X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Celebrity Eclipse

Výletní loď Celebrity Eclipse je v pořadí třetí z pěti plavidel třídy Solstice Celebrity Cruises. Loď vstoupila do služby v roce 2009, kdy se její kmotrou stala slavná jachtařka Emma Pontin.

Byla uvedena jako „game changer“, který změní dosavadní pravidla hry ve světě výletních plaveb, a nebyla daleko od pravdy. Na palubě našly svoje místo skutečný trávník, živý strom, osobitá umělecká díla, sklářské studio, Apple store i inovativní restaurace.

The Lawn Club na nejvyšší palubě je ideálním místem pro venkovní aktivity, Sky Observation Lounge s okny od podlahy až po strop si nesmí nechat ujít nikdo, kdo si chce užít neopakovatelné výhledy. Cílovou skupinou Celebrity Edge jsou páry a rodiny s dětmi, pro které je připraven nespočet aktivit, jen pro dospělé cestující je naopak určena sluneční paluba Solarium.

Hosté Celebrity Eclipse si mohou vybrat z celé řady restaurací. Zatímco Tuscan Grille servíruje italskou kuchyni, Murano nabídne klasická francouzská jídla a Sushi on Five to nejlepší z Japonska. Naprosto jedinečným zážitkem je pak návštěva Qsine, experimentující jak s různými chutěmi, tak se strukturou i samotným způsobem prezentace. Nechybí kavárny a bary a samozřejmostí je 24hodinová pokojová služba.

V roce 2015 prošla loď zásadní modernizací, která přinesla nový koktejlový World Class Bar, pivní Gastrobar i restauraci Luminae, určenou výhradně pro hosty apartmá.

122 000t Brutto tonáž
317,1m délka lodě
36,8m šířka lodě
24 rychlost v uzlech
2 850 max. počet pasažérů
1 425 celkový počet kabin
Střední Velikost lode
04.2010 Inaugurační plavba
04.2021 Poslední rekonstrukce

Kajuty

Celebrity Eclipse nabízí řadu různých kategorií kajut tak, aby vyhovovaly všem cestujícím. Kajuty jsou v kategoriích od vnitřních, až po rozlehlé apartmány. Přibližně 80 % všech kajut disponuje balkony.


Zábava

Nechte své tělo hýčkat pod rukama zkušených odborníků v unikátním wellness areálu Canyon Ranch SpaClub.

Na lodi je mnoho restaurací, které vám poskytnou nevšední kulinářské zážitky. Skvělé jídlo, točené pivo i pestrou nabídku vín si můžete objednat v jedinečném Gastrobaru. Nebo si vychutnejte koktejl ve špičkovém baru World Class Bar. Koktejly nabízí i osvěžující bar Slush u bazénu, kde servírují ledové drinky z čerstvého ovoce a kvalitního alkoholu. Na palubě je i unikátní vinotéka Cellar Masters, kde vás zkušení sommelieři provedou světem vína.

Specialitou na lodi je zatravněná vrchní paluba, která vybízí ke spoustě venkovních aktivit.

Večerní zábavu obstarají skvělá představení v divadle, klidnější povahy ocení dobře vybavenou knihovnu.

Součástí programu na lodi je také dechberoucí show sklářů z newyorského Museum of Glass, kteří naživo foukají horké sklo do zajímavých útvarů.

Na palubě se nebudou nudit ani děti. Plno legrace si mohou užít v dětském klubu Fun Factory, pro starší je připraven Xclub Teen, kde najdou spoustu zábavy.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace a bary, včetně Gastrobaru, barů World Class Bar a Slush a vinotékyCellar Masters
  • Wellness areál Canyon Ranch SpaClub
  • Eclipse divadlo, show s foukáním horkého skla, kasino
  • Fitness centrum, hřiště na míčové sporty, kosmetický salón, solárium, běžecká dráha, sauna, parní lázeň
  • Umělecká galerie, karetní salónek, knihovna, konferenční centrum
  • Pro děti: Videoherna, dětský klub Fun Factory, Klub pro mládež Xclub Teen

Plavby na Celebrity Eclipse