Itálie, , Řecko, Malta na lodi Costa Fascinosa
Termín: Oblast: Trasa:
od 25 020 Kč/os. (1 009 €)

Itinerář

DEN DATUM Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 25.08.2024, Ne 1. Tarent, Itálie (nalodění) --:-- 19:00
2. 26.08.2024, Po 2. Prohlubeň Calypso, 23:00 --:--
3. 27.08.2024, Út 3. Prohlubeň Calypso, --:-- 01:30
3. 27.08.2024, Út 3. Santorini, Řecko 08:00 18:00
3. 27.08.2024, Út 3. Západ slunce u souostroví Santorini, 18:15 20:00
4. 28.08.2024, St 4. Mykonos, Řecko 08:00 19:00
5. 29.08.2024, Čt 5. Relaxační den na moři --:-- --:--
6. 30.08.2024, 6. Valletta, Malta 09:00 19:00
7. 31.08.2024, So 7. Katánie, Itálie 07:00 17:00
7. 31.08.2024, So 7. Panorama Etny, 17:15 19:00
8. 01.09.2024, Ne 8. Tarent, Itálie (vylodění) 09:00 --:--
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Prohlubeň Calypso, / Prohlubeň Calypso je část Jónského moře ležící 58 km západně od řeckého města Methoni nedaleko souostroví Inoussy. Dno se zde nachází 5109 metrů pod hladinou a jde o nejhlubší místo celého Středozemního moře. Prohlubeň byla pojmenována podle mytologické nymfy Kalypsó. Pro Vás se při tomto večírku otevírají hlubiny moře a rozlehlost nebe nad Vámi. Oslava nádherných nymf, půvabných mořských panen i ponurých mořských démonů, kteří vtrhnou na palubu prostřednictvím mýtů a legend.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Prohlubeň Calypso, / Prohlubeň Calypso je část Jónského moře ležící 58 km západně od řeckého města Methoni nedaleko souostroví Inoussy. Dno se zde nachází 5109 metrů pod hladinou a jde o nejhlubší místo celého Středozemního moře. Prohlubeň byla pojmenována podle mytologické nymfy Kalypsó. Pro Vás se při tomto večírku otevírají hlubiny moře a rozlehlost nebe nad Vámi. Oslava nádherných nymf, půvabných mořských panen i ponurých mořských démonů, kteří vtrhnou na palubu prostřednictvím mýtů a legend.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Santorini, Řecko / Romantické souostroví Santorini, považované za bájnou Atlantidu, je rájem všech fotografů i cestovatelů. Malebná městečka s typickou modro-bílou architekturou zařezaná ve vysokých sopečných útesech i krásné pláže s rozdílnou barvou písku od bílé, červené až po černou, a k tomu ještě zajímavá historie a přátelská atmosféra - to všechno dělá ze Santorini zcela jedinečnou destinaci, jež láká turisty z celého světa. Vydejte se s námi na tento slunečný ostrov, který patří k nejkrásnější v Řecku a objevte jeho pohnutou historii i unikátní přírodu.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Západ slunce u souostroví Santorini, / Prožijte západ slunce nad Santorini, který je jedním z nejkrásnějších na světě, a při pohledu z moře je ještě výjimečnější. Slunce pomalu zapadá a vytváří na obloze neuvěřitelné odstíny. Zachyťte jedinečnost panoramatu na fotografii při popíjení svého oblíbeného drinku. Čekejte na okamžik, který Vás nechá beze slov.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Mykonos, Řecko / Tento hornatý, kamenitý ostrov v Egejském moři je rájem všech cestovatelů i vyhledávaným letoviskem celebrit z celého světa. Jeho členité pobřeží nabízí řadu malebných zátok s krásnými plážemi a azurovým mořem, stejně jako kvalitní hotely a restaurace. Ostrov je vyhlášeným centrem nočního života a jeho hlavní město Mykonos je se svou modro-bílou architekturou, starými větrnými mlýny i úzkými uličkami perlou Kykladských ostrovů. V jeho těsné blízkosti leží kdysi posvátný ostrov Délos, centrum kultu boha Apollóna, jehož archeologický areál je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Valletta, Malta / Valletta, tajemné město řádu maltézských rytířů, patří mezi nejmenší hlavní města Evropy. Ač nevelká rozlohou, svým kulturním bohatstvím předčí i mnohé větší metropole a zcela právem byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Za mohutnými hradbami a bastiony se skrývá zachovalé centrum, které na délku neměří ani jeden kilometr, ovšem najdete tu přes 25 kostelů, palác Velmistra nebo zajímavá muzea. Objevte jedinečnou atmosféru jeho malebných uliček a nevynechejte ani katedrálu sv. Jana, která díky své unikátní výzdobě patří mezi nejkrásnější kostely v Evropě.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Katánie, Itálie / V 8. století před naším letopočtem byla ve stínu největší evropské sopky založena řecká kolonie a ve středověku jedno z nejdůležitějších center Itálie. Dnes je Katánie známá svou jedinečnou architekturu, bohatou kulturou a skvělou gastronomií. Projděte se po centrálním náměstí, prohlédněte si nádhernou Sloní kašnu i překrásně zdobenou katedrálu z 11. století. Obdivujte řecký amfiteátr i římský akvadukt a na hradě ze 13. století navštivte zajímavé muzeum. Vystoupejte na vrchol Etny anebo si výhledy na ni užijte z hezké zahrady z centra města.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Panorama Etny, / Ve stínu Etny, tlukoucího srdce Sicílie, která je hvězdou daného okamžiku, si vychutnejte nejlepší víno ostrova. S každým douškem objevujte bohatý a rozmanitý ekosystém této země a nechte se zavést přímo do podstaty sicilských chutí a atmosféry místních vináren.

