X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Royal Caribbean modernizuje: do přestavby svých starších lodí investuje stamiliony

Royal Caribbean modernizuje: do přestavby svých starších lodí investuje stamiliony

Nejen zbrusu nová plavidla, která se v posledních letech vyrábí jako na běžícím pásu, ale už nějaký ten pátek staré lodě mohou být příslibem luxusní dovolené na výletní lodi. Zvláště pak když se o ně jejich vlastník stará tak, jako o ty svoje Royal Caribbean International. V rámci svého programu Royal Amplified společnost investuje 900 milionů amerických dolarů do přestavby své ceněné flotily. Výsledkem budou lodě, které si v ničem nezadají s kráskami, jež právě opustily výrobní linku. Royal Caribbean garantuje: toto není jen další z řady renovací, toto je transformace, která mění pravidla hry.

 

V průběhu čtyř let Royal Caribbean vylepší celkem 10 ze svých starších lodí. Přestavbu podstoupí i vysoce hodnocené a oceňované lodě jako Oasis a Allure of the Seas nebo lodě tříd Freedom a Voyager a společnost při tom nevynechá jediný detail: program přinese celou řadu nových inovací a zážitků, které ještě podpoří už tak skvělou nabídku Royal Caribbean.

Při plánování Royal Amplified společnost analyzovala zákaznická hodnocení za několik let i data ohledně využívání jednotlivých prostor na lodi, ale promluvila si také se členy posádky. Výsledkem byl seznam hlavních investic do klíčových rysů a zážitků, na nichž cestujícím záleží nejvíc. Co přesně se na každé z lodí vylepší, bude společnost oznamovat postupně. U dvou z nich se o tom hosté mohou přesvědčit sami už teď – po 90 milionové investici dorazila v červnu do svého domovského přístavu v Miami Mariner of the Seas. Následovala tak „novou“ Independence of the Seas, která v květnu vyplula z anglického Southamptonu.

 

Royal Caribbean se prezentuje jako inovativní společnost, které záleží na každém detailu a jejímž cílem je vždy nejen naplnit, ale dokonce předčít očekávání svých klientů. Program, který má starší lodě posunout na úroveň těch nejnovějších, tak od ní není žádným překvapením. Ročně společnost obslouží na 5 milionů zákazníků: Royal Amplified cílí nejen na ty stávající, které má ohromit, ale také na ty nové, jež chce přilákat.

 

Skvělé bazény a adrenalinové atrakce

Royal Amplified se postará o přestavbu venkovních palub: od bazénů, určených pro aktivity, z nichž si vyberou všichni, přes lázeňské prostory až po různorodé denní a noční aktivity. Horní paluby budou věnované novým vzrušujícím atrakcím, jako jsou například na virtuální realitě založená bungee trampolína Sky Pad, stejně jako vodním parkům se skluzavkami.

 

Vylepšené stravování a noční zábava

Stravování založené na zážitku je to, na co se Royal Amplified zaměří dále. Hosté tak budou mít možnost užít si také nedávno zavedené koncepty, a to včetně Hooked Seafood, restaurace ve stylu Nové Anglie, sportovního baru a herních arkád Playmakers nebo pro-rodinné El Loco Fresh s oblíbenými mexickými specialitami.

Novinkou budou také rychlá občerstvení, která pasažéry zasytí mezi hlavními jídly, zbrusu nové bary a další prostory s nabídkou skvělých drinků, jídla a zábavy do brzkých ranních hodin. Chybět nebude The Bamboo Room s prvotřídními koktejly a živou hudbou nebo značkový venkovní Caribbean Bar. Aby toho nebylo málo, přinese program světové hudební divadlo, prostor pro karaoke a noční klub v podobě společenského prostoru, který posune večerní zábavu o několik úrovní výš.

 

Nové krátké dovolené Royal Caribbean

Maximum dobrodružství za pár dní. Společnost věří, že každé prázdniny by měly být vyplněny zážitky nezávisle na tom, jak dlouhé jsou. Mezi současnými cestovateli (hlavně těmi z generace takzvaných Mileniálů) jsou stále oblíbenější (a také nutnější) opravdu krátké dovolené a Royal Caribbean se rozhodla postarat o to, že i když vyplují jen na 3 nebo 4 dny, odnesou si hosté ze svého prodlouženého víkendu tolik zážitků jako ti, kteří vyrazí na mnohem déle. Díky inovativním atrakcím, skvělým bazénům a nejrůznějším barům a restauracím mají pasažéři řadu možností, jak toho docílit.

 

A když už je u vylepšování, nezůstává Royal Caribbean jen u lodí: pod názvem Perfect Day Island (Ostrov perfektního dne) uvádí řadu nových destinací – privátních ostrovů po celém světě. Prvním z nich bude Perfect Day at CoCoCay na Bahamách, jež má být připraven přivítat první návštěvníky už na podzim 2019. Pasažéry na něj vezmou hned čtyři lodě vylepšené v programu Royal Amplified.

 

Co se v programu Royal Amplified událo a chystá:

 • Třída Freedom
  • Independence of the Seas – dokončení přestavby v květnu 2018, novinky: na virtuální realitě založená bungee trampolína Sky Pad, laserová aréna Battle for Planet Z, trio vodních skluzavek The Perfect Storm, úniková hra The Observatorium, restaurace: Fish and Ships, Playmakers Sports Bar & Arcade, Izumi Hibachi and Sushi, Sugar Beach, od května do listopadu 2018: 3-14denní plavby z anglického Southamptonu, od listopadu 2018: 4-5denní plavby Karibikem z Fort Lauderdale
  • Freedom of the Seas – dokončení přestavby v roce 2020
  • Liberty of the Seas – dokončení přestavby v roce 2021
 • Třída Voyager
  • Mariner of the Seas – dokončení přestavby v červnu 2018, investice v hodnotě 90 milionů dolarů, novinky: Sky Pad, Flow Rider, laserová aréna, retro společenský prostor The Bamboo Room, Playmakers Sports Bar & Arcade, Jamie´s Italian, loď se soustředí na krátké plavby z Miami
  • Navigator of the Seas – začátek přestavby v roce 2019: stejná cílová skupina jako Mariner of the Seas
 • Třída Oasis
  • Oasis of the Seas – dokončení přestavby na podzim 2019, novinky: nové bazény, bary a restaurace, ale také atrakce, inspirované její mladší sestrou Symphony of the Seas
  • Allure of the Seas – dokončení přestavby na jaře 2020*

*Z důvodu pandemie byla přestavba odložená. 

Napsala Svatava Čoupková