X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Destinace až na prvním místě: nechejte se inspirovat a vyrazte s námi na svoji vysněnou plavbu

Destinace až na prvním místě: nechejte se inspirovat a vyrazte s námi na svoji vysněnou plavbu

Francouzská Marseille, brazilské Rio de Janeiro nebo třeba Komodské ostrovy v Indonésii. Ať už dáváte přednost jakékoli části světa, budou plánované destinace pravděpodobně tím hlavním, čím se při výběru svojí plavby budete řídit především. Typ lodi, její vybavení a služby, které si na palubě můžete užít, samozřejmě nejsou o nic méně důležité, popluje-li ale vaše vysněné plavidlo za polární kruh, když vy máte zrovna náladu na tropické teploty, asi se s vámi na jeho palubě nepotkáme.

Destinace jsou zkrátka klíč a my se dnes podíváme hned na tři speciální místa, která by vás při výběru vaší plavby snů mohla inspirovat.

 

SIR BANI YAS: zbrusu nová destinace pro milovníky nádherných pláží i přírodních scenérií

Byla to teprve zimní sezóna 2016/17, kdy se itinerář MSC Cruises rozšířil o zbrusu novou destinaci, kterou by si neměli nechat ujít především milovníci překrásných pláží a přírodních scenérií, ale ani ti, které přitahuje Blízký východ. Přesně tam se totiž nachází ostrov Sir Bani Yas, ležící asi 170 kilometrů jihozápadně od Abú Dhabí, hlavního města Spojených arabských emirátů.

Od severu k jihu měří ostrov 17,5 a od východu na západ 9 kilometrů, což z něj dělá vůbec největší přírodní ostrov země. Jeho část v délce skoro 2,5 kilometru byla vyčleněna a přeměněna v plážovou oázu, kterou si od prosince 2016 užijí také hosté MSC Cruises. Ta o ni obohacuje svůj už tak zajímavý program v oblasti Dubaje a Spojených arabských emirátů.

Oáza ve skutečnosti leží na menším ostrově, který se Sir Bani Yas spojuje dřevěný chodník, po němž je možné dojít doslova do ráje na zemi se stovkami palem a dvěma tisíci lehátky na nádherných zlatých plážích.

Na Sir Bani Yas se dále těšte na:

  • exkluzivní soukromý prostor vyčleněný pro hosty třídy MSC Yacht Club s občerstvením,
  • lázně MSC Aurea Spa s nabídkou relaxačních masáží v chatkách přímo na pláži,
  • sportovní zařízení včetně hřišť na plážový volejbal a tenis,
  • prostor pro rodiny s dětmi,
  • beduínský stan s nabídkou lokálních uměleckých a řemeslných výrobků,
  • a společenský prostor s barem a živou hudbou.

Ve stylu plaveb MSC Cruises čeká hosty na ostrově široká nabídka občerstvení, a to jak místních specialit, tak mezinárodní kuchyně.

Co se týče aktivit, přijde si na Sir Bani Yas na své opravdu každý. Ti, kteří chtějí odpočívat, nemusí malý ostrov vůbec opustit: bude jim stačit nádherná pláž a krátké procházky, které se tady nabízejí. Pro ty, jež touží po něčem akčnějším, jsou ale připraveny výlety na hlavní ostrov.

Sir Bani Yas je vrcholem solné kupole, která vznikla před miliony let působením přírodních geologických sil. Lidé se tady usadili už před tisícovkami let, což prokázaly mnohé archeologické průzkumy, které na ostrově stále probíhají. Od roku 2010 je možné navštívit unikátní pozůstatky křesťanského kláštera ze 7. století a tato exkurze je samozřejmě k dispozici i klientům MSC Cruises.

Sir Bani Yas, to je však především Arabian Wildlife Park, největší arabská přírodní rezervace, založená už v roce 1977. V té době byly na ostrově v rámci projektu „Greening the Desert“ vysazeny miliony stromů a divoká zvířata jako gazely, žirafy, pštrosi, gepardi nebo hyeny. Díky této iniciativě tady dnes najdete tisíce divokých zvířat a nespočet stromů a rostlin, stejně jako ptačí rezervaci. Velká část z více než stovky druhů zvířat je v oblasti původní, některé – jako například mořské želvy, písečné gazely, berberské ovce nebo arabské antilopy onyx – jsou dokonce ohrožené vyhynutím. To vše mohou klienti MSC Cruises vidět prostřednictvím některé ze speciálních exkurzí, které zahrnují výlet terénním autem ve stylu safari, projížďku na horském kole, na koni nebo kolem ostrova na tradičním člunu dhow.

MSC Cruises na nové destinaci pracovala celé dva roky a tvrdí, že je vybudována zcela v souladu s původním účelem ostrova. Zatímco loni Sir Bani Yas v rámci své plavby po Blízkém východě obsluhovala MSC Fantasia, letos je řada na její sestře MSC Splendida, která se tady bude pohybovat od prosince do března, a to v zimních sezónách 2017/18 a 2018/19.

Na plavby, které Sir Bani Yas navštíví, se můžete podívat tady.

 

OCEAN CAY MSC MARINE RESERVE: soukromý ostrov na Bahamách výhradně pro hosty MSC Cruises

V listopadu 2018 se hostům MSC Cruises otevře zbrusu nový soukromý ostrov, který největší privátní lodní společnost na světě právě buduje na Bahamách. Ocean Cay, jak se kousek země ležící jižně od Bimini, jednoho z Bahamských ostrovů, jmenuje, si MSC Cruises na sto let pronajala od bahamské vlády a k obrazu svému ho začala přeměňovat 15. ledna letošního roku.

