NCL Norwegian Cruise Line

Mezinárodní lodní společnost Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. vznikla pod jménem Norwegian Caribbean Line už v v roce 1966 a provozovala trajekt mezi Velkou Británií a Gibraltarem. Brzy se začala rozrůstat a zkoušet novinky, které se ve světě výletních plaveb později staly standardem: jako první svým pasažérům nabídla například výhodnou kombinaci plavby a letu. Dnes má společnost své sídlo v Miami na Floridě, kontroluje asi 8 % celosvětového trhu lodních plaveb a plánuje další expanzi. Norwegian Cruise Line je jednoznačně jedním z hlavních hráčů, kteří udávají ve světě lodních plaveb směr. Známá je především svým konceptem tzv. Freestyle Cruisingu, který dává cestujícím velkou svobodu při výběru restaurací, času jídel, oblečení či zasedacího pořádku během stolování.

Flotila:

Flotila společnosti čítá celkem 17 lodí v 9 třídách: Sun (Norwegian Sky – 1999, Norwegian Sun – 2001), Spirit (Norwegian Spirit – 1998), Dawn (Norwegian Star – 2001, Norwegian Dawn – 2002), Jewel (Norwegian Jewel – 2005, Norwegian Jade – 2006, Norwegian Pearl – 2006, Norwegian Gem – 2007), Norwegian America Line (Pride of America – 2005), Epic (Norwegian Epic - 2010), Breakway (Norwegian Breakaway – 2013, Norwegian Getaway – 2014), Breakway Plus (Norwegian Escape – 2015, Norwegian Joy – 2017, Norwegian Bliss - 2018, Norwegian Encore – 2019), Prima (Norwegian Prima – 2022, Norwegian Viva – 2023). S výjimkou Pride of America plují všechny lodě Norwegian Cruise Line pod bahamskou vlajkou. 

Destinace:

Lodě Norwegian Cruise Line se plaví po celém světě. Jejich hosté mohou navštívit Karibik, Bermudy, Bahamy a Havaj, ale také Aljašku, Kanadu, Ameriku, Austrálii s Novým Zélandem, Afriku, Asii i Evropu a Středozemní moře. Kromě zážitků na palubě společnost nabízí také výhodné spojení plavby s dovolenou na souši, a to v luxusních hotelích v atraktivních lokalitách – samozřejmostí speciálních balíčků jsou například výhodné ceny cest mezi přístavem a hotelem.

Ubytování:

Lodě Norwegian Cruise Line disponují širokou škálou kajut a apartmá, které poslouží nejrůznějším skupinám pasažérů: ať už hledají výhodnou cenu, chtějí si užít luxusu, cestují ve dvojici nebo třeba s rodinou. Tím nejluxusnějším, co lodě společnosti mohou nabídnout, je „The Haven“, obrovské apartmány s tím nejpřepychovějším vybavením a službami na samém vrcholku lodi.

Apartmány sahají od těch prostorných, které budou vyhovovat párům, až po ty skutečně velké, jež ocení rodiny a skupiny až osmi osob. Samozřejmostí jsou štědré balkony, obývací pokoj, koupelna s vanou a minibar nebo kávovar. Mezi službami jsou pak 24hodinová pokojová služba, exkluzivní menu, šampaňské a ovoce, pozvánka na exkluzivní snídani a oběd nebo koktejl party s lodní posádkou. Za zmínku pak určitě stojí také kvalitní ložní prádlo, výběr z polštářů, župan, pantofle a ručníky nadstandardní velikosti nebo luxusní koupelové produkty.

Skupiny ocení rodinné apartmány, rodinné apartmány se dvěma ložnicemi nebo propojitelné kajuty. Ti, kteří hledají na lodi hlavně relax a odpočinek, si přijdou na své v apartmánech Spa, které zajišťují snadný přístup do lodních lázní nebo fitness centra a v jejich ceně je mimo jiné vstup do termální části s párou, bazénem a solnou jeskyní.

Pro pasažéry s omezeným rozpočtem jsou připraveny kajuty s balkonem, výhledem nebo kajuty vnitřní.

Každá kajuta bez rozdílu je vybavena lednicí, televizí, fénem, trezorem a také stolem a židlemi.

Skvělou zprávou pro hosty, kteří cestují sólo, jsou studia vybavená (a také naceněná) pro jednotlivce. Nabízí je lodě Norwegian Getaway, Norwegian Breakaway, Norwegian Epic, Norwegian Escape, Norwegian Encore, Norwegian Bliss a Pride of America. Čas od času se v nabídce společnosti objeví apartmá za výhodnou cenu pro jednotlivce. Plavit se s Norwegian Cruise Line se nemusí bát ani hendikepovaní nebo osoby s omezenou možností pohybu či omezeními dietními – společnost myslí i na ně.

Jako příklad uvádíme výčet kajut nejnovější lodi společnosti, Norwegian Joy: The Haven Deluxe Owner's Suite with Large Balcony, The Haven 2-Bedroom Family Villa with Balcony, The Haven Courtyard Suite with Balcony, The Haven Forward-Facing Villa with Balcony, The Haven Aft-Facing Family Suite with Large Balcony, The Haven Forward-Facing Penthouse with Balcony, Concierge Family Villa Suite with Balcony, Concierge Penthouse with Balcony, Concierge Villa Suite with Balcony, Concierge Suite with Balcony, Concierge Family Cabin, Family Mini-Suite, Mini-Suite, Mini-Suite Family Inside, Family Balcony, Balcony, Family Oceanview, Forward-Facing Oceanview, Mid-Ship Oceanview, Family Inside, Inside.

