X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Křtila se MSC Bellissima a my jsme (společně se Sophií Loren) byli při tom

Křtila se MSC Bellissima a my jsme (společně se Sophií Loren) byli při tom

 

Sobota 2. března se nesla ve znamení události, na kterou svět výletních lodí netrpělivě čekal. V britském Southamptonu dostala v ceremonii hodné plovoucího kolosu své jméno vůbec největší loď, která se kdy na anglické půdě křtila. Pojmenování MSC Bellissima, nové lodě největší soukromé lodní společnosti světa, se neujal nikdo jiný než legendární herečka Sophia Loren a my z PT Tours jsme u toho samozřejmě nemohli chybět.

Křtiny MSC Bellissima byly moje úplně první a rozhodně to byl krásný zážitek. Než se ale pustím do samotného vylíčení obřadu, musím se krátce zmínit o samotné lodi. Už když jsme přijížděli do přístavu, všichni jsme krásku vyhlíželi. Moc dlouho nás nenapínala - svojí velikostí dominovala okolí a přehlédnout ji se skutečně nedalo. Už z venku je nádherná, členitá, zajímavá. A samozřejmě zářivě bílá. Pokud člověk – tak jako já - nemá zkušenost s lodí třídy Meraviglia, vůbec netuší, co ho čeká. Bellissima je moderní, má krásné tvary i barevné kombinace, všude jsou zrcadla, schody, Swarovski i nejnovější technologie: představte si, že loď umožňuje lokalizaci osob a bezplatné chatování se spolucestujícími, brzy dokonce i ve skupině. MSC Cruises nám s velkou pýchou představila také nejnovějšího, ale i nejdražšího člena posádky, Zoe, osobní asistentku založenou na technologii umělé inteligence.

Křtiny jako takové měly jedinečnou atmosféru, už od rána byli všichni v nadšeném očekávaní. Na lodi se tento den pohybovali pouze hosté ve společenském oděvu a zaměstnanci MSC Cruises v modrých kostýmech. Na tiskovou konferenci byly pozvané takové osobnosti jako například Martin Bell, velvyslanec UNICEF, nebo Mike Penrose, výkonný ředitel stejné organizace. Nechyběl Daniel Lamarre, prezident Cirque du Soleil, ani hned čtyři ze sedmi známých šéfkuchařů, kteří se dočasně zařadili mezi posádku lodi. Byli mezi nimi Ramon Freixa i Harald Wohlfahrt, držitel tří Michellinských hvězd, považovaný za jednoho z nejlepších evropských šéfkuchařů vůbec.

 

Obřad zahájili Andrea Bocelli a jeho syn Matteo dojemnou písní „Fall On Me“. Uváděla ho známá televizní moderátorka Holly Willoughby a odpočet k přestřižení stuhy s lahví šampaňského samozřejmě nezahájil nikdo jiný než kmotra lodě MSC Bellissima, Sophia Loren! Ceremonie se povedla, a to i přes to, že vinou počasí došlo na poslední chvíli ke změně v programu. To odpoledne silně foukalo a MSC Cruises, dokazujíc, že její prioritou je bezpečnost pasažérů i posádky, pro jistotu nechala evakuovat pavilon, kde se vše odehrávalo, a konec obřadu promítala na stropě majestátní lodní promenády. Okamžik přestřižení stužky jsme tak sledovali živě, a to filmovaný dronem pěkně z ptačí perspektivy, wow, všechna čest, MSC Cruises!

 

Během slavnostního víkendu nás společnost opět překvapila, a to informací, že kromě lodí Grandiosa, Virtuosa, Seashore a WorldClass, o kterých jsme už věděli, připravuje i další plavidla: lodě třídy Luxury a dalších celkem 8 zbrusu nových lodí. Je tak jasné, že se rozhodně máme na co těšit!

 

Napsala: Marie Anthisová

8/3/2019