X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Osaka

Osaka / Japonsko

Na jihu největšího japonského ostrova Honšú v ústí řeky Yodo leží Osaka, hlavní město stejnojmenné prefektury a centrum metropolitní oblasti, která je se svými 19 miliony obyvatel po Tokiu druhou největší v Japonsku.

První známky osídlení oblasti pochází už z doby před naším letopočtem. Netrvalo dlouho a už v prvních staletích po Kristu se výhodně položená oblast proměnila v přístav, spojující region se západním Japonskem. V roce 645 sem dokonce přesídlil císař Kotoku a Osaka se na deset let stala hlavním městem Japonska.

V roce 1583 byl v Osace vybudován hrad, který je dnes jednou z nejznámějších japonských památek. Hrad byl za druhé světové války poškozen, byl zrekonstruován a dnes slouží jako moderní muzeum.

Osaka byla dlouhou považována za hlavní hospodářské centrum Japonska a v období Edo v 17. – 19. století vyrostla v jedno z hlavních japonských měst. Nebyla to však jen ekonomika, která se rozvíjela utěšeným tempem: v Osace kvetla také kultura, především pak tradiční divadla kabuki a bunraku.

V roce 1868 se Osaka spolu s Japonskem otevřela světu a brzy se stala průmyslovým centrem země, kterému se někdy přezdívá Manchester Orientu. Za druhé světové války bylo město bombardováno americkým letectvem a některé jeho části byly významně poničeny.

V Osace si přijdete na své, ať už dáváte přednost čemukoli. Ve čtvrtích Umeda, Namba a Shinsaibashi v centru města najdete obrovská nákupní střediska, kde propadnou nákupní horečce i ti největší odpůrci utrácení. Osaka je domovem nejdelší nákupní arkády v zemi, Tenjinbashi-suji, dlouhé 2,6 kilometru.

Oblasti Kita a Nakanoshima jsou známé svými moderními mrakodrapy a výškovými budovami a Dotonori je zase část města, kam zamíříte, budete-li se chtít pobavit. Západní část Osaky při pobřeží zátoky je hlavním přístavem, stejně jako turistickou destinací, kde najdete nejznámější atrakce, mezi nimi i Universal Studios Japan nebo akvárium Kaiyukan a 112metrové ruské kolo, odkud jsou nádherné výhledy na město. Za těmi můžete vyrazit i na 173 metrů vysoké duo mrakodrapů Umeda Sky Building.

Osacký hrad leží ve východní části města, kde se nachází také park se zahradami, které jsou na jaře a na podzim oblíbené migrujícími ptáky a v sezóně také milovníky kvetoucích sakur.

Osaka je známá svojí kuchyní a někteří ji dokonce považují za světové hlavní město jídla. Až tady budete, nezapomeňte ochutnat okonomiyaki, takoyaki, udon nebo oshizushi, a k tomu si dejte sklenku výborného saké.

Místa, která stojí za to vidět

Osaka Castle Park – Navštivte jeden z nejznámějších japonských hradů, vybudovaný už v 16. století, a projděte se po nádherné zahradě, oblíbené destinaci pro obdivování kvetoucích sakur.

Sumiyoshi Taisha Shrine – Dopřejte si chvilku meditace v jedné z nejstarších šintoistických svatyní v Japonsku s nádherným mostem.

Umeda Sky Building – Nechte se unést dech beroucími 360stupňovými výhledy na město ze 173 metrů vysokého dua mrakodrapů propojených vyhlídkovým mostem.

Shinsaibashi – Nebojte se utrácet ve čtvrti plné obrovských nákupních center, kde najdete úplně vše: od moderních artiklů po tradiční japonské výrobky.

Dotonbori – Vyrazte do ulic v srdci osackého nočního života s nespočtem divadel, restaurací, kaváren, barů a nočních klubů.

Osaka Aquarium Kaiyukan – Obdivujte barevný život pod mořskou hladinou v akváriu s druhou největší nádrží na světě, která je domovem žraloka velrybího.

Universal Studios Japan – Užijte si kopec zábavy v tematickém parku plném představení, atrakcí a restaurací inspirovaných známými animovanými filmy.


Místa, která stojí za to vidět