X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Kobe

Kobe / Japonsko

Přístavní město Kobe je s 1,5 milionem obyvatel šestým největším městem Japonska. Najdete ho v jižní části největšího japonského ostrova Honšú na severním pobřeží zátoky Osaka. Město se rozprostírá mezi mořem a horami, z nichž nejvyšší se vypíná do výšky 931 metrů, a je považováno za jedno z nejhezčích japonských měst.

Očekávejte tady vlhké subtropické klima s horkými léty a chladnými až studenými zimami, sníh je ale výjimkou.

První písemné zmínky o městě pochází z roku 201, kdy byla založena svatyně Ikuta, po velmi krátkou dobu bylo Kobe v roce 1180 dokonce hlavním městem země. V podobě, ve které ho známe dnes, však začalo existovat až mnohem později, v roce 1889. Kobe bylo jedním z prvních měst, které se po ukončení politiky izolace otevřelo Západu, a od té doby je známé jako kosmopolitní přístavní město a jeden z vůbec největších nákladních přístavů Japonska. V oblasti Kitano dodnes najdete spoustu zahraničních rezidencí, vystavěných v 19. století. Velké zemětřesení, známé pod názvem Hanshin-Awaji, v roce 1995 zabilo tisíce obyvatel města, ze statisíc dalších udělalo bezdomovce.

Dominantou přístavní části Kobe je červená ocelová Přístavní věž (Port Tower), ze které jsou především v noci nádherné výhledy. Nedaleko ní najdete ruské kolo a Harbourland, známou turistickou promenádu, stejně jako dva umělé ostrovy, Port Island a Rokko Island, vybudované, aby město mohlo dále expandovat.

Ať už jste příznivci historické nebo moderní architektury, přijdete si v Kobe na své. Navštívit můžete prastarou svatyni Ikuta, stejně jako moderní Přístavní věž. V Kobe se nachází také nejstarší japonská mešita, postavená v roce 1935, stejně jako mnoho rezidenčních domů vystavěných v západním stylu v 19. století.

Přilehlé hory, známé jako hřeben Mount Rocco, jsou symbolem města a oblíbeným cílem výletů místních. Najdete tady i nejstarší golfové hřiště Japonska, stejně jako Arima Onsen, jeden z nejznámějších horkých pramenů země. 

Kobe je proslulé na japonské poměry exotickou atmosférou a je považováno za kosmopolitní sídlo a centrum módy – jednou za dva roky se tady pořádá Kobe Fashion Week, Módní týden Kobe.

Pokud nové destinace rádi poznáváte také prostřednictvím svých chuťových buněk, v Kobe nebudete zklamáni: na hovězí, které nese jméno města, budete ještě dlouho vzpomínat.

Místa, která stojí za to vidět

Ikuta Shrine – Navštivte jednu z nejstarších svatyň v Japonsku, nádhernou šintoistickou svatyni Ikuta, vybudovanou už v roce 201.

Mount Rokko – Protáhněte si nohy při treku na horském hřebeni vypínajícím se nad Kobe a kochejte se nádhernými výhledy na město.

Arima Onsen – Relaxujte v horkých pramenech jednoho z nejstarších japonských onsenů, zmiňovaného už v 8. století.

Kobe Golf Club – Jste-li příznivci golfu, nenechte si ujít hru na nejstarším japonském golfovém hřišti založeném na Mount Rokko už v roce 1903.

Earthquake Museum – Seznamte se s událostmi roku 1995, kdy město zasáhlo silné zemětřesení, které zabilo tisíce lidí a celou pětinu Kobe srovnalo se zemí.

Kitano – Projděte se čtvrtí s rezidencemi zahraničních obchodníků, vystavěných v 19. století, obdivujte viktoriánskou architekturu a objevte jiné Japonsko.

Shin-Kobe Ropeway – Svezte se lanovkou od železniční stanice do překrásné bylinkové zahrady a užijte si nádherné výhledy na město a přístav.


Místa, která stojí za to vidět