X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

MSC Cruises představila svoji novou loď: do vyplutí MSC Seaside zbývá už jen pár dní!

MSC Cruises představila svoji novou loď: do vyplutí MSC Seaside zbývá už jen pár dní!

 

V pátek 1. prosince představila MSC Cruises poprvé svoji zbrusu novou loď MSC Seaside a my jsme u toho samozřejmě nemohli chybět. Jako partneři jedné z největších lodních společností na světě jsme dostali příležitost projít si úžasný přírůstek do její flotily jako jedni z prvních.

Za PT Tours se na palubu podíval přímo její jednatel, Michal Anthis: „Na pořadu dne byla celá řada jednání, takže jsem na obchůzku neměl tolik času, kolik bych si představoval, i tak ale můžu s čistým svědomím tvrdit, že MSC Cruises si tentokrát pro své hosty připravila něco opravdu výjimečného.“

MSC Seaside je první z nové generace lodí a společnost jí dala přezdívku „loď, která následuje slunce.“ Ne nadarmo – vše na ní je přizpůsobeno tomu, aby si její pasažéři maximálně užili překrásného počasí. Na chladné a deštivé dny loď není stavěna. „A vůbec to není potřeba – v destinacích, které bude pokrývat, vládne léto po celý rok,“ doplnil Michal.

Venkovní prostory jsou řešené vskutku velkoryse a jedinečné je také jejich propojení s interiéry. Například na zádi 7. a 16. paluby najdou hosté venkovní bary, velkou část paluby 8 pak zabírá obrovská promenáda přímo u vody. Prosklené výtahy, které nabízejí úchvatné výhledy na moře, jsou pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

„Je jasné, že pasažéři budou většinu svého času na palubě trávit venku pod slunečnou oblohou a na čerstvém vzduchu, proto si MSC Cruises mohla dovolit navrhnout kajuty o něco užší než třeba u lodě MSC Fantastia. Zato jsou ale velmi prakticky řešené a – jak jinak – skvěle vybavené,“ řekl Michal.

Rozměrově skromnější jsou pak celkově i vnitřní prostory, a to včetně divadla. O zábavu však na lodi nouze rozhodně nebude. Rodinám bude na MSC Seaside k dispozici největší dětský klub, který MSC Cruises na svých lodích prozatím nabídla, na všechny pak čeká bohatá zábavní zóna včetně vodního parku s několika tobogány nebo třeba zip line.

Co se týče občerstvení, budou si hosté moci vybrat z celé řady možností: například na palubách 8 a 16 jsou dva menší bufety a k dispozici je celá řada dalších restaurací, které servírují menu z celého světa – a to jak v ceně plavby, tak za příplatek (speciální restaurace).

Design lodi je velmi elegantní a odlišný od jejích starších sester, výzdoba je příjemná a neurazí určitě nikoho. „Celkově můžu určitě říct, že MSC Seaside je loď naprosto mimořádná. Navržena je tak, že nádherným výhledům na moře hosté neuniknou, ať už budou kdekoli. A v překrásném Karibiku její klady jen vyniknou. Mě jen mrzí, že jsem neměl o trochu víc času ji pořádně prozkoumat. Snad příště,“ shrnuje Michal.

Loď je dlouhá 323 metrů a pojme až 5 179 pasažérů, o které se bude starat bezmála 1500členná posádka. Společnost si ji naděluje v podstatě jako dárek pod stromeček – MSC Seaside bude pokřtěna těsně před Vánoci, 22. prosince, v Miami na Floridě, odkud také vypluje na svoji premiérovou plavbu.

Více informací o MSC Seaside najdete ZDE. Plavby na ní si můžete zarezervovat ZDE.

Napsala Svatava Čoupková