informace budou brzy následovat.

 

Díky novému programu „Always Included“ hosté mohou na palubě odpočívat s vědomím, že je o vše postaráno. V základní ceně je totiž vždy zahrnuto připojení na wifi, široká nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů a spropitné pro posádku.

 

Protokol HEALTHY AT SEA

Lodní společnost navázala partnerství s lékařskými a vědeckými poradci z panelu Healthy at Sea, ředitelem pro veřejné zdraví, místními zdravotními a vládními úřady, kteří je budou provázet při vývoji protokolů. Mezi opatření patří například:

Testy & kontrola

Bezpečná dovolená začíná prevencí. Každý host starší 18 let bude muset předložit potvrzení, že byl plně očkován. Děti od 2 do 18 let podstoupí v terminálu antigenní test, a zároveň pokud bude potřeba i po vylodění pro návrat do vlasti.

Úklid & dezinfekce

Protokoly rozšířené o nové prostředky a vyšší frekvenci úklidu zajistí naprosté pohodlí všech na palubě. S tzv. Healthy Sail Panel jde lodní společnost vpřed jako nikdy předtím.

100 % čistý vzduch

Systém HVAC nepřetržitě dodává a filtruje 100 % čerstvý vzduch ve všech prostorách lodi. Můžete tak snadno bez starostí dýchat díky robustním systémovým vrstvám ochrany je totiž přenos aerosolových částic mezi prostory extrémně nízký až téměř nemožný.

Kapacita lodě

Lodní společnost snižuje kapacitu lodě, aby tak mohla zajistit dostatek prostoru a možnost dodržovat rozestupy ve všech veřejných prostorách.

Lékařská služba 24/7

Zdraví hostů i posádky je prioritou, a proto jsou lékařské služby kvalitnější než kdy předtím. K dispozici je více lékařů i sester a v případě podezření na případ COVID-19 jsou plně připraveni na okamžité lékařské vyhodnocení, rychlé testování a lůžka pro kritickou péči na každé lodi.

Kotvení v přístavech

Jsou důrazně doporučeny exkurze lodní společnosti, které rozšiřují nejvyšší standardy ochrany zdraví a bezpečnosti. Většina zážitků je venku a hosté budou vybízeni, aby zůstali se svou skupinou. Autobusy budou mít sníženou kapacitu a budou často dezinfikovány. K dispozici budou malé skupiny a pro ty, kteří by raději objevovali krásy navštěvovaných destinací jen se svou rodinou nebo skupinou, budou k dispozici soukromé výlety na míru. Aby ale bylo možné vyhovět požadavkům, Celebrity intenzivně spolupracuje s místní samosprávou.

 

Krátce o Celebrity Cruises:

Ikonické písmeno „Celebrity Cruises“ „X“ je známkou flotily 14 oceněných lodí, které definují luxusní plavbu současným moderním designem a ubytováním; kulinářské, lázeňské, kulturně bohaté a rozmanité zážitky z destinací, to vše doplněno vřelým a osobním servisem na palubě. Celebrity jsou průkopníky mnoha průmyslových prvenství na moři, včetně: prvního použití solárních panelů na výletní lodi; první, kdo vyloučil použití plastových lahví na vodu; první americká kapitánka výletní lodi; jedna z prvních legálních svateb stejného pohlaví na moři a další. Poháněná touhou a vášní otevírá svět cestujícím Celebrity všech sedmi kontinentů a navštěvuje téměř 300 destinací ve více než 70 zemích. Celebrity je jednou z pěti společností provozovaných korporací Royal Caribbean Group.

Napsala Lenka Haničáková