X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Celebrity Cruises spouští historicky novou loď, pojmenovanou historickou kmotrou

Celebrity Cruises spouští historicky novou loď, pojmenovanou historickou kmotrou

Laureátka Nobelovy ceny Malala Yousafzai uvádí Celebrity Edge, první loď ve své třídě.

 

Port Everglades, Florida – 4. prosince 2018 – Po více než 4 letech nekonečného nadšení a tvrdé práce tisíců inženýrů, architektů, řemeslníků, návrhářů a posádky, vplula Celebrity Cruises před pár dny do nové éry. Celebrity Edge se přidala k flotile po dojemném obřadu, kde se k její kmotře, laureátce Nobelovy cenu Malale Yousafzai, připojili všichni na palubě, aby „požehnali lodi a všem, kteří na ní poplují.“

 

Jmenovací událost přivedla na jedno místo více než 3 tisíce hostů, zaměstnanců, členů posádky a studentů, kteří přišli oslavit debut první nové lodi Celebrity za posledních 6 let a první lodi z nové třídy za více než desetiletí.

 

Yousafzai, která v současné době studuje na Oxfordské univerzitě, je inspirující spoluzakladatelkou fondu Malala, jenž bojuje za svět, v němž se každá dívka může vzdělávat a ujmout se vedení, a to tím, že investuje do místních vzdělávacích aktivistů, žene k odpovědnosti globální vůdce a posiluje hlasy dívek po celém světě.

 

Tyto problémy probírala před posádkou lodi a hosty v rozhovoru s prezidentkou a generální ředitelkou Celebrity, Lisou Lutoff-Perlo. Počínaje vzděláváním dívek až po sílu rozmanitosti sdílí obě ženy hluboké nadšení a závazek k těmto důležitým tématům.

 

„Jsme poctěni tím, že Malala souhlasila s tím být kmotrou této lodi, rolí, která odráží staletí námořních tradic,“ řekl Richard D. Fain, předseda a generální ředitel Royal Caribbean Cruises Ltd., mateřské společnosti Celebrity. „Jsme pyšní především proto, že Malalin příklad neúnavné vytrvalosti a úspěchu jsou inspirací pro naši posádku, která tvrdě pracuje a přináší opravdové oběti, aby vybudovala lepší životy pro sebe a své rodiny.“

 

Lutoff-Perlo dodala: „Jsem tolik pyšná na to, že Malala Yousafzai je kmotrou Celebrity Edge. Malala ztělesňuje náš závazek k otevření světa prostřednictvím vzdělání a rovnosti pohlaví. To, že ji vidí na palubě naší lodi, přináší silné poselství naší posádce, jež reprezentuje více než 70 různých národností, a našim hostům, jež se s námi plaví po celém světě.“ A pokračovala: „Dnešní slavnost byla dojemná a symbolizovala také to, co Celebrity Cruises zastupuje. Jsem vděčná Malale, její rodině a fondu Malala za to, že se ujali dnešní události, a těším se na to, že budeme společně pokračovat v naší práci po celém světě.“

 

Celebrity je hrdým partnerem fondu Malala a podporuje jej v jeho misi dopřát 130 milionům dívek, jež stojí mimo školní docházku, 12 let bezplatného, bezpečného a kvalitního vzdělání, které si zaslouží.

 

„Bojuji za to, abych zajistila, že se miliony dívek uvízlých v situacích chudoby nebo války, kterou nezavinily, mohou učit to, co potřebují, aby si mohly zvolit svoji budoucnost. Abychom ale mohli vzdělání dívek zlepšovat, potřebujeme podporu vůdců z každého odvětví. Jsem tolik vděčná Celebrity Cruises za její štědrou podporu a investici do potenciálu dívek na celém světě,“ řekla Malala Yousafzai, spoluzakladatelka fondu Malala.

 

Na silné emoce při jmenovací události, moderované známým návrhářem Natem Berkusem, došlo, když se na pódiu objevila vychvalovaná nahrávající umělkyně Andra Day se silným provedením své písně „Rise Up“, nominované na cenu Grammy, a „Stand Up For Something“, nominované na Oscara. Oba songy byly zvoleny pro svá odvážná sdělení o síle vzdělání dívek a jeho roli při formování budoucnosti.

Společnost se rozhodla vzdát se při spouštění lodi tradičního šampaňského a místo toho o její příď rozbila na míru vyrobenou 18litrovou lahev minerální vody Badoit French. Tím byla zahájena dlouho očekávaná zahajovací sezóna lodi, která uvádí první novou třídu lodí premiérové lodní společnosti za více než dekádu – a s přelomovým designem a nabídkou celé řady prvenství na moři tak zažehuje revoluci v odvětví.

 

Celebrity Edge začne svoji první sezónu střídavými 7denními plavbami po východním a západním Karibiku před tím, než v roce 2019 dopraví hosty k okouzlujícím panoramatům Středomoří s řadou 7-11denních plaveb z ikonických měst jako Barcelona a Řím. Na svoji první okružní plavbu z floridského Fort Lauderdale vyrazila Celebrity Edge 9. prosince 2018. Plavby na této lodi naleznete zde: https://www.pttours.cz/plavby-lodi/plavby-celebrity-cruises?ship=184518&view=default. K Celebrity Edge se v roce 2020 připojí Celebrity Apex, v letech 2021 a 2022 pak další dvě sesterské lodě, které budou stavět na neuvěřitelné hnací síle Celebrity Edge.

 

O Celebrity Cruises:

                                                                                                                        

 

Ikonické „X“ Celebrity Cruises je značkou moderního luxusu s jeho skvělým, současným designem a vřelými přívětivými prostory, stravovacími zážitky, kde design prostor je stejně tak důležitý jako samotná kuchyně, a úžasnými službami, které může nabídnout jen Celebrity, to vše vytvořené k poskytnutí nenapodobitelného zážitku v drahocenném čase rekreantů. 13 lodí Celebrity Cruises nabízí moderní luxusní prázdniny s návštěvou všech sedmi kontinentů. Celebrity představuje také neuvěřitelné zážitky z plaveb na Aljašce a v Kanadě. Celebrity je jednou z šesti značek výletních lodí provozovanou lodní společností Royal Caribbean Cruises Ltd. Pro více informací navštivte www.celebritycruises.com nebo se spojte s námi.

 

Zdroj: Celebrity Cruises press center