Royal Caribbean odhaluje průlomové rysy nové Spectrum of the Seas

Royal Caribbean odhaluje průlomové rysy nové Spectrum of the Seas

S nejnovější, největší a nejdražší lodí v Asii lodní společnost nabídne v regionu v roce 2019 nové vzrušující itineráře

 

Šanghaj, 12. června 2018 – Po desetiletí rychlého růstu a vývoje v Číně a zavádění technologicky nejvyspělejších výletních lodí světa na trh, uvádí Royal Caribbean International svoji nejnovější loď, Spectrum of the Seas, a znovu tak v regionu mění definici dovolené. Navržená a postavená tak, aby všem hostům přinesla nezapomenutelné prázdninové zážitky, první ze třídy lodí Quantum Ultra se pochlubí – v případě lodní společnosti úplně první - soukromou enklávou pro hosty apartmá, novými kategoriemi kajut, inovativními stravovacími koncepty a ohromujícími rysy a zážitky – z nichž mnohé dosud ještě na moři nebylo vidět.

Už v dubnu 2019 vyplouvá z Barcelony a postupně se přesune do Asie, kde bude Spectrum největší a nejdražší lodí – v případě dvou osob v kajutě ubytuje loď 4 246 hostů a 1 551 členů mezinárodní posádky.

 

„Když před třemi lety debutovala v Šanghaji Quantum of the Seas, změnil se styl výletních plaveb v Číně. Přesuňme se do současnosti a právě znovu ukazujeme, jak s debutem Spectrum of the Seas změníme trh výletních plaveb,“ řekl Michael Bayley, prezident a generální ředitel Royal Caribbean International. „Uvedení naší netrpělivě očekávané třídy Quantum Ultra bude představovat ohromný krok kupředu ve vývoji lodí a zážitků, šitých na míru čínským hostům.“

 

Dobrodružství poprvé na moři

Postavená na míru čínskému trhu, Spectrum of the Seas přinese odvážné a nečekané zážitky včetně ikonické Sky Pad, na virtuální realitě založené bungee trampolíny, umístěné na zádi lodi. Hosté se připásají a nasadí si brýle pro virtuální realitu, které je přenesou do jiného času a na jinou planetu. Zážitek jako z jiného světa je určený pro hosty všech věkových kategorií a ti, kteří dávají přednost pohledu na oceán, zatímco letí k obloze, si jej mohou užít také bez brýlí.

 

Super-luxusní soukromá enkláva pro hosty apartmá

První loď třídy Quantum Ultra uvede v případě Royal Caribbean zcela poprvé exkluzivní část určenou pouze pro hosty apartmá, která bude zahrnovat mimořádná Zlatá (Golden) a Stříbrná (Silver) apartmá v soukromé enklávě v přední části lodi na palubách 13 až 16. Rekreanti, kteří si tato luxusní apartmá zarezervují, budou mít speciální přístup přes magnetickou kartu, soukromý výtah a vyhrazenou restauraci a společenský prostor. Nad rámec celé řady exkluzivních vymožeností budou mít hosté přístup do „The Balcony“ – privátního venkovního prostoru určeného k opalování a relaxaci -, který nabízí ty nejlepší výhledy na palubě, a „The Boutique“, nákupní části, kde si cestovatelé budou moci zarezervovat soukromé nákupní zážitky.

Pro rodiny, které si chtějí užít více kvalitně stráveného času pohromadě, Spectrum of the Seas představí dvouúrovňové rodinné apartmá „Ultimate Family Suite“ o ploše 261 metrů čtverečních, které ubytuje až 11 hostů. Apartmá se třemi ložnicemi bude zahrnovat hlavní ložnici s koupelnou, jež zasahuje mimo loď a nabízí tak jedinečné výhledy na oceán, a dvě dodatečná apartmá pro prarodiče a další členy rodiny. Děti mají svůj vlastní pro ně určený prostor v horní části, doplněný o vnitřní skluzavku, která je dopraví do obývací části pod nimi. Všichni si mohou užít čas pohromadě v rekreační místnosti, která obsahuje vybavení pro vícekanálové ozvučení určené pro karakoke večery, filmy nebo videohry.

 

Revoluční stravování

Spectrum of the Seas přinese revoluční hlavní jídelnu s 1 884 místy k sezení, rozloženými ve třech patrech, která bude servírovat čínské i západní menu, obměňující se v průběhu celé plavby. Pro hosty, kteří hledají neformálnější prostor, Windjammer Market  - o 20 % větší než ty na lodích třídy Quantum – nabídne široký výběr bufetových čínských a západních pokrmů včetně nudlí, pizzy, japonských teppanyaki a mini hot potu. 

 

Rekreanti, kteří chtějí oslavit speciální večer, si mohou užít nové specializované restaurace. Sichuan Red, nacházející se na Královské promenádě, bude servírovat autentickou kuchyni z čínské sečuánské provincie. Na palubě nebudou chybět ani oblíbené značkové restaurace Royal Caribbean včetně Wonderland´s Dadong – nové výspy čínského šéfkuchaře Dong Zhenxianga, známého pro svoji velmi žádanou pečenou kachnu, Jamie´s Italian známé britské celebrity a šéfkuchaře Jamieho Olivera, japonské kuchyně Izumi a Chops Grille. K tomu se na Královské promenádě jako úplně poprvé představí také nová tradiční čajovna a kavárna Leaf and Bean. Osobité místo nabídne řadu autentických čínských čajů, klasické kávové drinky i čerstvě upečené čínské a západní dezerty a pečivo.

