X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Singapur
Singapur

Plavby v okolí

Singapur / Singapur

Singapur je suverénní městský stát v jihovýchodní Asii, který leží na jižním výběžku Malajského poloostrova jen 137 kilometrů na sever od rovníku. Kromě hlavního ostrova Pulau Ujong, spojeného se sousední Malajsií umělými mosty, k němu patří dalších 62 malých ostrůvků.

Koloniální Singapur byl založen v roce 1819 jako obchodní výspa Východoindické společnosti, záhy poté, v roce 1824 se stal výhradním vlastnictvím Británie. V průběhu druhé světové války byl Singapur okupován Japonskem a v roce 1963 vytvořil spolu s ostatními britskými koloniemi Malajsii a získal nezávislost. O dva roky později se však od společenství zase oddělil a v roce 1965 se stal suverénním státem. Od 60. let se Singapur jako jeden z asijských tygrů rychle rozvíjí a dnes je globálním obchodním, finančním a dopravním centrem.

Singapur je moderní, sofistikované a čisté místo s velmi nízkou kriminalitou, které se svými 5,5 miliony obyvatel patří k nejhustěji zalidněným státům světa. Ročně jej navíc navštíví na 15 milionů turistů.

Symbolem Singapuru je Merlion, fontána ve tvaru napůl lva a napůl ryby, kterou najdete v zátoce Marina. Tady se také každý den dvakrát za večer odehraje laserová světelná show, která láká tisíce návštěvníků. Jednou z největších atrakcí jsou rozlehlé zahrady s květinovými dómy a chodníkem v korunách obrovských umělých stromů.

Z majestátního ruského kola Singapore Flyer jsou nádherné výhledy a ostrovu Sentosa se někdy přezdívá Disneyland Singapuru: kromě Universal Studios jsou tady casino, pláže, restaurace a mnoho dalších turistických atrakcí.

Singapur je zemí velmi multikulturní: za čínskou kulturou zamiřte do Čínské čtvrti plné obchodů a restaurací, v Malé Indii ochutnejte indické speciality a atmosféru Středního Východu vyrazte nasát do oblasti Kampong Glam soustředěné kolem Sultánovy mešity.

V Singapuru se však připravte nejen na rozmanitost jazyků, náboženství a kultur, ale také kuchyní. Nenechte si ujít hainanské kuře s rýží, zmrzlinový sendvič nebo bakkwu, sladké sušené maso.  

Singapur je rájem milovníků nákupů: dobrou volbou jsou ulice Orchard Road, kde o nákupní galerie není nouze, stejně jako Bugis Street, která je se svými 800 obchody největší nákupní ulicí země.

 

Místa, která stojí za to vidět

Gardens by the Bay – Projděte se úžasnými zahradami na pobřeží zátoky Marina a nenechte si ujít Květinový dóm ani procházku v korunách obrovských umělých stromů Supertree Grove.

Singapore Flyer – Nasedněte na ruské kolo velikosti 70patrové budovy a nechejte se okouzlit nádhernými výhledy na celý Singapur.

Sentosa – Navštivte Disneyland Singapuru, zajděte si do kasina, obdivujte podmořský svět nebo jen tak relaxujte na některé z místních pláží.

Orchard Road – Propadněte nákupní horečce na ulici s nespočtem obchodů a nákupních center, kde pořídíte všechno, na co si jen vzpomenete.

Singapore Zoo – Prohlédněte si na 300 druhů zvířat včetně orangutanů, se kterými tady dokonce můžete i posnídat.

Battlebox – Seznamte se s událostmi druhé světové války a poznejte, co vedlo k pádu Singapuru v roce 1942 v muzeu, které hostí bývalé podzemní velitelství pevnosti Canning Hill.

Chinatown – Nahlédněte do singapurské čínské kultury a historie v některém z muzeí, smlouvejte, nakupujte a nezapomeňte ochutnávat – třeba proslulé hainanské kuře s rýží.


Místa, která stojí za to vidět


Plavby do Singapuru