X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Virus COVID-19 zastavil i svět výletních plaveb. Zajímá vás, co mezitím dělají členové posádky na palubě?

Virus COVID-19 zastavil i svět výletních plaveb. Zajímá vás, co mezitím dělají členové posádky na palubě?

Společnost Royal Caribbean Cruises se před pár dny z bezpečnostních důvodů rozhodla přerušit svůj provoz na 30 dní. Klienti plaveb zůstávají doma. Lodě kotví v docích. Co ale teď třeba dělají členové posádky pracující na palubách lodí? Protože moc plaveb ve světě na programu nezůstalo, fanoušci Royal Caribbean i samotní členové posádky dumají, jaký osud je postihne, zdali je například nepošle společnost zpět domů.

                                                                                                    

Od samého začátku odstávky provozu však společnost opakuje, jak důležitý je pro ni závazek k bezpečí, zdraví a pohodě jejích zaměstnanců a členů posádky. Stručně řečeno: posádka zůstává na palubách lodí, dokud Royal Caribbean znovu nezahájí svůj provoz. Cassandra Aragon, vítězka soutěže Best Job at Sea (Nejlepší práce na moři), na svém Instagramu řekla, že posádka i v průběhu tohoto období pořád dostává zaplaceno. Výletní lodě totiž stále vyžadují nějakou pravidelnou údržbu, aby se zajistilo, že budou připravené znovu vyplout, jakmile to bude bezpečné.

                                                                                   

Mezitím si ale posádka také hezky užívá čas strávený na palubě bez hostů a lodě jsou tak nyní v pozici jejich hostitelů. I jim po dlouhých měsících práce patří trocha odměny. Jak si posádka v tomto období prázdné lodě užívá je možné vyčíst z jejich příspěvků na sociálních sítích.

 

 

Cory Rogers z Liberty of the Seas sdílel například video Královské promenády, vyzdobené pro příležitost Dne svatého Patrika, který si užívala právě jenom posádka lodi.

„Tým je v dobré náladě a zůstává velmi pozitivní. Je pořád dost zvláštní nemít na palubě hosty, protože na to nejsme zvyklí a aktuálně přepisujeme dějiny. Celá posádka dostala k dispozici bezplatné připojení k internetu, aby mohla zůstat ve spojení s rodinou a přáteli, zmiňuje ve svém vlogu Cory. 

https://www.facebook.com/coryrogerscruisedirector/videos/633252674179184 

                                                                        

 

Chris Wong je pracovníkem kasina na lodi Oasis of the Seas a denně publikuje na Youtube svoje vlogy o tom, co se děje na palubě lodi v době, kdy je její provoz pozastaven. Wong mluvil o sanitaci, kterou on a zbytek posádky prováděli, aby loď udrželi tak čistou, jak je to jen možné, stejně jako o tom, že některé prostory pro hosty byly nyní otevřeny také posádce pro účely zábavy a zpříjemnění času stráveného v zakotvené lodi. Jak to bude dál, ale zatím

 

Zdroj: https://www.royalcaribbeanblog.com/2020/03/19/what-happens-the-crew-members-onboard-during-the-coronavirus-cruise-suspension