Služby na palubě:

Norwegian Cruise Line svým hostům nabízí celou řadu restaurací, ze kterých si vybere každý: ať už dává přednost vybranému čtyřchodovému menu nebo čerstvému hamburgeru. Jen Norwegian Cruise Line slibuje pasažérům skutečnou svobodu a flexibilitu – co se týče výběru časů, míst nebo oděvu. Na všech lodích jsou (až tři) hlavní jídelny s výběrem z menu, samoobslužný bufet, řada kaváren, grilů a míst s rychlým občerstvením. Orientální restaurace Asian Fusion má pak na menu například nudle, smažené pokrmy nebo výtečné polévky. Ve specializovaných restauracích si hosté mohou dopřát lahodné pokrmy za doplatek: masové pochoutky v Moderno Churrascaria, francouzskou kuchyni v Le Bistro, mexické chutě v Los Lobos a mnoho dalšího.

Také o zábavu je na lodích společnosti postaráno, a to bohatě. Na hosty čekají taneční a hudební vystoupení i show komiků, stejně jako divadelní představení ve stylu Broadwaye. Hosté lodí Norwegian Bliss a Norwegian Breakaway se mohou těšit na muzikál "Six", který vzal útokem nejen divadelní svět, ale stal se i vyprodaným a oceňovaným vystoupením. Na lodích Norwegian Encore a Norwegian Escape v rockové anglické hospodě The Jungle Vám talentovaní umělci souboru "The Choir of Man" předvedou vše od klasických rockových hitů, hospodských melodií až po oblíbené písně.

Norwegian Pearl přichází s hudební show "Legends in Concert" se spoustou známých umělců. Hosté Norwegian Getaway, Breakaway a Epic by si rozhodně neměli nechat ujít vystoupení "Burn the Floor" - divadelního souboru známého nadanými tanečníky, kteří byli vybráni na nejprestižnějších tanečních soutěží po celém světě. Noční kluby na všech lodích bez rozdílů pak slibují zábavu až do brzkých ranních hodin.

K relaxaci a odpočinku zvou na lodích Norwegian Cruise Line lodní lázně Mandara Spa. K dispozici jsou tady masáže, akupunktura a přes 50 dalších procedur od klasických až po ty luxusní. Nechybí péče o vlasy, manikúra nebo pedikúra, pro muže jsou pak přichystány služby holiče. Na lodích třídy Breakaway, Breakaway Plus a Prima najdou hosté také speciální Termální lázně s párou a bazénem Vitality nebo solnou jeskyní.

V Aqua Parku se skvěle pobaví úplně všichni: v bazénech, na skluzavkách nebo ve vířivkách. Kdo má dost odvahy, může se na lodích Breakaway svézt na Free Fall, nejrychlejší skluzavce na moři, nebo nekonečně dlouhé The Epic Plunge na Norwegian Epic. Na děti čeká dětský akvapark, pouze pro dospělé je pak určena zóna Spice H2O.

Příznivci aktivního trávení volného času mohou využít plně vybavené fitness centrum, skupinové lekce spinningu, jógy nebo pilates nebo trénink boxu. Kdo chce, může si zahrát basketbal, volejbal nebo bowling, zaskákat si na bungee trampolíně nebo potrénovat svaly na horolezecké stěně. K dispozici jsou adrenalinové lanové centrum, zip line nebo minigolf.

Norwegian Cruise Line myslí také na děti. O ty nejmenší od 6 měsíců do 3 let se postarají programy Guppies, které nabízí také hlídaní dětí, zatímco dospělí si mohou užít chvilku pro sebe (to platí jen pro Norwegian Escape). Pro děti od 3 do 12 let je připravena Splash Academy s kreativními hrami, sportovními aktivitami, tematickými večery nebo party. Teenageři od 13 do 17 let si užijí spoustu zábavy v Entourage, a to při hraní videoher, sledování filmů, uměleckých, hudebních nebo sportovních aktivitách. Nechybí workshopy žonglování nebo třeba přípravy pizzy.

Na lodích je kasino a na své si tady přijdou i milovníci nakupování: v buticích, zlatnictvích, uměleckých galeriích nebo třeba parfumeriích.

Bonusový program:

Pro své věrné zákazníky si Norwegian Cruise Line připravila bonusový program Latitudes Rewards. Program má sedm úrovní (Bronze, Silver, Gold, Platinum, Sapphire, Diamond a Ambassador) a body do něj je možné získat za každý den plavby (body navíc pak za ubytování v apartmánu) nebo za rezervace v rámci Latitudes Rewards Insider Offer. Mezi benefity jsou pak třeba přednostní nalodění, lahev vína, pozvánka na exkluzivní akce, prádelna zdarma, volné minuty pro připojení k internetu a řada slev.

Lodě společnosti NCL Norwegian Cruise Line

Norwegian Aqua

3.571 pasažerů

Norwegian Bliss

4.004 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 04.2018
Poslední rekonstrukce: 07.2024

Norwegian Breakaway

3.963 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 04.2013
Poslední rekonstrukce: 01.2020

Norwegian Dawn

2.340 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 12.2002
Poslední rekonstrukce: 05.2021

Norwegian Encore

3.998 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 10.2019

Norwegian Epic

4.100 pasažerů | Velikost: Střední
Inaugurační plavba: 06.2010
Poslední rekonstrukce: 01.2020

Norwegian Escape

4.266 pasažerů | Velikost: Velká
Inaugurační plavba: 08.2015
Poslední rekonstrukce: 01.2022

Norwegian Gem

2.394 pasažerů | Velikost: Malá
Inaugurační plavba: 10.2007
Poslední rekonstrukce: 01.2022

Předchozí
1 2 3