Celebrity Xpedition

Výletní loď Celebrity Xpedition byla postavena v roce 2001 a od tohoto roku je i v provozu. Díky své velikosti a omezené kapacitě (48 cestujících) nabízí hostům klidnou, komorní atmosféru a více osobní péči.

V současné době pluje kolem souostroví Galapágy, tedy unikátním prostředím se zachovalou faunou i flórou, kterou jinde na světě nenajdete. Díky menším rozměrům má loď přístup přímo do přístavu, kam větší lodě nemohou.

Výrobní cena Celebrity Xpedition byla přibližně 35 mil. USD.

2 842t Brutto tonáž
90m délka lodě
13m šířka lodě
15 rychlost v uzlech
48 max. počet pasažérů
Nejmenší Velikost lode
06.2004 Inaugurační plavba

Kajuty

Celebrity Xpedition nabízí ubytování v kajutách Premium s výhledem, ale zejména pak v několika kategoriích apartmá, a to v největším Penthouse Suite, dále luxusním Royal Suite a v neposlední řadě Xpedition Suite nebo Junior Suite.

Hosté mají k dispozici osobního asistenta, který splní každé jejich přání, např. pomůže s vybalením zavazadel.

Kajuta Premium s výhledem disponuje manželskou postelí, posezením i toaletním stolkem.

Kategorie:

  • XP, Kajuta Premium, paluba: 4 - plocha cca 15 m2

Užijte si pobyt v apartmá Junior Suite a Xpedition Suite, jejichž součástí je posezení s rozkládací pohovkou, prostorná ložnice s vlastní verandou i posuvné skleněné dveře od podlahy až ke stropu, které přinesou ohromující přírodní krásu Galapág přímo až k Vám.

Královské apartmá Royal Suite poskytuje styl a pohodlí. Disponuje posezením s rozkládací pohovkou, prostornou ložnicí s vlastní verandou a dále jsou součástí dvě rozkládací lůžka.

Největší a nejluxusnější na lodi je Penthouse Suite. Toto apartmá má prostorný obývací pokoj s rozkládací pohovkou, samostatnou ložnici s vlastní verandou, dvě koupelny a také posuvné skleněné dveře od podlahy až ke stropu s přední verandou, kde se nachází i vířivka.

Kategorie: 

  • XJ, Apartmá Junior Suite, paluba: 5 - plocha apartmá cca 16 m2, verandy 4 m2
  • XS, Apartmá Xpedition Suite, paluby: 5, 6 - plocha apartmá cca 19 m2, verandy 5 m2
  • XR, Apartmá Royal Suite, paluba: 6 - plocha apartmá cca 23 m2, verandy 18 m2
  • PS, Apartmá Penthouse Suite, paluba: 6 - plocha apartmá cca 43 m2, verandy obývací části 18 m2 a verandy ložnice cca 4 m2

Zábava

Hosté si mohou vychutnat výtečné jídlo i koktejly ve stylové Discovery Lounge, kde jim zážitek zpříjemní poslech živé hudby.

Krásné výhledy na romantické západy i východy slunce se rozprostírají z luxusní Panorama paluby se spoustou lehátek a slunečníků.

Na lodi se nachází i jedinečný Darwin's Restaurant, kde jsou pokrmy připravovány z lokálních surovin, mezi které patří především bio ovoce a zelenina a čerstvé ryby ulovené místními rybáři.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace Darwin's Restaurant s nabídkou čerstvých ryb, ovoce a zeleniny, Beagle Grill - neformální prostředí s nádherným výhledem
  • Discovery Lounge s živou hudbou a tanečním parketem
  • Paluby Panorama s lehátky a slunečníky, Sunrise s vířivkou
  • Fitness centrum, masážní místnost
  • Obchod

Plavby na Celebrity Xpedition