X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Expo 2020 se blíží. Spojte jeho návštěvu s výletní plavbou a poznejte kouzelný Blízký východ

Expo 2020 se blíží. Spojte jeho návštěvu s výletní plavbou a poznejte kouzelný Blízký východ

 

Už jen 10 měsíců zbývá do s napětím očekávané světové výstavy, a tak pokud si ji nechcete nechat ujít, je třeba začít plánovat. Hostitelem Expo 2020 se stane poprvé v historii arabský stát a této role se nechopil nikdo jiný než Dubaj, supermoderní metropole na břehu Perského zálivu.

 

Světová výstava potrvá od 20. října 2020 do 10. dubna 2021, a tak si čas na její návštěvu najdou určitě všichni. Svůj pavilon tady bude mít i Česká republika a vystřídá se v něm hned 10 výstav na nejrůznější témata: od lázeňství přes české poklady až po chytré technologie. Český pavilon našel svoje místo v zóně “Udržitelnosti (Sustainability)”, a tak bude jedním z prvních, na který hosté při vstupu na Expo narazí. A že jich bude pořádná spousta! Pořadatelé očekávají, že světovou výstavu navštíví za dobu jejího konání na 25 milionů lidí, bezmála tři čtvrtiny přitom ze zahraničí.

 

Letět letadlem může každý, proč si ale návštěvu jedinečné události nezpestřit a nespojit ji třeba s netradiční dovolenou? Období od podzimu do jara je k cestě na (v létě do běla rozžhavený) Blízký východ ideální a lodní společnosti se s nabídkou akci na míru šitých plaveb doslova předhánějí.

 

Kdo má jen pár dní, může letět přímo do Dubaje a užít si třeba 4denní plavbu do Kataru nebo 7denní navíc se zastávkou v Ománu na lodi Costa Diadema. Ti, kteří s dovolenou šetřit nemusí, to pak mohou vzít už ze Středomoří - Azamara Pursuit vypluje z řeckých Athén, navštíví Izrael, Egypt, Jordánsko a Omán a své hosty vysadí právě na Expo v Dubaji. MSC Seaview vyrazí pro změnu z Barcelony a zastaví se ve Francii, Itálii, na Maltě, v Řecku a pak už to jako její kolegyně vezme přes Egypt, Jordánsko, Omán a Katar do Spojených arabských emirátů.

 

Zlatou střední cestou je hojně poptávaný 8denní okruh po těch nejkrásnějších přístavech Blízkého východu na MSC Lirica. Kdo si jej vybere, může se těšit na dva dny strávené v Dubaji, následované návštěvou hlavního města země, Abú Dhabí, a jejího největšího ostrova, Sir Bani Yas, i ománské metropole, Muscatu, s jejími překrásnými mešitami a exotickými tržišti. Kdo si před plavbou nestačil prohlédnout všechny expozice, nemusí zoufat: před odletem zpět do Prahy stráví v Dubaji ještě další dva dny.

 

Nejen, že MSC Cruises vyšla svým Expo-chtivým návštěvníkům vstříc, co se týče výborně navrženého itineráře, připravila si pro ně také nabídku, která se jen tak neodmítá. Hosté na její lodi MSC Lirica si užijí odpolední návštěvu světové výstavy zcela zdarma, a to včetně transferů z lodi a zpět na palubu. Zážitek proběhne v sobotu nebo v pondělí odpoledne s tím, že zájemci budou moci na Expo strávit až 5 hodin (na místo přijedou mezi 14-15 hod., transfer zpět na loď je naplánován na 19-20 hod.)

 

Světová výstava průmyslu a kultury, na které se prezentují desítky zemí z celé planety, se koná už od poloviny 19. století, a to každých 5 let. Ta dubajská bude v mnoha ohledech mimořádná a už teď je jasné, že nejen v českém pavilonu, ale také v expozicích ostatních zemí je rozhodně na co se těšit. Vyrazte na Expo stylově a spojte jej s výletní plavbou po těch nejkrásnějších destinacích magického Blízkého východu.

Cena plaveb začíná už na 9 tisících Kč za osobu a nabídka je široká, rádi vám s výběrem té vaší pomůžeme.