Mořská rezervace MSC Ocean Cay: karibský ráj – MSC Cruises odhaluje detaily zážitků hostů

Mořská rezervace MSC Ocean Cay: karibský ráj – MSC Cruises odhaluje detaily zážitků hostů

Ženeva, Švýcarsko, 16. ledna 2019Neomezené výhledy na oceán, křišťálově čistá voda, jemné bílé písečné pláže, modré nebe a slunce – tento sen o ráji se stane skutečností pro hosty MSC Cruises, kteří navštíví Ocean Cay MSC Marine Reserve. MSC Cruises, největší soukromá lodní společnost na světě odhalila další detaily ohledně této výjimečné ostrovní zkušenosti, která bude na hosty čekat už od 9. listopadu letošního roku.

 

Představte si poklidné ráno strávené odpočinkem v kabině na pláži, následované výletem se šnorchlováním a objevováním korálů, barevných ryb a pestrého mořského života. Odpoledne strávené plážovými aktivitami, třeba volejbalem, nebo nakupováním suvenýrů. Když se slunce začne sklánět, přesuňte se do jednoho z plážových barů, usrkávejte svůj koktejl a nasávejte okouzlující výhledy na moře i poklidnou atmosféru. Večer zakončete filmem pod hvězdami a pak se vraťte do pohodlí své lodi. Prostě nádhera!

 

Prostřednictvím Ocean Cay MSC Marine Reserve MSC Cruises mění bývalou oblast průmyslové těžby písku ve vzkvétající mořskou rezervaci a soukromou ostrovní destinaci, která bude existovat v souladu s místním ekosystémem. Ocean Cay byla navržena, aby hosty vtáhla do přírodní krásy jejich okolí. Vize je vytvořit udržitelnou destinaci s aktivitami, které umožní hostům spojit se s přírodou a poskytnout jim příležitost k poznání ochrany oceánů a významu zachování korálových útesů, a to prostřednictvím specializovaných zábavně-vzdělávacích programů.

 

V okolí ostrova se nachází na 165 kilometrů čtverečních chráněných vod a zakládá se korálové „zahradnictví“, které má podpořit a udržet růst nových korálů. V plánu je na Ocean Cay také mořská laboratoř, která bude zkoumat odolnost korálů ve vztahu ke změnám klimatu s vidinou poskytnout vhled do podobných ostrovních prostředí.

 

Generální ředitel MSC Cruises, Gianni Onorato řekl, že „Ocean Cay MSC Marine Reserve přinese do našich karibských itinerářů z Miami a Havany něco nového a unikátního a pro naše hosty se stane skutečně nezapomenutelným zlatým hřebem. Vytvořili jsme zákaznickou zkušenost, jež doplňuje dech beroucí přírodní krásu této pozoruhodné části Karibiku. Na ostrově, který už v sobě měl ingredience přírodního ráje, jsme nemuseli rozsáhle stavět. Udělali jsme nicméně spoustu práce na vyčištění ostrova, odvezli jsme tuny historického průmyslového odpadu a pomohli také vrátit pláže a celých 165 čtverečních kilometrů chráněných vod obklopujících ostrov do neposkvrněného stavu.“

 

Onorato dodal: „Pro účely služeb pro hosty jsme vše zachovali autentické a vytvořili zážitek, který hostům umožní jednoduše si užít to nejlepší z přírody. Loď je nedílnou částí této zkušenosti, vystavěli jsme totiž molo, díky němuž mohou hosté přecházet v průběhu dne jednoduše mezi ostrovem a lodí, a tak si na maximum užít vybavení na pobřeží i na palubě.“


NEOMEZENÉ SLUNCE, PÍSEK, MOŘE A NEBE

 

Díky více než třem kilometrům nádherné bílé písečné pláže tvořené nejlepším aragonitovým pískem světa budou hosté rozmazlováni výběrem sedmi různých plážových oblastí, každé se svým vlastním kouzlem a charakterem, takže budou s teplým pískem mezi prsty a šuměním oceánu moci úplně vypnout, pro ty, kteří se poohlíží po něčem akčnějším, bude připravena oblast s plážovými hrami a vodními sporty.

 

Na všech plážích budou k dispozici lehátka a některé nabídnou také kabiny, které si hosté budou moci na den pronajmout. Křišťálově čistá voda mělké Velké laguny je perfektní pro chráněné koupání a vodní sporty, menší rodinná laguna s velmi mělkou, klidnou vodou a řadou her je pak určena pro mladší hosty. Přes 800 metrů dlouhá Great Bimini je nejdelším úsekem pláže na ostrově stejně jako místem, kde je možné užít si různé vodní sporty.

