X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Hurtigruten expanduje na Aljašku – představuje dosud nejširší nabídku expedičních výletních plaveb

Hurtigruten expanduje na Aljašku – představuje dosud nejširší nabídku expedičních výletních plaveb

 

Norská společnost Hurtigruten rozšiřuje nejekologičtější a nejširší program expedičních výletních plaveb na světě o řadu nových a jedinečných destinací. Od roku 2020 budou její hosté moci prozkoumávat divočinu Aljašky na palubě zbrusu nové Roald Amundsen, lodi na hybridní pohon.

 

Program expedičních výletních plaveb na sezónu 2020/2021 nabízí více než 250 úžasných destinací po celém světě a přináší několik velkých novinek:

  • Premiérovou sezónu přelomové ekologické lodi MS Fridtjof Nansen na hybridní pohon – prozkoumávající neporušenou a syrovou krásu pobřeží Antarktidy, Grónska, Islandu a Norska.
  • Dosud nejširší nabídku plaveb na Antarktidu – s více než 30 různými itineráři pro dokonalé dobrodružství na bílém kontinentu.
  • Kompletní přestavbu oblíbeného plavidla Hurtigruten MS Fram – které se představí jako zbrusu nová expediční loď.
  • A především: Vstup společnosti na půdu Aljašky se sadou nových expedičních plaveb v létě 2020.

Aljaška se pro Hurtigruten a její koncept expedičních výletních plaveb skvěle hodí. Její lodě poplují tam, kam se velká plavidla nedostanou, a vezmou tak své hosty daleko za hranice všednosti, zatímco budou prozkoumávat pravou krásu Aljašky, řekl generální ředitel společnosti, Daniel Skjeldam.

 

Aljaška: Divočina, ledovce a kultura

Aljaška je perfektní destinací pro expediční výletní plavby – ta pravá hranice, která přináší opravdový pocit dobrodružství, nedotčené přírody, ledovců, zajímavé kultury a úžasné divočiny.

 

Hurtigruten vezme své hosty blíže a hlouběji do aljašské divočiny - na svých plavbách trvajících od 8 do 18 dní a pokrývajících to nejlepší z legendárního Vnitřního průjezdu (Inside Passage) spolu s destinacemi mimo hlavní proud, zřídka kdy navštěvovanými ostatními lodními společnostmi – jako je třeba malebný Petersburg.

 

Se svou expanzí na Aljašku Hurtigruten představuje také první aljašskou výletní loď na hybridní pohon. MS Roald Amundsen je vybavena obrovskými sadami baterií a pochlubit se může inovativní zelenou technologií, prémiovým prostředím a samozřejmě značkovým Expedičním týmem společnosti, sestávajícím z geologů, biologů, geografů, historiků a průvodců pro maximálně 500 pasažérů, spolu-průzkumníků.

 

Představte si vyjížďky na kajacích křišťálově čistou vodou, pěší túry nedotčenou divočinou a pozorování medvědů, velryb, karibu nebo orlů. A pak se vraťte do pohodlí výletního plavidla, které je k životnímu prostředí šetrnější než ostatní lodě. Toto je zážitek z Aljašky, který se nedá srovnat s ničím jiným a který nabízí Hurtigruten, řekl Skjeldam.

 

MS Roald Amundsen uzavře svoji aljašskou sezónu roku 2020 proplutím úžasným severozápadním průjezdem – z aljašského Nomu před Grónsko až do Halifaxu na východním pobřeží Kanady.

 

Více informací o aljašských expedicích Hurtigruten:

https://global.hurtigruten.com/destinations/alaska/ (NB, LOCAL LINK)

 

MS Fridtjof Nansen: Trvale udržitelné expedice v nedotčené divočině

V roce 2020 bude debutovat druhá z expedičních lodí společnosti na hybridní pohon, MS Fridtjof Nansen. Premiérová sezóna nejzelenější a nejpokrokovější expediční lodi bude zahrnovat průzkum norských fjordů v rámci série expedičních výletních plaveb z Hamburku, dobrodružství v Grónsku a na Islandu a plavbu ve stopách velkého průzkumníka, po němž je pojmenovaná, až hluboko na jih s cílem překročit hranici antarktického polárního kruhu.

