X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Celebrity Edge, loď, která nechává budoucnost za sebou

Celebrity Edge, loď, která nechává budoucnost za sebou

Nejinovativnější loď všech dob. Loď, která posouvá hranice luxusu zase o něco dál. Loď, díky které přehodnotíte, co to znamená být venku. Společnost Celebrity Cruises, která svým zákazníkům nabízí moderní luxusní plavby a dlouhodobě táhne průmysl vyhlídkových a rekreačních plaveb kupředu, představuje koncept nové revoluční lodě, která je připravena změnit způsob, jakým zažíváte svět. Nová třída lodí je navržena tak, aby otřásla všemi vašimi očekáváními.

Celebrity Edge, to je název vizionářského plavidla, které má spatřit světlo světa na konci roku 2018. Když došlo na jméno lodě, společnost se rozhodla promítnout do něho jednu konkrétní věc, která ji dělá naprosto unikátní. A to je fakt, že v průběhu dvou let výzkumů a vzrušujícího plánování byl každý, doslova každý jednotlivý prvek konceptu doveden až na samý okraj možností. A název byl na světě. Celebrity Edge: první z nové třídy lodí navržených tak, aby budoucnost nechaly za sebou.

Poslední průlom ve světě moderního luxusního cestování přináší převratný design a pracuje s technologiemi, které jsou na palubách lodí používány úplně poprvé.


Létající koberec (Magic Carpet)

Za zlatý hřeb vize Celebrity Cruises je považován takzvaný létající koberec (Magic Carpet), netradiční veřejný prostor s proměnlivou náladou, funkcí, a dokonce i umístěním. Tento neuvěřitelný inženýrský počin je první svého druhu na světě. Jde v podstatě o obrovskou platformu upevněnou na zářivě oranžové konzole, která se bude pohybovat mezi palubami skoro jako výtah.

Létající koberec nabídne vzrušující místa, neuvěřitelné zrakové perspektivy a odlišné zážitky na každé z palub, kterou navštíví. S dech beroucími výhledy, plně zásobeným barem a prostorami pro nejrůznější druhy vyžití je to v rámci plavci na Celebrity Edge v zásadě cíl sám o sobě.

Doslova vznášet se nad otevřeným oceánem bude létající koberec mezi palubami 2 a 16, a to v závislosti na tom, v jakou denní či noční hodinu ho právě navštívíte.

Zavěšen na úrovni paluby 2 nabídne moderní luxusní prostor pro vylodění. Na palubě 5 bude sloužit jako místo, kde poobědváte na čerstvém vzduchu a budete se při tom kochat překrásnými výhledy. Jako rozšíření oblasti s bazénem někdy obohacenou o DJ, který vám zpestří relaxační odpoledne nejnovější muzikou, najdete létající koberec na palubě 14. A na samém vrcholu lodi, na úrovni paluby 16, kde zakotví vždy večer, se stane nevšedním místem vysoko v oblacích, kde si můžete užít svoji večeři nad oceánem.

Luxusní kajuta s nekonečnou verandou

Když Celebrity Cruises navrhovala luxusní kajuty pro novou Celebrity Edge, promýšlela každý jednotlivý detail. A to proto, aby zajistila důležitou věc: že si její hosté na lodi odpočinou stejně dobře, ne-li dokonce lépe, než doma.

To v prvé řadě znamená více místa - pro pohyb v průběhu dne i kvalitní noční spánek. Luxusní kajuty Celebrity Edge budou o celých 23 % větší než vítězné kajuty s verandou třídy Solstice, s tím, že o celou pětinu se zvětší také prostor koupelny.

Dalším moderním luxusním prvkem, se kterým Celebrity Cruises přichází v kajutách své nové lodi jako úplně první, jsou extra velké postele s tím nejvybranějším příslušenstvím: exkluzivním ložním prádlem z kašmíru a matrací ručně vyráběnou v Itálii.