 

OBJEVUJTE A POZNÁVEJTE

 

Exkurze Ocean Cay umožní hostům poznávat, objevovat, odpočívat a užívat si ty největší přírodní krásy. Objevte vody v okolí ostrova prostřednictvím safari se šnorchlem, výletů na kajacích nebo paddle boardech. Klub Family Explorer (Rodinný průzkumník) nabídne zábavné aktivity pro celou rodinu.

 

Hosté Ocean Cay, kteří touží po zážitku skutečně speciálním, si mohou na den pronajmout menší ostrůvek nedaleko od hlavní pevniny, což bude zahrnovat soukromou jízdu na člunu, který skupinu vezme na ostrov a bude jim i nadále k dispozici, party stan, lehátka a křesla, ale i občerstvení a nápoje. V blízkosti ostrova leží starý vrak lodi, což z něj dělá skvělé místo pro šnorchlování. 

 

Kromě exkurzí bude k dispozici široká škála zábavných aktivit od sportovních her a turnajů po taneční lekce a činnosti pro celou rodinu.

 

Jeden z hlavních zlatých hřebů Ocean Cay je to, že loď díky své výhodné poloze jen asi 100 kilometrů jižně od Miami, zůstane na místě až do večera a umožní tak spoustu skvělých večerních zážitků. Jakmile se slunce začne sklánět, hosté si mohou užít noční výlety, pozorování hvězdné oblohy na pláži nebo romantickou vyjížďku na katamaránu, která jedinečným způsobem uzavře den. Zábava na ostrově je soustředěna kolem ikonického majáku s dech beroucími západy slunce a živou hudbou nebo DJem a překvapivým vizuálním zážitkem, který ještě podtrhne atmosféru.

JÍDLO A PITÍ

 

V souladu s příslibem zajistit udržitelnost ostrova a omezit odpady je na Ocean Cay několik míst k občerstvení. Když bude kotvit na ostrově, bude loď plně provozuschopná a ten nejvzdálenější bod bude jen 20 minut pěší chůze. K dispozici bude také služba elektrických vozíků, které budou hosty dopravovat po ostrově.

 

Co se týče jídla a nápojů, je na pevnině na výběr z několika možností:

 • Bufet: Pohodlně umístěné nedaleko rodinné laguny, toto je místo pro čerstvě připravované pokrmy inspirované nejrůznějšími mezinárodními kulinářskými tradicemi včetně amerických klasik, autentických bahamských chutí stejně jako dětských favoritů.
 • Jídelní vozy: Pokud nechcete u jídla strávit moc času, budou vám k dispozici jídelní vozy s běžným pouličním jídlem, a to včetně tacos, smažených šneků a dalších. V průběhu dne budou stát vozy na jednom místě v okolí pláží, večer se přesunou do oblasti přístavu a vytvoří atmosféru jídelního festivalu.

 

Tyto služby budou v nabídce za speciální poplatek s možností pořízení nápojového balíčku. Díky tomu, že loď bude snadno přístupná, hosté na ni budou schopni přicházet a zase z ní odcházet – i se občerstvovat - podle vlastní libosti.

 

Po ostrově je rozptýlena celá řada různých barů s odlišnou atmosférou a prostředím:

 • Autentický bahamský bar: Tento přívětivý bar, umístěný v přístavu, nabízí koktejly a nápoje v autentickém bahamském stylu.
 • Majákový bar: Koktejlový bar v hemingwayovském stylu má široký výběr rumů, lihovin a vynikajících koktejlů s nádhernými výhledy na moře. Je to perfektní místo na to odpočinout si v průběhu dne od množství aktivit na ostrově.
 • Plážové bary: Na ostrově je celkem sedm plážových barů, každý se svojí vlastní osobností, speciální podobou a atmosférou.
 • Zmrzlinárna a kávový bar: Toto místo u přístavu má v sortimentu různé druhy zmrzliny, a to od klasických po inovativnější příchutě. Kávový bar nabízí čerstvě připravenou překapávanou i mletou kávu, espresso a cappuccino pro aktivní start dne na Ocean Cay nebo pozdější vzpruhu.