Ceny pro termín 25.08.2024 - 01.09.2024, 7 nocí

Varianty plavby:
My Cruise My Cruise Premium
Kajuta vnitřní    
cena za 1. a 2. osobu 25 020 Kč/os. (1 009 €) 25 520 Kč/os. (1 029 €)
cena při obsazení jednou osobou 45 580 Kč/os. (1 838 €) 46 570 Kč/os. (1 878 €)
Kajuta s oknem    
cena za 1. a 2. osobu 29 980 Kč/os. (1 209 €) 31 220 Kč/os. (1 259 €)
cena při obsazení jednou osobou 55 500 Kč/os. (2 238 €) 57 980 Kč/os. (2 338 €)
Kajuta s balkonem    
cena za 1. a 2. osobu 33 700 Kč/os. (1 359 €) 34 450 Kč/os. (1 389 €)
cena při obsazení jednou osobou 62 940 Kč/os. (2 538 €) 64 430 Kč/os. (2 598 €)
Apartmá    
cena za 1. a 2. osobu 38 170 Kč/os. (1 539 €)
cena při obsazení jednou osobou 71 870 Kč/os. (2 898 €)
Cena zahrnuje
  Plavba:
 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie. Kajuty jsou vybavené samostatným sociálním zařízením, klimatizací, TV, minibarem, šatní skříní, kosmetickým stolkem, vysoušečem vlasů, trezorem a telefonem. Přístavní poplatky, portýrské služby při nalodění a vylodění, denní úklidový servis a výhody Vámi zvolené třídy ubytování.
  Strava na palubě:
 • Plná penze - snídaně, obědy a večeře v servírované či bufetové restauraci.
 • Nápoje pouze v bufetové restauraci: voda, káva, čaj u snídaně a u svačiny v odpoledních hodinách, u oběda a večeře voda.
  Zábava na palubě:
 • Volné využití veřejných prostor - bazénu, vířivek, fitness centra a jiných sportovně-rekreačních zařízení, bezplatné zapůjčení plážových osušek, účast na všech akcích pořádaných na palubě – animační programy pro děti i dospělé, dětský klub (pro všechny věkové kategorie), večerní představení v divadle, živá hudba, lekce tance apod.
  Pojištění proti úpadku
 • Pojištění CK proti úpadku u pojišťovny Generali.
Cena nezahrnuje
 • Dopravu do/z přístavu vyplutí, případné transfery. V případě zájmu a vhodného spojení zajistíme.
 • Služby českého průvodce či delegáta
 • Nápoje, které nejsou zahrnuté v ceně. Možnost doobjednání nápojových balíčků. Orientační nápojový lístek.
 • Nadstandardní služby - prádelna, fotograf, internet, salón krásy, lékařské služby na lodi apod. Možnost doobjednání fotografických, internetových i lázeňských balíčků.
 • Fakultativní výlety v navštívených přístavech. Lodní společnost má širokou nabídku výletů v každém přístavu, na vyžádání zašleme přehled. Výlety bývají v těchto jazycích: angličtina, španělština, italština, francouzština, němčina. Na plavbách s českým delegátem se konají výlety v češtině.
 • Stravu mimo loď.
 • Spropitné pro obsluhu na lodi: pro osoby od 15 let: 11€/osoba/noc, od 4 do 14,99 let včetně: 5,5€/osoba/noc.
 • Cestovní pojištění a pojištění storna. Na vyžádání zajistíme.
 • Vízum (pokud je vyžadováno).
Upozornění
 • Ceny jsou pohyblivé a uvedená cena je pouze orientační. Aktuální cena bude určena v okamžiku nezávazné rezervace.
 • Pro účast na plavbě je nutné mít cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po ukončení plavby. Pro plavby navštěvující USA musí být pas biometrický. Občané EU, kteří se zúčastní plaveb s destinacemi výhradně v Schengenském prostoru, mohou cestovat i s občanským průkazem.
 • Pokud máte jakákoli zdravotní omezení, cestujete s kojenci nebo jste těhotná, ZDE si prosíme ověřte, že je pro Vás plavba vhodná a můžete ji absolvovat.
 • Pokud cestujete s nezletilými dětmi, máte odlišná příjmení nebo necestují oba rodiče/zákonní zástupci, prosíme ověřte si u nás podmínky účasti.
 • Nalodění (check-in) první den plavby se uzavírá několik hodin před plánovaným odplutím, nejpozději však 120 minut. Čas check-in bude upřesněn s palubními lístky. Doporučujeme se do přístavu dostavit s dostatečným předstihem, v případě vlastní letecké dopravy o den dříve. 
 • Cestující je sám zodpovědný za dodržení vstupních podmínek do všech navštívených zemí. Podmínky se mohou kdykoli změnit.
 • Kajuty s oknem na 6., 7. a 9. palubě mají omezený výhled.

