Suarez Point (Galapágy, Española)
Suarez Point (Galapágy, Española)

Plavby v okolí

Suarez Point (Galapágy, Española) / Ekvádor

Ve východním cípu ostrova Española v jihovýchodní části Galapážského souostroví se nachází jedna ze dvou návštěvnických lokalit nedotčeného ostrova, Suarez Point.

Suarez Point, španělsky Punta Suarez, je snovou destinací milovníků ptáků, na které tady od dubna do prosince čeká šance spatřit majestátní vlnité albatrosy, vzácné ptáky, kteří se nacházejí jen na Españole. Také pouze tady je možné pozorovat červeno-zelené mořské leguány, kterým se přezdívá „vánoční“. Punta Suarez je domovem dvou druhů terejů, drozdů nebo ještěrek lávových.

Procházka ostrovem patří k jedněm z nejúchvatnějších, ale také nejnáročnějších na celém souostroví. 3kilometrový trek zabere asi 3 hodiny, začíná u malého majáku a vede přes pláž, na které se líně vyhřívají lachtani a někdy také mořští leguáni, do vnitrozemí se zajímavou sopečnou krajinou s velkými zaoblenými vulkanickými balvany.

Trek prochází kolem mělké zátoky, kterou si oblíbily mořské želvy: kdo bude mít oči otevřené, možná je uvidí, jak připlouvají nad hladinu nadechnout se vzduchu. Suarez Point je synonymem pro zajímavou sopečnou krajinu a nevšední vulkanické formace, stejně jako překrásné výhledy.


Místa, která stojí za to vidět