X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Vyplouvá Symphony of the Seas, loď mnoha prvenství

Vyplouvá Symphony of the Seas, loď mnoha prvenství

Pátek 30. března bude ve světě výletních plaveb ve znamení velké události. Ze španělské Barcelony na moře poprvé vypluje nejnovější loď společnosti Royal Caribbean. A že je na co se těšit: plavidlo přinese řadu novinek, na které na lodích společnosti, založené v roce 1968 v Norsku, dosud ještě nedošlo.

 

Nová loď = nová prvenství

Společnost nový přírůstek do své flotily definuje jako „nový zvuk dobrodružství“ a už pár dní před vyplutím je jasné, že o novinky na palubě luxusní lodi rozhodně nebude nouze. Ať už to budou kajuty, restaurace, zábava nebo veřejné prostory, Symphony of the Seas se postará o řadu prvenství Royal Caribbean.

A s prvním vylepšením se hosté Symphony setkají už při naloďování: na terminálu na ně bude čekat nová technologie rozpoznávání obličeje, díky které by se měl celý proces nástupu na palubu zásadně urychlit.

Novinka pro rodiny: jedinečné apartmá plné zábavy

Royal Caribbean je známá svým vstřícným přístupem k rodinám s dětmi, na svém novém přírůstku jde však ještě o krok dál: Symphony of the Seas nabídne jedinečné (ale také jediné) apartmá Ultimate Family Suite. Chybět v něm nebude řada hracích prvků, jako jsou například skluzavka propojující dětskou ložnici s obývacím pokojem, obrovská LEGO stěna nebo stůl na vzduchový hokej, a televizní místnost ve stylu kina s výrobníkem popcornu a knihovnou video her. Prostorný balkon s vířivkou, lezeckou stěnou a kulečníkem je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Nové, lepší a větší veřejné prostory

Také promenáda Boardwalk, známá ze všech předchozích lodí třídy Oasis, zaznamená na Symphony další vylepšení: obohacena bude o zábavní místo s názvem Bayley, které společnost popsala jako „zážitek ve dne i v noci“. Po celé délce promenády se potáhne Playmaker Sports bar, zaměřený na rodiny, které si tady budou moci užít více než 30 televizních obrazovek vysílajících sportovní zápasy a hrací automaty s celou řadou známých her. Na menu pak budou křidýlka nebo burgery a „v nejlepším sportovním baru na světě“ (jak společnost doufá) nebude chybět ani kvalitní pivo. Rozšíření se pak dočká i obchod se sladkostmi Sugar Beach.

Debut pro milovníky dobrého jídla

Symphony of the Seas přinese dvě zcela nové restaurace. Své místo ve Sportovní zóně našla El Loco Fresh, zaměřená na rychlou kuchyni ve stylu tacos nebo mexického občerstvení „s sebou“. Milovníci mořských plodů si pak přijdou na své v Hooked Seafood, restauraci inspirované kuchyní Nové Anglie. K obědu a večeři tady budou servírovat menu z čerstvých ryb a mořských plodů a také syrové speciality.

Zábavné premiéry

A nakonec zábava. I tady přichází Royal Caribbean s novinkami: kromě představení Hairspray, představeného teprve před několika týdny, uvede Královské divadlo na Symphony of the Seas show Flight, historickou satiru na téma vývoje cestování vzduchem. Novinky se hosté dočkají také ve venkovním divadle AquaTheater, kde se jim bude tajit dech při akrobatické show HiRo, na kluzišti se pak bude odehrávat 1977, hra inspirovaná cestováním v čase. (Nejen) rodiny si pak užijí spoustu legrace v největší laserové aréně: galaktický prostor bude svítit ve tmě a jeho domovem se stane Studio B.

Dědictví třídy Oasis

Symphony of the Seas je již čtvrtou v pořadí ve třídě lodí Oasis a spolu se svými sestrami – Oasis of the Seas (2009), Allure of the Seas (2010) a Harmony of the Seas (2016) - patří mezi ta největší výletní plavidla, která dnes brázdí hladiny moří. Se svými sourozenci sdílí celou řadu společných znaků (dočíst se o nich můžete v následujícím článku), pro inspiraci však neváhá sáhnout ani do třídy lodí Quantum: hosté se tak mohou těšit například na Centrální park, Bionický bar nebo obří adrenalinovou skluzavku Utimate Abbys, kterou znají už z Harmony.

----------

V první fázi nabídne Symphony of the Seas 7denní okružní plavby po Středozemním moři s vyplutím z Barcelony a zastávkami v Palma de Mallorce, Marseille, Florencii, Římě a Neapoli. Po skončení sezóny se přesune do Miami, kde bude obsluhovat týdenní plavby po Karibiku, v rámci kterých nevynechá ostrovy Svatý Kitts, Svatý Tomáš a Bahamy, případně Svatý Martin, Portoriko a Haiti.

Napsala Svatava Čoupková