X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Byla pokřtěna MSC Meraviglia, čtvrtá největší loď světa, a PT Tours byla u toho

Byla pokřtěna MSC Meraviglia, čtvrtá největší loď světa, a PT Tours byla u toho

V sobotu 3. června měl francouzský přístav Le Havre tu čest být dějištěm události, která nikoho, kdo se jen trochu zajímá o svět výletních lodí, rozhodně nenechala klidným. Křtila se tady totiž Meraviglia, zbrusu nová loď společnosti MSC Cruises a my jsme měli tu čest zúčastnit se velkolepých oslav a prohlédnout si loď mezi prvními.

 

Lenka a Michal na cestě za osmým divem světa

Cesta za Meraviglii byla dlouhá, začala už večer předem, balením kufru. Bylo potřebné věnovat extra pozornost přípravě oblečení. Důležité bylo nepodcenit dress-code s vědomým, že letíme jen s příručním zavazadlem. Cestu jsme totiž naplánovali na těsno a nevěděli jsme jestli budeme mít možnost odbavit zavazadlo. Vyjeli jsme z Prahy v 6:30 a ve Vídni jsme byli s malým zpožděním až v 11:50, kdy už naši spolucestovatelé byli u brány. Naše skupina byla směs novinářů, zástupců cestovních kanceláří a samotného vedení MSC pro Rakouský trh – kam spadá i Česko a Slovensko. Máme velkou radost, že jsme byli pozvaní. Z celkem 15 cestovek byli jen dvě z ČR!

 

Let byl pohodlný a krátký. Autobusový transfer do Le Havre už ale nebyl. Kvůli zácpám nám trval přes 5 hodin,  ale před půl devátou jsme se konečně dočkali a v dáli se nám už začalo zjevovat 19 palub nové luxusní lodi.  První pohled na Meraviglii (co v překladu z italštiny znamená div či zázrak) nás dva doslova uchvátil. Loď je širší a větší než lodě doposud nejvyšší třídy Fantasia, a přesto působí aerodynamicky, svěže a zachovává familiární elegancí lodí MSC, kterou má speciálně Michal rád smile.  Bohužel se nám prodloužilo i čekání na check-in, přijeli jsme totiž ve stejnou chvíli jako Sophia Loren a check-in byl uzavřen pro ní. My jsme jen čekali na pokyn k nalodění a všichni jsme hořeli nedočkavostí.

První dojmy? Průlomová a přece tradiční

První naše kroky směřovaly do kajuty a pak rovnou na královskou večeři do bufetové restaurace, kde jsme si jako vždy výborně pochutnali. Připravené byly různé druhy masa, ryb, těstovin, vegetariánská kuchyně, asijské speciality a to snad stačí abychom Vám udělali chutě J Člověk by chtěl ochutnat ze všeho, kdyby ho košile a šaty pustili. Večer byl v baru Champagne oficiální přípitek, a jak jinak zakončit den na lodi než na disco? Na lodi bylo několik míst, kde jsme mohli protancovat boty. My jsme se přesunuli na 16. palubu do Sportplex, kde se konala tzv. Superhero party a Catwoman, Superman, Loki či Joker z Batmana byli připraveni bavit nás jak nejlépe dovedou. Naše parta byla skvělá, plná laskavých, vtipných a přátelských osob, atmosféra úžasná, ale přece jenom jsme den ukončili v rozumných hodinách, protože velká událost nás ještě jenom čekala a my ji nechtěli prozívat, že jo. :D

Zobrazit plavby na MSC Meraviglia

Den D

V den samotného křtu jsme měli volný čas až do 16:00. Někdo ho využil na exkurzi do Le Havre, my jsme se ale rozhodli prozkoumávat loď. Zúčastnili jsme se organizované a komentované prohlídky lodi, která nás zavedla i na místa, která nejsou přístupná všem cestujícím. Prohlédli jsme si všechny kategorie kajut, i luxusní dvoupatrové Duplex apartmá, Aurea spa, s vířivkami, saunami i kryokomorami, okouzlující prostory Yacht clubu, všechny bazény, úchvatnou promenádu, která nabízí obchody, bary, speciální restaurace a zmrzlinárnu. Navštívili jsme sál Carousel, který bude hostit světoznámý Cirque du Soleil, dále aquapark, krytý bazén s vířivkami, a naši prohlídku jsme zakončili na zádi 16. paluby, kde je amfiteátr Horizon ideální pro letní večery. Mohli bychom se rozepisovat dále ale to by nezůstal prostor pro samotný galavečer.

 

Krásná a elegantní… jako Sophia Loren

Exkluzivní křest Meraviglie byl událostí plnou zábavy. Známý umělci, se ocitli bok po boku mezinárodních hvězd, vybraných hostů a samozřejmě zástupců četných médií. Kmotrou lodi byla italská filmová ikona Sophia Loren, která na konci dvouhodinového ceremoniálu slavnostně přestřihla modrou stužku a roztříštila tak o bok lodi lahev šampaňského. A nedělala to ani zdaleka poprvé – stejné role se ujala už v roce 2003, kdy křtila MSC Lirica. Od té doby byla kmotrou každého nového plavidla MSC Cruises.

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii lodě MSC Meraviglia

Na programu slavnostní akce byly muzikálové vystoupení známého francouzského zpěváka a herce Patricka Bruela nebo koncert popové kapely Kids United, založené v roce 2015 na podporu kampaní UNICEF. Celou akci uváděl marocko-francouzský herec a komik Gad Elmaleh a vše zakončila VIP gala večeře a velkolepá salva ohňostrojů viditelných přes celý Le Havre. Ten byl shodou okolností založen před 500 lety, což připomínají letní slavnosti, na jejichž pozadí se křest Meraviglie uskutečnil.

Po 40 hodinách strávených na lodi a prozkoumávání její palub, které nám zabralo celkem 25.000 kroků, můžeme objektivně říct, že loď jakou je Meraviglia si takový velkolepý ceremoniál určitě zasloužila. Ne nadarmo dostala jméno: Div světa. Jestli se o lodi chcete dozvědět více, připravili jsme pro Vás i speciální článek.

Přečtěte si náš článek o MSC Meraviglia

No a v neposlední řadě, nám chybí už jen poděkovat. Velmi si vážíme toho, že jsme mohli být součástí této události, a to že nás MSC vybralo jako jednoho ze dvou nejdůležitějších partnerů pro český trh je pro nás velkou motivací do dalších let. Děkujeme klientům, partnerům a kolegům že nám umožnili tuto příležitost. smile