 

OSTROVNÍ NÁKUPY

 

Důležitou součástí ostrovní zkušenosti je speciálně navržený obchodní koncept, vytvořený tak, aby odrážel celkovou podobu ostrova se čtyřmi různými nákupními oblastmi a nabídnul hostům příležitost odvézt si domů jedinečné a speciální suvenýry nebo najít prázdninové nezbytnosti, které právě potřebují.

 

Bahamian Shop & Market nabízí autentické umělecké a rukodělné předměty od místních umělců a bahamských společností a ještě tak zdůrazňuje atmosféru Bahamských ostrovů. Ocean Cay Trading Post má široký výběr exkluzivních, přírodou inspirovaných suvenýrů a dárků z Ocean Cay pro děti i dospělé, a to od triček přes čepice, plážové předměty, ručníky až po doplňky.

 

Základní potřeby pro den na ostrově pro celou rodinu si hosté budou moci koupit v MSC Shopu s množstvím produktů s logem MSC Cruises včetně čepic, sandálů, ručníků, plážových tašek, opalovacích krémů nebo pomád na rty. Najít tady bude možné také spoustu produktů od exkluzivních partnerů, zdůrazňujících hodnotu udržitelnosti ostrova. Nakonec ve Welcome Centru si pak hosté mohou vyzvednout předem objednané základní potřeby jako krabičku poslední záchrany Ocean Cay a další a zároveň se dozvědět tipy pro den na Ocean Cay. 

 

RELAXUJTE A OMLÁDNĚTE

 

Pasažérům, kteří na ostrově chtějí odpočívat a osvěžit se, budou k dispozici služby poskytované vítěznými lázněmi MSC Aura SPA s výběrem relaxačních tělových a obličejových procedur. Všechny zkrášlovací produkty použité na ostrově jsou biologicky rozložitelné a šetrné k životnímu prostředí. Speciálně navrženou procedurou je například masáž Ocean Cay Breeze Boost, která zahrnuje použití aromatických sprejů s uklidňujícími a osvěžujícími složkami, primárně cílená na nohy, šlapky a záda – části těla většinou více vystavené slunci. Kosmetika Ocean Cay Breeze Facial nabízí uklidňující účinky pleťové masky a osvěžujícího spreje a zajišťuje tak úlevu pro citlivou pleť obličeje vystaveného slunci.

 

Nad rámec toho už MSC Cruises plánuje další rozšíření již tak jedinečné a bohaté nabídky, která byla navržena, aby přivítala hosty na Ocean Cay.


Dodatečné užitečné informace pro hosty

 

 • Doprava: Pohyb po ostrově pěšky je snadný, všechno je totiž blízko, mapy jsou k dispozici a přátelský personál je připraven pomoci. Síť cest nabízí přístup na všechna místa, na většinu z nich to netrvá více než 5-10 minut, ten nejvzdálenější bod je pak jen 20 minut od lodi. Kdo se však chce pohybovat úplně bez námahy, může využít bezplatné služby elektrických vozítek.
 • Wi-Fi: Ocean Cay je pokryta Wi-Fi. Wi-Fi lodě funguje jen do omezené vzdálenosti na ostrově. Kdo chce v průběhu svého pobytu na Ocean Cay zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli, může si zakoupit některý z Wi-Fi balíčků nebo si navýšit ten palubní.
 • Půjčení vybavení: Na každé pláži na Ocean Cay se nachází půjčovna, umístěná za veřejnými toaletami, kde je možné pronajmout si podložky, slunečníky nebo potřeby pro šnorchlování.
 • Plánování dopředu: Doporučuje se zarezervovat si služby v předstihu, a to včetně lázeňských procedur nebo výletů a aktivit. To vše se dá udělat na palubě na příslušných informacích nebo prostřednictvím aplikace MSC for Me.
 • Toalety: Na každé pláži na Ocean Cay se nachází toalety. Jsou jasně označené na mapě a na značkách napříč ostrovem.
 • Placení: Všechny platby na ostrově se provádí prostřednictvím Plavební karty. Jediným místem, které ji nepřijímá, je Bahamský trh, kde je možné využít americké dolary, a hosté tak s sebou musí mít hotovost.
 • Plavčíci: Plavčíci budou ve službě na všech plážích hlavního ostrova.
 • Rezervace výletů: Výlety mohou být objednány ještě před plavbou se slevou 20 % oproti cenám na palubě nebo zarezervovány na palubě prostřednictvím týmu Shorex či přes aplikaci MSC for Me nebo na Informacích na náměstí.

 

01/02/2018

Přeložila: Svatava Čoupková