Z ostrova o rozloze necelých 400 m2, který se dříve využíval k těžbě písku, se stane soukromý přístav, určený výhradně zákazníkům plavícím se na luxusních výletních lodích MSC Cruises. Bude to největší privátní ostrov v Karibiku patřící lodní společnosti a jeho návštěvníci tady najdou mořskou rezervaci, kde si budou moci užít šest nádherných pláží o celkové délce necelých 3,5 kilometru, několik restaurací a barů a první amfiteátr na soukromém ostrově na světě, který pojme až dva tisíce lidí.

Ostrov bude mít hlubokomořský přístav, hosté tak suchou nohou vystoupí přímo na pevninu. Na lodi jim taky po celou dobu jejich pobytu na ostrově zůstanou k dispozici veškeré palubní služby včetně kasina. I proto má společnost v plánu zakotvit tady nejen na celý den, ale až do půlnoci, aby si zákazníci mohli užít ostrova skutečně naplno. Těm, kteří budou cestovat ve třídě MSC Yacht Club, se jejich exkluzivní výhody – služby komorníka nebo lázně a wellness se soukromými bungalovy a masážními chatami přímo na pláži - přesunou z paluby na pevninu.

Cílem společnosti je bývalou průmyslově využívanou oblast přebudovat tak, aby sloužila nejen turistům, ale i přírodě, a aby se ostrov a moře, které ho obklopuje, vrátily zase do původního stavu. Vysazeno tady bude na osmdesát původních karibských stromů a nespočet travin a květin. Společnost hodlá na projektu zaměstnávat místní obyvatelstvo, kterému chce nabídnout dlouhodobé pracovní příležitosti, a investovat tak do bahamské ekonomiky.

Ostrov měl být slavnostně otevřen už v prosinci 2017 společně s premiérovou plavbou nové lodi MSC Seaside, termín byl ale odložen s tím, že MSC Cruises přidává „nové a unikátní služby pro své zákazníky“. A to chce svůj čas. 

 

JOKOHAMA: Země vycházejícího slunce poprvé na palubě lodi MSC Cruises

V březnu 2017 přišla MSC Cruises s detaily ohledně své nové, historicky první plavby do Země vycházejícího slunce. Novou, 28 nocí trvající plavbu z Dubaje do Jokohamy obslouží MSC Splendida, která pojme až 3 900 pasažérů. Loď vypluje 31. března 2018 a než dorazí ke břehům Japonska, navštíví dvanáct přístavů v celkem devíti zemích. Na itineráři plavby jsou Abú Dhabí, Muscat, Colombo, Phuket, Langkawi, Penang, Kuala Lumpur (Port Klang), Singapur, Ho Či Minovo město, Hong Kong, Šanghaj a nakonec Jokohama.

Druhé nejlidnatější město Japonska a hlavní mezinárodní přístav najdete na jih od Tokia. Přesto, že je se svým velkým sousedem spojeno prakticky v jedno, zásadně se od něj liší. Budovy jsou tady nižší a pocit prostoru, který po výstupu na pevninu budete mít, vám to jen potvrdí. Když Britové v polovině 19. století zakotvili v Tokijské zátoce, byla Jokohama jen malou rybářskou vesnicí. To se změnilo, jakmile se město stalo jedním z přístavů otevřených zahraničnímu obchodu. Jokohama vzkvétala až do roku 1923, kdy ji se zemí srovnalo velké zemětřesení Kanto a v průběhu druhé světové války pak znovu americké bombardování.

Dnes tady najdete jeden z vůbec největších přístavů světa, hrdý na své mezinárodní dědictví s kosmopolitní příchutí. Historické budovy západního stylu sousedí se supermoderní mrakodrapy, čínskými chrámy i šintoistickými svatyněmi. Jokohamská muzea jsou jedno zajímavější než druhé, z nákupních center vám bude zrak přecházet a na vynikající kuchyni, kterou tady ochutnáte, budete ještě dlouho vzpomínat.

Jokohama je skvělým místem, kde nahlédnout pod pokličku „Země kontrastů“, jak se Japonsku někdy přezdívá. Minulost se tady mísí s přítomností na každém kroku, modernita jde ruku v ruce s tradicí tak přirozeně, jako nikde jinde na světě, a lidé jsou tady tak zdvořilí, že se vám odsud bude jen těžko odjíždět. 

V průběhu celé plavby si hosté budou moci užít nejen nádherné destinace, ale také luxusní služby nádherné lodi, restaurace, divadlo, kasino, noční kluby, čtyři bazény, kurty na squash, tělocvičnu nebo lázně. MSC Cruisespřijímá rezervace, tak dlouho neváhejte a vydejte se poznáním exotické Asie.  

 

Bahamy, Blízký východ, Japonsko,...

…tři absolutně odlišné destinace, všechny však „v režii“ MSC Cruises. Ne náhodou: lodní společnost přichází s jednou novinkou za druhou. Tou poslední byla MSC Meraviglia, čtvrtá největší výletní loď světa, která na moře vyplula teprve před pár týdny. Byli jsme u jejího křtu a připravili jsme pro vás také detailní popis všeho, co na vás na její palubě čeká.

Už na konci roku 2017 by měla MSC Cruises představovat také další ze svých nových lodí, MSC Seaside. První z nové generace lodí MSC s přelomovou architekturou a nejmodernějšími technologiemi vyrazí na svoji první plavbu z Miami v prosinci 2017 a celý rok bude brázdit překrásný Karibik. Připravujeme pro vás článek, ve kterém vám MSC Seaside představíme. Těšte se.

 

Napsala Svatava Čoupková

zdroj fotografií: Shutterstock, MSC library