Třídy plavby
Třída: My Cruise

Ve třídě My Cruise, která je dostupná v kajutách vnitřních, s oknem i s balkonem, budete mít tyto výhody navíc:

 • Možnost výběru umístění kajuty v okamžiku rezervace (podle dostupnosti).
 • Volba doby večeře (výběr ze dvou časů), podle dostupnosti.
 • Body do CostaClubu – možnost získat až 350 bodů za každý den plavby.
 • My Cruise Premium: kajuty s lepším umístěním.
Třída: All Inclusive

Ve třídě All Inclusive, která je dostupná v kajutách vnitřních, s oknem i s balkonem, budete mít tyto výhody navíc:

 • Možnost výběru umístění kajuty v okamžiku rezervace (podle dostupnosti). 
 • Možnost výběru mezi prvním a druhým časem večeře.
 • Nápojový balíček „MyDrinks“: Neomezená konzumace vybraných rozlévaných vín (šumivá, bílá, červená, růžová), čepovaných piv, kávy, vody a nealkoholických nápojů a širokého výběru míchaných nápojů, aperitivů a lihovin. Pro osoby mladší 18 let možnost výběru z různých druhů limonád, džusů a výborné horké čokolády.
 • Sleva až 10% na další plavbu pro členy Costa Clubu. Platí pro plavby s uskutečněním do 1 roku a na kategorie kajuty balkon či apartmá.
 • Body do CostaClubu – možnost získat až 350 bodů za každý den plavby.

V případě zájmu, Vám rádi zašleme ceny této třídy. 

Třída: Deluxe

Ve třídě Deluxe, která je dostupná v apartmánech, budete mít tyto výhody navíc:

 • Ubytování v prostorném apartmá s exkluzivním vybavením a příslušenstvím, včetně županu, pantoflí a s výběrem polštářů.
 • Možnost výběru umístění apartmá v okamžiku rezervace (podle dostupnosti).
 • Exkluzivní služby komorníka 24 hodin denně.
 • Přednostní nalodění a vylodění (pouze na začátku a konci plavby).
 • Lahev šumivého vína na přivítanou. 
 • Lázeňský balíček, zahrnující jeden vstup do termálních zón.
 • Soukromá restaurace určená výhradně pro cestující ve třídě Deluxe - pouze na některých lodích.
 • Nápojový balíček „My Drinks Plus“: Neomezená konzumace všech rozlévaných nápojů do ceny 9€ včetně nejlepších značek alkoholu a šampaňského. Pro osoby mladší 18 let možnost výběru z různých druhů limonád, smoothies, džusů a výborné horké čokolády.
 • Speciální slevy na exkurze – čím více exkurzí rezervujete, tím větší slevu získáte (při rezervaci alespoň jedné exkurze před odjezdem).