MSC Cruises objednává od Fincantieri další čtyři lodě, vstupuje tak do segmentu ultra-luxusních plaveb

MSC Cruises objednává od Fincantieri další čtyři lodě, vstupuje tak do segmentu ultra-luxusních plaveb

První z těchto vysoce inovativních lodí nové generace vstoupí do služby na jaře 2023.

 

Ženeva, Švýcarsko a Terst, Itálie, 18. října 2018MSC Cruises a Fincantieri oznámily, že podepsaly memorandum o porozumění týkající se výstavby čtyř ultra luxusních výletních lodí v celkové hodnotě přesahující 2 miliardy dolarů.

 

Lodě, z nichž první bude doručena na jaře 2023, budou mít hrubou prostornost asi 64 tisíc tun a 500 kajut. Co se týče zbylých tří lodí, budou nastupovat do služby jedna za rok po dobu dalších tří let.

 

Lodě budou mimo jiné vybaveny těmi nejnovějšími a nejvyspělejšími technologiemi šetrnými k životnímu prostředí a dalšími nejmodernějšími řešeními na moři. Pochlubí se také vysoce inovativním designem a hostům představí přelomové způsoby, jak si užít pohodlí a relaxovat.

 

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises, řekl: „Na základě velkého úspěchu našeho luxusního konceptu „lodi v rámci lodi“ (ship-within-a-ship) nás naši hosté požádali, abychom vstoupili do ultra-luxusního segmentu, který bude přirozeným pokračováním MSC Yacht Clubu. Tyto lodě budou díky svojí velikosti schopny nabídnout jedinečné itineráře, a na další úroveň se posune také zákaznický servis včetně naší personalizované služby komorníka z MSC Yacht Clubu, dostupné 24 hodin 7 dní v týdnu.“

 

Vago dodal: „Jsem obzvláště potěšen tím, že prostřednictvím této nové objednávky můžeme dále rozšířit naše partnerství s Fincantieri. Už design oceňovaných tříd Seaside a Seaside-Evo je považován za přelomový a inovativní. Teď uvádíme další novou třídu, která na moře přináší nový standard ultra-luxusu s loděmi, které budou názornou ukázkou kvality a vysokých standardů, jež jsou spojovány s italskými výrobky.“

 

Giuseppe Bono, generální ředitel Fincantieri, prohlásil: „S pýchou dnes dvě velké značky – jedna italská a druhá se silným italským DNA -, známé po celém světě, oznamují důležitý konstrukční program. Jsme nesmírně rádi, že se při spouštění nové třídy lodí v luxusním segmentu MSC Cruises rozhodla, že jí náš design pomůže vytvořit novou generaci lodí, které budou přelomové, jak co se týče bezpečnosti, tak technologického obsahu, s tím, že obzvláštní pozornost je věnována pohodlí hostů. Spolu s tímto projektem má Fincantieri ve své objednávkové knize celkem 53 výletních lodí, což jen potvrzuje její pozici absolutního lídra na trhu.“

 

Angelo Capurro, výkonný ředitel MSC Cruises pro český trh, řekl: „Vstup do ultra-luxusního segmentu je dalším vzrušujícím vývojem v naší nabídce. Nad rámec naší zkušenosti s MSC Yacht Clubem si od roku 2023 čeští klienti užijí ještě širší nabídku pětihvězdičkových zážitků z plavby na výletní lodi v nejvyšším segmentu na trhu. Naše budoucnost ultra-luxusních lodí se přiblíží tak blízko, jak jen to vůbec jde, zkušenosti z plaveb na soukromých jachtách.“

 

 

 

O MSC Cruises

 

MSC Cruises je největší soukromou společností provozující výletní lodě na světě a vedoucí značkou v Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a v Zálivu. Společnost, která mění pravidla hry, za prvních deset let zaznamenala 800% růst a vybudovala si globální reputaci v odvětví a jednu z nejmladších flotil výletních lodí na moři. MSC Cruises má své ředitelství ve švýcarské Ženevě.

 

Flotila MSC Cruises aktuálně zahrnuje 15 ultra-moderních, vysoce inovativních a elegantních lodí, které nabízejí nepřekonatelný prázdninový zážitek se vždy vynikajícím a autentickým jídlem, oceňovanou zábavou a spoustou relaxace, pohodlným ubytováním i bezchybnými službami a odborností. 

 

V rámci jejího ambiciózního investičního plánu v hodnotě 13,6 miliard euro, který nemá v odvětví obdoby, se má její flotila do roku 2027 rozrůst na 29 lodí. Do dnešního dne MSC Cruises navrhla šest nových velkých tříd lodí, všechny prototypy přitom posouvají hranice námořní architektury a designu, a jednu ultra-luxusní třídu s průlomovými možnostmi zábavy pro hosty.

 

MSC Cruises cítí velkou zodpovědnost za fyzické a lidské prostředí, ve kterém působí. Společnost chová silný respekt ke světovým oceánům a je na nikdy nekončící misi dále vyvíjet inovativní způsoby snižování dopadu svých pasažérů na životní prostředí.

 

Prázdninové zážitky MSC Cruises se prodávají napříč světem prostřednictvím distribuční sítě v 70 zemích. Společnost globálně zaměstnává přes 23 500 lidí, a to jak na souši, tak na palubách svých lodí. MSC Cruises je součástí Skupiny MSC, která zahrnuje vedoucí dopravní a logistické společnosti.

 

Více informací na http://www.mscpressarea.com

 

O Fincantieri

 

Fincantieri je jednou z největších loďařských skupin na světě a jedničkou, co se týče diverzifikace a inovace. Je lídrem v designu a výstavbě výletních lodí a důležitým hráčem v sektorech technologicky špičkové výstavby lodí, od námořních po pobřežní plavidla, od vysoce komplexních speciálních lodí a trajektů po mega jachty, opravy a přestavby lodí, výroby systémů a součástek a poprodejní servis.

 

Skupina se sídlem v Terstu (Itálie) postavila za 230 let své námořní historie více než 7 tisíc lodí. Dnes má přes 19 400 zaměstnanců, z nich 8 200 v Itálii, a 20 loděnic na 4 kontinentech, a je tak vedoucí loďařskou společností na Západě. Mezi jejími klienty jsou největší provozovatelé výletních lodí, italské a americké (a několik dalších) námořnictvo a v rámci nadnárodních programů je partnerem některých z hlavních evropských obranných společností.

 

Více informací na www.fincantieri.com

Přeložila: Svatava Čoupková

19/10/2018