 

Extrémně transformativní zábavné zážitky

Novinkou Royal Caribbean, která se poprvé objeví na Spectrum of the Seas, je Star Moment, živoucí a energetický karaoke prostor, kde se mohou sejít rodiny nebo přátelé a zazpívat si jako hvězdy. Lodní společnost rozšíří také SeaPlex – největší vnitřní sportovní a zábavný komplex na moři, kde si rodiny mohou užít autíčka, kolečkové brusle a basketbal – s novými stěnami a podlahami vybavenými rozšířenou realitou, která hostům nabídne vzrušující high-tech interaktivní zážitky.

 

Další inovace, které hosté na palubě najdou, zahrnují North Star, skleněnou kapsli, která je vyveze více než 90 metrů nad oceán, kde na ně čekají s ničím nesrovnatelné panoramatické výhledy, RipCord od iFly, simulátor seskoku padákem, jenž vám rozbuší srdce, a simulátor surfování FlowRider. Cestovatelé budou okouzleni také nejmodernějšími a transformativními prostotami Spectrum, jako je Two70 s rozměrnými okny od podlahy až po strop, které nabídnout dech beroucí 270stupňové výhledy na oceán.

 

Toto místo se vrací spolu se svojí značkovou technologií Vistarama, která panoramatická okna promění ve více než 30 metrů dlouhou a přes 6 metrů vysokou promítací plochu, na které se budou vysílat úžasné digitální show. Inovativní Vistarama je doplněna o šest pružných roboobrazovek, vysokých přes 2 metry, ovládaných silnými a zároveň mrštnými robotickými rameny, jež vytvářejí scény tak, že se vznášejí a otáčejí, a to jak jednotlivě, tak všechny najednou. Toto unikátní místo, odpovídající nejmodernějšímu technologickému vývoji, slouží jako skvělý prostor pro relaxaci v průběhu dne, večer pak jako pohlcující, velkolepý multimediální zážitek.

 

Působivé a pohlcující asijské itineráře

V roce 2019 Royal Caribbean doručí v asijském regionu ještě různorodější sadu plaveb, které budou zahrnovat nové delší plavby s novými vzrušujícími destinacemi, víkendové plavby pro ty, kteří hledají rychlý únik, zimní plavby do tropických destinací – útěk od chladného počasí, a speciální prázdninové a festivalové plavby za objevováním nových kultur a tradic. Hosté si mohou vybrat z 27 unikátních itinerářů, které zahrnují 23 destinací napříč třemi zeměmi, a vyplutí z přístavů, jako jsou Šanghaj, Tianjin, Hong Kong nebo čínský Shenzen.

 

Když Spectrum of the Seas v dubnu 2019 poprvé vypluje, vyrazí na 51denní Global Odyssey ze španělské Barcelony do Šanghaje a rekreanty vezme do 13 zemí. Hosté s omezenými časovými možnostmi si mohou vybrat plavbu v jednom nebo několika samostatných úsecích Global Odyssey. Jakmile Spectrum v červnu 2019 dorazí do svého nového domova v Šanghaji, představí nové itineráře s návštěvami v nových přístavech jako Hakodate a Niigita v Japonsku, Ilocos na Filipínách nebo Vladivostok v Rusku. V zimě 2019 se loď přesune do Hong Kongu a nabídne speciální prázdninové plavby.

 

Oblíbená Quantum of the Seas mezitím dokončí svoji poslední sezónu ze Šanghaje a v létě 2019 se přesune do Tianjinu. Voyager of the Seas se na léto vrátí do Hong Kongu a Shenzhenu a obslouží různé itineráře se zastávkami ve Vietnamu, Japonsku a na Filipínách. Tyto nové a další itineráře jsou právě v prodeji.

 

Royal Caribbean International je oceňovanou globální značkou výletních plaveb se 49letou historií inovací a do odvětví poprvé uváděných novinek, které ještě nebyly na moři spatřeny. Lodní společnost se může pochlubit širokou a bezkonkurenční sadou rysů a vymožeností, které je možné najít jen v Royal Caribbean, a to včetně úžasné zábavy a napříč odvětvím vychvalovaného programu, který osloví jak rodiny, tak dobrodružné rekreanty. Na palubě si hosté užijí světový přátelský a poutavý servis ze strany každého ze zaměstnanců a člena posádky. 15 let po sobě byla Royal Caribbean zvolena Travel Weekly Readers Choice Awards “Celkově nejlepší lodní společností”.

 

Lodní společnost vlastní 25 nejinovativnějších výletních lodí světa, které plují do těch nejoblíbenějších destinací na Bermudách a v Karibiku, Evropě, Kanadě a Nové Anglii, na Aljašce, v Jižní Americe, Asii, Austrálii a na Novém Zélandu.

 

Napsala Svatava Čoupková