X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Velká Británie, Norsko ze Southamptonu na lodi Azamara Journey
Oblast: Trasa:
Společnost: Loď:
od 195 970 Kč/os. (7 395 €)

Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Southampton, Velká Británie (nalodění) --:-- 17:00
2. 2. Relaxační den na moři --:-- --:--
3. 3. Relaxační den na moři --:-- --:--
4. 4. Olden, Norsko 08:00 22:00
5. 5. Relaxační den na moři --:-- --:--
6. 6. Svolvaer (Lofoty), Norsko 1 08:00 17:00
6. 6. Trollfjord, Norsko 20:00 22:00
7. 7. Narvik , Norsko 08:00 14:00
8. 8. Honningsvag, Norsko 13:00 21:00
8. 8. Proplutí kolem Nordkappu, Norsko 23:59 23:59
9. 9. Relaxační den na moři --:-- --:--
10. 10. Isfjorden (proplutí), Norsko 10:00 12:00
10. 10. Pyramiden (Špicberky, proplutí), Norsko 12:00 13:30
10. 10. Longyearbyen (Špicberky), Norsko 14:30 19:30
10. 10. Barrentsburg (proplutí), Norsko 21:30 23:00
11. 11. Ny-Alesund, Norsko 13:00 16:00
12. 12. Relaxační den na moři --:-- --:--
13. 13. Tromso, Norsko 08:00 22:00
14. 14. Relaxační den na moři --:-- --:--
15. 15. Trondheim, Norsko 13:00 20:00
16. 16. Alesund, Norsko 09:00 20:00
17. 17. Bergen, Norsko 08:00 22:00
18. 18. Relaxační den na moři --:-- --:--
19. 19. Oslo, Norsko (vylodění) 07:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  Southampton, Velká Británie (nalodění) / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Olden, Norsko / „Brána k ledovcům“, tak by se dal nazvat Olden – malebná rybářská vesnička na konci Nordfjordu. Přes absenci historických památek má Olden rozhodně co nabídnout. Počet návštěvníků, kteří se každoročně vydají po ocelových barvách Norjfjordu obdivovat místní přírodní zajímavosti, se neustále zvětšuje. Nejvyhledávanější atrakcí je bezesporu Jostedal, největší ledovec na evropské pevnině. Turisté také míří k ledovci Briksdal, který je ze všech ledovců nejznámější. Olden je zkrátka i ve slunném létě královstvím ledu a příjemným osvěžením během letních plaveb.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Narvik , Norsko / Na břehu Ofotfjorden v severním cípu Norska najdete za polárním kruhem Narvik, nazývaný dříve na počest anglické královny Viktoriahavn. V roce 1902 byla otevřena slavná železnice spojující nikdy nezamrzající přístav se švédskými rudnými doly a za druhé světové války bylo město v mnoha bitvách téměř zničeno. Seznamte se s událostmi let 1940-45 ve Válečném muzeu. Projeďte se po 42kilometrovém úseku železnice, popisovaném jako osmý div světa. Nechejte se vyvézt lanovkou na vrchol hory Narvik a za „půlnočního slunce“ obdivujte nádherné výhledy na město, fjordy a divoké hory s věčným sněhem.
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
  Honningsvag, Norsko / Tam, kde v letních měsících slunce nikdy nezapadá, najdete Honningsvåg, nejsevernější město pevninské Evropy. Toto takřka magické místo obklopené chladnými vodami Barentsova moře i oblými vrcholky téměř bez vegetace leží na norském ostrově Magerøya. A odtud už je to jen co by kamenem dohodil na slavný Nordkapp, který je jedním z nejsevernějších výběžků Evropy. Známá turistická atrakce nabízí nádherné výhledy, muzeum, restauraci a samozřejmě i pohled na „půlnoční slunce“, které výběžek osvětluje po celou noc.
