Singapur
Singapur

Plavby v okolí

Singapur / Singapur

Singapur je suverénní městský stát v jihovýchodní Asii, který leží na jižním výběžku Malajského poloostrova jen 137 kilometrů na sever od rovníku. Kromě hlavního ostrova Pulau Ujong, spojeného se sousední Malajsií umělými mosty, k němu patří dalších 62 malých ostrůvků.

Koloniální Singapur byl založen v roce 1819 jako obchodní výspa Východoindické společnosti, záhy poté, v roce 1824 se stal výhradním vlastnictvím Británie. V průběhu druhé světové války byl Singapur okupován Japonskem a v roce 1963 vytvořil spolu s ostatními britskými koloniemi Malajsii a získal nezávislost. O dva roky později se však od společenství zase oddělil a v roce 1965 se stal suverénním státem. Od 60. let se Singapur jako jeden z asijských tygrů rychle rozvíjí a dnes je globálním obchodním, finančním a dopravním centrem.

Singapur je moderní, sofistikované a čisté místo s velmi nízkou kriminalitou, které se svými 5,5 miliony obyvatel patří k nejhustěji zalidněným státům světa. Ročně jej navíc navštíví na 15 milionů turistů.

Symbolem Singapuru je Merlion, fontána ve tvaru napůl lva a napůl ryby, kterou najdete v zátoce Marina. Tady se také každý den dvakrát za večer odehraje laserová světelná show, která láká tisíce návštěvníků. Jednou z největších atrakcí jsou rozlehlé zahrady s květinovými dómy a chodníkem v korunách obrovských umělých stromů.

Z majestátního ruského kola Singapore Flyer jsou nádherné výhledy a ostrovu Sentosa se někdy přezdívá Disneyland Singapuru: kromě Universal Studios jsou tady casino, pláže, restaurace a mnoho dalších turistických atrakcí.

Singapur je zemí velmi multikulturní: za čínskou kulturou zamiřte do Čínské čtvrti plné obchodů a restaurací, v Malé Indii ochutnejte indické speciality a atmosféru Středního Východu vyrazte nasát do oblasti Kampong Glam soustředěné kolem Sultánovy mešity.

Singapur je rájem milovníků nákupů: dobrou volbou jsou ulice Orchard Road, kde o nákupní galerie není nouze, stejně jako Bugis Street, která je se svými 800 obchody největší nákupní ulicí země.V Singapuru se však připravte nejen na rozmanitost jazyků, náboženství a kultur, ale také kuchyní. 

Vychutnejte si místní speciality:

Hainanské kuře s rýží

Zrzlinový sendvič

Bakkwu

Sladké sušené maso  


Místa, která stojí za to vidět


Plavby z

Čína, Vietnam, Singapur na lodi Voyager of the Seas

Loď: Voyager of the Seas
Trasa: Singapur, Vietnam, Čína
Nalodění: Singapur, Singapur
Vylodění: Hong Kong, Čína
Trvání: 8 nocí

Plavby do

Thajsko, Malajsie, Singapur, Vietnam na lodi MSC Splendida

Loď: MSC Splendida
Trasa: Thajsko, Malajsie, Singapur, Vietnam
Nalodění: Phuket, Thajsko
Vylodění: Phu My (Ho Chi Minh), Vietnam
Trvání: 6 nocí

Srí Lanka, Thajsko, Malajsie, Singapur na lodi MSC Splendida

Loď: MSC Splendida
Trasa: Srí Lanka, Thajsko, Malajsie, Singapur
Nalodění: Kolombo, Srí Lanka
Vylodění: Singapur, Singapur
Trvání: 7 nocí

Srí Lanka, Thajsko, Malajsie, Singapur, Vietnam na lodi MSC Splendida

Loď: MSC Splendida
Trasa: Srí Lanka, Thajsko, Malajsie, Singapur, Vietnam
Nalodění: Kolombo, Srí Lanka
Vylodění: Phu My (Ho Chi Minh), Vietnam
Trvání: 9 nocí