 

Spolu se svojí sesterskou lodí MS Roald Amundsen vymezí MS Fridtjof Nansen novou éru expedičních výletních plaveb. Zelená technologie v kombinaci s prémiovým komfortem, jedinečná atmosféra lodí Hurtigruten a výjimečné kulinářské zážitky hostům podle Skjeldama umožní užít si svoje osobní dobrodružství naplno.

 

Více informací o MS Fridtjof Nansen:

https://global.hurtigruten.com/ships/ms-fridtjof-nansen/  (NB, LOCAL LINK)

 

Antarktida: Sen pravého průzkumníka

Nezapomenutelné dojmy a respekt vzbuzující zážitky čekají na hosty Hurtigruten při průzkumu izolovaného a dech beroucího bílého kontinentu. Odlamující se ledovce, obrovské kry a setkání s tučňáky, tuleni a velrybami – je jen málo věcí, které se dají srovnat s Antarktidou, kde v roce 1911 Roald Amundsen stanul jako první člověk na Jižním pólu.

 

Pro průzkum Antarktidy na palubě lodí, jejichž jména hrdě čerpají ze zlaté éry polárních hrdinů a objevů, si hosté Hurtigruten mohou vybrat z 31 plaveb mířících na zmrzlý kontinent.

 

Nejširší nabídka plaveb na Antarktidu – v délce od 12 do 23 dní  - nabízí příležitost plout přímo Drakeovým průlivem a strávit tak v Antarktidě maximum času nebo po cestě prozkoumat Falklandské ostrovy a Jižní Georgii.

 

Více informací o antarktických expedicích Hurtigruten:

https://global.hurtigruten.com/destinations/antarctica (NB, LOCAL LINK)

 

Rusko, Špicberky, Jižní Amerika a další

Expediční program výletních plaveb Hurtigruten na sezónu 2020/2021 zahrnuje také Rusko a Zemi Františka Josefa (na MS Spitsbergen) a široký výběr expedic na Špicberky (hned na několika lodích), expedice do teplých oblastí Karibiku a několik jiho- a středoamerických plaveb - včetně Mexika a Baja California na MS Roald Amundsen – a další.

 

Společnost zahájila provoz v polárních vodách v roce 1893 a stále hledá nová místa, která by mohla objevovat. Každá z 250 destinací byla pečlivě vybrána jejím týmem, a to tak, aby hostům nabídla nezapomenutelný zážitek z divočiny na těch nejúžasnějších místech na Zemi, řekl Skjeldam.

 

Uvedení první expediční lodě na hybridní pohon je poslední z řady ekologických iniciativ Hurtigruten. Společnost oslavuje své 125. výročí zákazem všech jednorázových plastů. Další z premiér v odvětví je kompletní přestavba existujících lodí na ty s pohonem na kombinaci obrovských baterií, zkapalněného zemního plynu (LNG) a bioplynu (LBG) – vyráběného z organických odpadů, jako jsou například mrtvé ryby.

 

VĚDĚLI JSTE? Hurtigruten nabízí také bohatý program před a po výletních plavbách, a to včetně příležitostí prozkoumat jedinečné destinaci jako Velikonoční ostrov, Galapágy, Patagonii nebo poušť Atacama.

 

Kompletní program expedičních plaveb Hurtigruten na sezónu 2020/2021 je k nalezení na hurtigruten.com

 

O Hurtigruten

Společnost Hurtigruten, která staví na 125 letech norského průkopnického dědictví, je světovým lídrem v průzkumném cestování. Expediční lodní společnost nabízí svým hostům po celém světě výjimečné zážitky na palubách lodí i mimo ně a umožňuje jim tak spojit se s průzkumníky, kteří v nich dřímají.

 

Po nedávné objednávce v pořadí už třetí revoluční a k životnímu prostředí šetrné expediční výletní lodě na hybridní pohon bude Hurtigruten provozovat flotilu 17 na míru postavených expedičních plavidel. Průkopnická společnost nabízí dobrodružným cestovatelům moderní doby dech beroucí a na přírodě založené zážitky na polárních hranicích světa i v teplých vodách.

 

Hurtigruten nabízí plavby do více než 200 jedinečných destinací ve více než 30 zemích od Arktidy po Antarktidu, ve vodách Norska, Grónska, Špicberků, Islandu, Evropy, Jižní, Střední a Severní Ameriky a v arktické Kanadě.