X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

ROYAL CARIBBEAN odstraní plastová brčka do konce roku 2018

ROYAL CARIBBEAN odstraní plastová brčka do konce roku 2018

První krok v dlouhodobém úsilí o odstranění jednorázových plastů napříč celou flotilou.

MIAMI - 8. června 2018 - Všech 50 lodí v rámci flotily společnosti Royal Caribbean Cruises Ltd. bude od roku 2019 osvobozeno od plastových brček. Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara Club Cruises, TUI Cruises a Pullmantur Cruceros odstraňují plastová brčka za účelem komplexních programů pro eliminaci plastů v rámci svých značek.

Již více než rok praktikují lodě RCL politiku "brčko na přání". Tento program se ještě více zpřísní od začátku roku 2019, kdy hosté, kteří požadují brčko, obdrží papírové místo plastového. Hostům budou k zamíchaní kávy poskytované certifikovaná dřevěná míchadla a k dozdobení koktejlů zas bambusová párátka jako součást strategie RCL pro snížení plastu.

"Zdravé oceány jsou životně důležité pro úspěch naší společnosti," řekl Richard Fain, předseda a generální ředitel společnosti Royal Caribbean Cruises Ltd. "Již více než 25 let nás program Save the Waves vedl ke snížení, opětovnému použití a recyklaci všeho, co můžeme. Odstranění plastů na jedno použití je dalším krokem v tomto programu. "

Po brčkách, míchadlech a párátkách se společnosti zaměří na další plasty na jedno použití, jako jsou například balíčky koření, šálky a tašky. Momentálně probíhá kompletní audit plastů, jehož celkový plán by měl být dokončen ve fázích do roku 2020.

Od roku 1992 program Save the Waves přinesl společnosti nejlepší postupy udržitelnosti pro její lodě. Program představil nejmodernější recyklační centra na palubách lodí, které jsou vybaveny drtiči, lisy, jakož i drtiče pro sklo, žárovky, cín a hliník. Jejich cílem je "nulová skládka", tj. Veškerý odpad je znovu použit, recyklován nebo spalován. RCL to již dělá pro své lodě v přístavech s vhodnými zařízeními. Ve zbývající části byla průměrná ztráta na skládce snížena na méně než 0,22 kg za den na osobu tj. méně než 1/8 amerického průměru.

Royal Caribbean Cruises Ltd. (NYSE: RCL) je globální společnost, která vlastní a provozuje tři globální značky: Royal Caribbean International, Celebrity Cruises a Azamara Club Cruises. Je 50% majitelem společného podniku německé značky TUI Cruises a má 49% podíl ve španělské značce Pullmantur a menšinový podíl na plavbách SkySea. Společně tyto značky provozují celkem 50 lodí a dalších 12 na objednávku. Provozují různorodé trasy po celém světě, které vyžadují přibližně 535 destinací na všech sedmi kontinentech. Další informace naleznete na adrese www.rclcorporate.com.

zdroj: Royal Caribbean Cruises Ltd. press center
Přeložila Svatava Čoupková