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
 • 10.' '.den
  program den po dni
  10. den
 • 10.' '.den
 • 10.' '.den
  program den po dni
  10. den
  Longyearbyen (Špicberky), Norsko / Na polovině cesty mezi Norskem a Severním pólem leží souostroví Špicberky a na pobřeží fjordu Advent jeho největší město, dvoutisícový Longyearbyen. Nejsevernější osídlení na světě s populací přesahující tisíc stálých obyvatel sloužívalo výhradně účelům těžební společnosti, dnes sem za poznáním nedotčené arktické přírody míří tisíce turistů. Seznamte se s historií osídlení souostroví v muzeu Svalbard a navštivte nejseverněji položený kostel na světě. Z paluby člunu obdivujte zajímavě modrý ledovec Esmarkbreen a vypravte se do těžařského Barentsburgu, druhého největšího města Špicberk s ruskými a ukrajinskými obyvateli, nebo opuštěného Pyramidenu.
 • 10.' '.den
  program den po dni
  10. den
 • 11.' '.den
  program den po dni
  11. den
 • 13.' '.den
  program den po dni
  13. den
  Tromso, Norsko / I daleko za polárním kruhem se může nacházet kouzelné město s celou řadou turistických atrakcí. Přístav Tromsø rozprostřený na pevnině a částečně i na ostrově Tromsøya obklopený nádhernou přírodou byl v minulosti výchozím bodem mnoha polárních expedic. Za svým dobrodružstvím odsud vyrazili Nansen, Umberto Nobile i slavný Amundsen. Led a chlad prostupuje i celým jeho malebným centrem a vedle katedrály Domkirke tu najdete i skvělé Polární muzeum či zábavní centrum Polaria s arktickým akváriem. A nechybí ani moderní Arktická katedrála připomínající ledovec.
 • 15.' '.den
  program den po dni
  15. den
  Trondheim, Norsko / Jedno z nejstarších norských měst, kde se snoubí historie s legendami. To je Trondheim, metropole na řece Nidelva, která je díky své centrální poloze často nazývána „bránou Norska“. Kdysi hlavní město země a sídlo králů je dnes důležitým norským centrem vědy a techniky. Na bohaté dějiny města tu odkazují četné památky v ulicích historického centra včetně slavné katedrály Nidarosdomen. Ve spojení s moderními technologiemi dávají městu jedinečnou atmosféru, kterou nikde jinde v Norsku nenajdete.
 • 16.' '.den
  program den po dni
  16. den
  Alesund, Norsko / Ålesund rozkládající se na třech ostrovech je centrem stejnojmenného regionu. Toto architektonicky jedinečné město vyvstalo z popela po obrovském požáru v r. 1904, který historickou zástavbu kompletně zdevastoval. Během pouhých pěti let bylo na starých základech vystavěno nové město v jednotném secesním slohu. Jelikož se dodnes v podstatě nezměnilo, jedná se o skutečnou světovou raritu. Město si nejlépe vychutnáte při procházce malebnými uličkami či z vrchu Aksla, který nabízí úžasnou podívanou na celý Ålesund i okolní ostrovy.
 • 17.' '.den
  program den po dni
  17. den
  Bergen, Norsko / Bergen, který je díky své poloze často označován za „bránu norských fjordů“, je bezesporu jedním z nejkrásnějších severských měst. Druhé největší město Norska vystavěné na terasách mezi sedmi horami nabízí vedle osobité atmosféry a okolní krásné přírody i mnoho zajímavých památek. Nikdo by jistě neměl vynechat návštěvu čtvrti Bryggen se starým přístavištěm a dřevěnými hanzovními domy, která byla zapsána i na seznam světového dědictví UNESCO či výjezd zubačkou na 320 m vysoký vrcholek Fløien, ze kterého je krásný výhled na celé okolí.
 • 19.' '.den
  program den po dni
  19. den
  Oslo, Norsko (vylodění) / Oslo ležící na 40 ostrovech v zálivu Oslofjord se zalesněními vrcholky v pozadí má skutečně jedinečnou polohu. Je moderní metropolí, důležitým skandinávským přístavem i jedním z nejdražších měst světa. Přes absenci významných historických památek ovšem nadchne příjemnou atmosférou, klidem a čistotou, skvělými muzei, v čele s muzeem vikingských lodí, či moderní architekturou. Každý sportovní fanoušek jistě zná i slavný lyžařský komplex Holmenkollen s obrovským skokanským můstkem, který slouží také jako vyhlídka. Oslo je rozhodně jedním z nejhezčích severských měst, které by nikdo na svých cestách neměl vynechat.