Tím nejpřevratnějším, co luxusní kajuty Celebrity Edge nabídnou, je však přístup k samotnému okraji moře. Kajuty budou vybaveny celoplošnými okny, sahajícími od podlahy až po strop, které se stisknutím jednoho jediného tlačítka zcela zasunou. Nezbude po nich přitom nic víc, než otevřený prostor s nádherným výhledem na oceán. Mezi vaší ložnicí a křišťálově modrou vodou tak bude stát jen nepatrná kolejnice, kterou snadno přehlédnete. Takzvané balkony na přání budou jedním z několika designových a technických prvků, které se vůbec poprvé v historii průmyslu výletních plaveb objeví právě na lodích Celebrity Edge.

Co nová Celebrity Edge nabídne v neposlední řadě, je také větší výběr pokojů. K 174 různým možnostem, jak propojit kajuty, Celebrity Cruises přidají novou kategorii kajut – jednopokojovou luxusní kajutu Edge s nekonečnou verandou určenou moderním cestovatelům, kteří rádi objevují svět ve své vlastní společnosti. Kajuta má perfektní proporce pro cestovatele-jednotlivce, je prostorná a má styl. Je zkrátka jedinečná, stejně jako celá loď Celebrity Edge.

Plovoucí vily se soukromými bazény

Apartmány tradičně zabíraly asi 5 % z ubytovací plochy lodí Celebrity, na lodích Edge to bude celých 12 % z prostoru určeného pro ubytování. Započteno je do toho i šest dvoupatrových vil s vlastními, metr hlubokými bazény a přímým přístupem na jednu ze slunečních palub lodi.

Dvě prosklená patra, balkón a ohromný obývací pokoj, stejně jako kašmírové matrace s eukalyptem z Itálie, vybavení koupelny značky Bulgari, služba komorníka, pomoc při vybalování a balení a bar, jehož obsah je sestaven hostům přímo na míru, to jsou jen některé z vymožeností, které vily svým obyvatelům nabídnou. Vypadají zkrátka jako ten nejkrásnější hotel, který ještě ke všemu plave.

Budete-li mít štěstí a ubytujete se ve střešním apartmánu přímo nad můstkem, budete se kochat lepšími výhledy, než má samotný kapitán.

Proměnlivé prostory

Jak slunce klesá, mění se nálada a s ní se budou proměňovat i veřejné prostory na Celebrity Edge, které tak přinesou úplně nové zážitky. Za dne si tady užijete otevřené výhledy na oceán nebo neustále se měnící abstraktní umění a rozmanité aktivity, jako jsou například lekce jógy, navodí atmosféru připomínající luxusní přímořský resort. V noci důmyslné osvětlení, unikátní stolování na čerstvém vzduchu a živá muzika vytvoří scénu plnou energie, intimity a elegance.

Takzvaná resortní paluba na Celebrity Edge povznáší koncept veřejných prostor pro dospělé na úplně jinou úroveň. Kromě venkovního bazénu tady najdete úžasný krytý bazén uzavřený mozaikovou kopulí, která umožní jeho využití za všech povětrnostních podmínek. Nese název Solárium a povede na střešní zahradu s nádherně tvarovanými stromy, které budou mít na starosti speciálně k tomu najatí hortikulturisté. Pořádat se tady budou jazzové party (představte si deky, víno a živou muziku), nebo třeba filmové večery s občerstvením.

 

Loď na mobilní ovládání

Poslední velkou inovací, která se v průmyslu výletních lodí objevila, byly náramky, jejichž naskenováním jste mohli oznámit svůj odchod a příchod na palubu v přístavu, případně si pomocí nich objednat nápoje přímo do kajuty. Náramky a podobné věci, které s sebou musíte nosit navíc, jsou ale na lodích Celebrity Edge minulostí. To všechno a ještě mnohem víc totiž budete moci dělat jen s pomocí svého mobilu. Od nalodění přes odemčení kajuty až po nastavení pokojové teploty nebo ovládání světel.

Dít se tak bude prostřednictvím vlastní mobilní aplikace Celebrity, která tak dá každému hostu na palubě do kapsy například také pokojovou službu, mapu lodi nebo denní rozvrh aktivit. Lidé tak budou dostávat také upozornění na věci a akce, které je zajímají, a jejich zážitek z plavby tak bude moci být mnohem personalizovanější než kdykoli předtím.

