Na skok na Sardinii lodí Norwegian Epic

Na skok na Sardinii lodí Norwegian Epic

Před pár dny jsme se vrátily z plavby, která byla organizována lodní společností Norwegian Cruise Line (NCL). Jednalo se o zkušební plavbu, kde jsme si zažily, jak aktuálně fungují zavedené zdravotní protokoly kvůli pandemii COVID-19. Naše trasa začínala v Barceloně, kde jsme se 31. 08. 2021 nalodily na loď Norwegian Epic. 

Již před plavbou jsme od lodní společnosti obdržely pokyny k tomu, kde a jak provést online web check-in k získání palubního lístku - rozhodly jsme se toto provést skrz aplikaci, kterou jsme si stáhly do telefonu.

Po příjezdu do přístavu jsme byly mile překvapené skvělou organizací. Pracovníci si vzali naše zavazadla a postupovali jsme do stanu, kde nám posádka zkontrolovala certifikát o očkování, palubní lístek a QR kód registrace k antigennímu testu. Pak už následoval samotný test a chvilka čekání na výsledek. Dále jsme pokračovaly k check-in, kde jsme dostaly lodní karty, které slouží pro vstup do kajuty a také všechny platby na palubě.

Celý proces trval max. 20 minut a už jsme si mohly začít užívat loď embarassed Nošení roušky či respirátoru ve všech prostorách včetně terminálu nalodění je samozřejmostí. Pokud se pohybujete po lodi, je nutné toto opatření dodržovat. Neplatí to, pokud jste v restauraci, baru či u bazénu.


Aplikaci lodní společnosti jsme si hned oblíbily, protože je velice přehledná a okamžitě jsme věděly, kam můžeme vyrazit ať už za zábavou anebo jídlem. První večer jsme se rozhodly zajít do restaurace The Manhattan Room, kde jsme si náramně pochutnaly na rybě se sklenkou vína. S vínem jsme pokračovaly za živou hudbou do baru Headliners, kde jsme zažily představení dvojice, která si říká Dueling pianos. Bylo to naprosto unikátní, jelikož celý večer (4 hodiny!) bavili publikum písničkami na přání. Zcela bez předpřipraveného playlistu a i přesto si noty a slova vyhledávali jen výjimečně. Wow!


Od práce jsme si občas odběhly i za sluníčkem na horní palubu k bazénu, abychom si užily ještě příjemné teploty, které i v září Středomoří stále nabízí.

Naše plavba zahrnovala pouze jednu zastávku a to v přístavu Cagliari na Sardinii. Přes aplikaci jsme si rezervovaly výlet, ke kterému nám přišel dva dny předem voucher a na něm bylo uvedeno, kde a v kolik se máme dostavit k odjezdu. Místo setkání bylo v divadle, odkud nás již posádka nasměrovala ven z lodě a k našemu autobusu s průvodcem. Ten den nám sice počasí moc nepřálo, ale prohlídku města jsme si užily smile


Během večerů jsme kromě Dueling pianos zažily ještě další perfektní představení jako např. dokonalé ztvárnění Tiny Turner či Michaela Jacksona umělkyní Rosie Hunt, která vydržela tančit a poskakovat na parketu několik hodin.
Anebo akrobatické představení Zambooka, kde předvedli své dovednosti a sílu ti nejlepší účinkující z Talentu z celého světa. Navíc tato show byla spojena i s výbornou večeří.

Předposlední den několik místností na lodi předělali na testovací centra, jelikož jsme potřebovali pro návrat do Španělska potvrzení o negativním testu. Opět bylo vše perfektně zorganizováno bez jakéhokoliv čekání či front. Opravdu je potřeba vyzdvihnout, že jsme během celé plavby nezažily žádné dlouhé čekání.

Náš celkový dojem je tedy úžasný a i přes opatření jako jsou roušky, dezinfekce a rozestupy, což jsou restrikce které již několik měsíců sužují celý svět, jsme si plavbu užily a opět připomněly, jak je atmosféra na lodi báječná! Už se nemůžeme dočkat, až opět někam vyrazíme smile

Lenka a Marie