X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Celebrity Xpedition

Výletní loď Celebrity Xpedition byla postavena v roce 2001 a od tohoto roku je i v provozu. Díky své velikosti a omezené kapacitě (100 cestujících) nabízí hostům klidnou, komorní atmosféru a více osobní péči.

V současné době pluje kolem souostroví Galapágy, tedy unikátním prostředím se zachovalou faunou i flórou, kterou jinde na světě nenajdete. Díky menším rozměrům má loď přístup přímo do přístavu, kam větší lodě nemohou.

Výrobní cena Celebrity Xpedition byla přibližně 35 mil. USD.

2 842t Brutto tonáž
90m délka lodě
13m šířka lodě
15 rychlost v uzlech
48 max. počet pasažérů
Nejmenší Velikost lode
06.2004 Inaugurační plavba

Kajuty

Celebrity Xpedition nabízí řadu různých kategorií kajut tak, aby vyhovovaly všem cestujícím. Kajuty jsou v kategoriích od vnitřních, až po rozlehlé apartmány.


Zábava

Hosté si mohou vychutnat výtečné jídlo i koktejly ve stylové Discovery Lounge, kde jim zážitek zpříjemní poslech živé hudby.

Krásné výhledy na romantické západy i východy slunce se rozprostírají z luxusní Panorama paluby se spoustou lehátek a slunečníků.

Na lodi se nachází i jedinečný Darwin's Restaurant, kde jsou pokrmy připravovány z lokálních surovin, mezi které patří především bio ovoce a zelenina a čerstvé ryby ulovené místními rybáři.

Na lodi je k dispozici:

  • Restaurace Darwin's Restaurant
  • Discovery Lounge s živou hudbou a tanečním parketem
  • Fitness centrum, kosmetický salón, sauna
  • Knihovna, karetní salónek

Plavby na Celebrity Xpedition