Létající koberec, nekonečné verandy, mobilní ovládání a další technické prvky, kterými bude Celebrity Edge vybavena, zvednou cenovku lodi, jež svou velikostí patří mezi plavidla střední třídy, na částku 1 miliardy dolarů.

Od nové lodi si Celebrity Cruises slibuje, že přitáhne více mladých cestovatelů. Další převratné novinky, na které se na Celebrity Edge mohou těšit, bude odhalovat postupně.  

Návrháři zvučných jmen

V rámci exkluzivního partnerství byla na palubě Celebrity Edge přivítána ikona interiérového designu, Nate Berkus, kterého Celebrity Cruises jmenovala designovým ambasadorem své nejnovější lodě. Podle společnosti sdílená vášeň pro moderní luxus, design, který je jediný svého druhu, a cestování po světě, dělá z Berkuse ideálního kandidáta, který doručí zprávu, že Celebrity Edge je ztělesněním designové dokonalosti nejen na moři, ale kdekoli na světě.

Vedoucí návrhářkou ubytovací sekce Celebrity Edge se stala slavná londýnská designérka Kelly Hoppen. Hoppen do místností, které budou sloužit coby hlavní dovolenkové útočiště hostů nové lodě, přináší jednoduchou, teplou a harmonickou paletu. Její vize navozuje intimitu lákavého, pohodlného městského apartmánu, z něhož se jen tak náhodou otevírá pohled na nejkrásnější scenérii na světě. Styl Hoppen, to jsou čisté linie a neutrální tóny smíchané s okouzlující vřelostí a přepychovým nadbytkem. Návrhářka se inspirovala představou, že je možné odplout od požadavků moderního života a uchýlit se do nádherného prostoru s neustále se měnícím výhledem. Podle ní bylo velmi napínavé hledat přesnou rovnováhu mezi vzrušením z cestování a komfortem luxusního osobního prostoru.

Návrhů veřejných prostor se ujal mezinárodně proslulý architekt Tom Wright, který má s designem více než 30letou zkušenost a navrhoval takové světově známé projekty, jako je například hotel Burj Al Arab v Dubaji. Díky jeho vizi budou venkovní prostory Celebrity Edge klidnými útočišti, které nabídnou to nejlepší z nekonečných výhledů na oceán a nevšední místa, která hosté v průběhu své plavby navštíví.

Chvályhodné partnerství

Kmotrou své nejnovější lodi se Celebrity Cruises rozhodla jmenovat 19letou laureátku Nobelovy ceny a posla míru Spojených států, Malalu Yousafzai. Inspirovala se přitom misí Malalina fondu, podle kterého na 130 milionů dívek na světě nenavštěvuje školu. Cílem fondu je podpořit střední vzdělání dívek v zemích, jako jsou Pákistán, Nigérie, Keňa nebo Sýrie, a dát jim tak moc změnit svůj život prostřednictvím vzdělání.

S Malaliným fondem, se kterým sdílí hodnoty jako diverzita, inkluze a rovnost pohlaví, Celebrity Cruises navázala dvouleté partnerství. Zavázala se tak k tomu podpořit projekt, který má všem dívkám zajistit 12 let bezpečného, kvalitní a bezplatného vzdělání

První plavby

Na své první plavby vyrazí přelomová Celebrity Edge už v prosinci 2018, a to z Fort Lauderdale ve Spojených státech amerických. První bude 7denní východokaribská plavba, která navštíví San Juan na Portoriku, Tortolu na Britských Panenských ostrovech a Philipsburg na Svatém Martinu. Následovat bude týdenní plavba západním Karibikem s destinacemi Key West na Floridě, Costa Maya a Cozumel v Mexiku a George Town na Kajmanských ostrovech.

Nemůžete-li se rozhodnout, vyrazte rovnou na 14denní plavbu. A zajistěte si ji raději ještě dnes. Společnost rezervace přijímá už od března tohoto roku, tak ať nepřijdete zkrátka.