Ekvádor z Baltra na lodi Celebrity Xploration
Termín: Oblast: Trasa:
od 177 590 Kč/os. (7 161 €)

Itinerář

DEN DATUM Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 20.07.2024, So 1. Baltra (Galapágy), Ekvádor (nalodění) --:-- 15:00
1. 20.07.2024, So 1. Mosquera Island (Galapágy), Ekvádor 1 16:00 18:00
2. 21.07.2024, Ne 2. Dragon Hill (Santa Cruz), Ekvádor 1 07:00 11:30
2. 21.07.2024, Ne 2. Rabida (Galapágy), Ekvádor 1 14:30 18:00
3. 22.07.2024, Po 3. Las tintoreras (Galapágy, Isabela), Ekvádor 1 08:00 11:30
3. 22.07.2024, Po 3. Puerto Villamil (Galapágy, Isabela), Ekvádor 1 15:00 18:00
4. 23.07.2024, Út 4. Bahia Post Office (Galapágy, Floreana), Ekvádor 1 08:00 11:30
4. 23.07.2024, Út 4. Cormorant Point (Galapágy, Floreana), Ekvádor 1 15:00 18:00
5. 24.07.2024, St 5. Cerro Brujo (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor 1 08:00 11:00
5. 24.07.2024, St 5. Kicker Rock (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor 14:45 15:45
5. 24.07.2024, St 5. Isla Lobos (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor 1 16:30 18:30
6. 25.07.2024, Čt 6. Puerto Ayora (Santa Cruz), Ekvádor 1 08:00 18:00
7. 26.07.2024, 7. Suarez Point (Galapágy, Española), Ekvádor 1 08:00 11:00
7. 26.07.2024, 7. Gardner Bay (Galapágy, Española), Ekvádor 1 14:30 18:00
8. 27.07.2024, So 8. Daphne Island (Galapágy), Ekvádor 06:00 07:00
8. 27.07.2024, So 8. Baltra (Galapágy), Ekvádor (vylodění) 08:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (nalodění) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  Mosquera Island (Galapágy), Ekvádor / Mezi ostrovy North Seymour a Baltra se nachází jeden z nejmenších ostrůvků Galapážského souostroví. Většinu plochy Mosquery tvoří bílá písečná pláž, která je domovem jedné z největších kolonií lachtanů. Pozorujte tyto nádherné tvory a možná při tom zahlédnete i kosatku, pro kterou jsou vítaným zpestřením jídelníčku. Obdivujte volavky, racky lávové a další druhy mořských ptáků, pro něž je ostrov skvělým útočištěm. A pak už si nasaďte šnorchl a vydejte se objevovat fascinující život korálového útesu pod křišťálově čistou mořskou hladinou.
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
 • 2.' '.den
  program den po dni
  2. den
  Rabida (Galapágy), Ekvádor / Jen co by kamenem dohodil od ostrova Santiago, leží jeden z nejunikátnějších galapážských ostrovů. Za svoji sytě červenou barvu vděčí Rábida vysokému obsahu železa v lávové hornině, z níž je nevelký ostrůvek tvořený. Nechejte se přivítat lachtany, vyhřívajícími se na slunci na rudém písku. Pozorujte hnízdící kormorány a růžové plameňáky, kterým se líbí v místní laguně, a projděte se také do vnitrozemí, kde žijí mezi santálovými stromy Darwinovy pěnkavy. Výlet na Rábidu zakončete pod hladinou ve společnosti mořských želv, rejnoků a bělocípích žraloků.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Puerto Villamil (Galapágy, Isabela), Ekvádor / Na jižním pobřeží ostrova Isabela leží přístavní městečko, které je ideálním východiskem pro prozkoumávání největšího z galapážských ostrovů. Puerto Villamil se může pochlubit nejdelší pláží Galapág, památkou na chmurnou minulost ostrova i aktivní sopkou. Projděte se po dřevěném chodníčku mangrovovými porosty podél jezírek s plameňáky až k chovné stanici želv obrovských. Vyrazte šnorchlovat do oblasti lávových tunelů Los Túneles a v zátoce Elizabeth se projeďte na kajaku. Prohlédněte si Zeď slz, vystavěnou v době, kdy byl ostrov trestaneckou kolonií, a nakonec vystoupejte na vrchol sopky Sierra Negra a kochejte se překrásnými výhledy.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Bahia Post Office (Galapágy, Floreana), Ekvádor / Na severním pobřeží galapážského ostrova Floriana se rozkládá Poštovní zátoka s dřevěným barelem, který svému účelu sloužil už v 18. století. Dopisy bez známky tady adresátům doručují samotní turisté. Pošlete pohled domů vskutku netradičním způsobem. Projeďte se na člunu mangrovovou zátokou a kochejte se překrásnými pohledy na zátoku z Barončiny vyhlídky. Na pláži Cormorant Point pozorujte lvouny a pak se projděte k laguně, která je domovem růžových plameňáků. Nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Ďáblovy koruny, vyhaslé podmořské sopky, a zaplavte si se školami tropických ryb, zelenými mořskými želvami a žraloky.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Cormorant Point (Galapágy, Floreana), Ekvádor / V severním výběžku ostrova Floreana se rozkládá nádherná oblast Cormorant Point. Ostrov v jižní části Galapážského souostroví se může pochlubit „poštou“ z konce 18. století, statutem prvního hlavního města Galapág a překrásnou přírodou, za kterou dnes míří turisté z celého světa. Navštivte dvě rozdílné pláže – do zelena zbarvenou písečnou pláž i pláž tvořenou rozdrcenými korály, kterou si pro hnízdění vybraly vzácné zelené mořské želvy. V blízké sladkovodní laguně obdivujte překrásné plameňáky a volavky, pod mořskou hladinou pak žraloky, rejnoky a nespočet druhů mořských ryb. Nakonec vyrazte šnorchlovat na Ďáblovu korunu, oblíbenou potápěčskou lokalitu.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Cerro Brujo (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor / Na severním pobřeží galapážského ostrova San Cristobal se rozkládá jedna z bezpochyby nejkrásnějších pláží souostroví. Bílá pláž s tím nejjemnějším pískem leží ve stínu sopečného kuželu, nazývaného Čarodějná hora, z jehož jezera dávní obyvatelé nedalekého Puerto Baquerizo Moreno získávali sůl, kterou používali ke konzervování masa. Osvěžte se v křišťálově čisté vodě a se šnorchlem obdivujte fascinující život pod mořskou hladinou. Pozorujte mořské ptáky, lachtany, líně se povalující na písku, i volavky, kterým je domovem blízká sladkovodní laguna. Při procházce podél pobřeží se pak nezapomeňte kochat překrásnými výhledy, které oblast nabízí.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Kicker Rock (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor / Hodinu jízdy člunem na západ od Puerto Baquerizo Moreno se u břehů ostrova San Cristóbal k nebi vypíná jeden z nejpůsobivějších skalních útvarů Galapážského souostroví. Dvojice skal Kicker Rock, známá také pod svým španělským názvem León Dormido, spící lev, se vypíná 140 metrů nad mořskou hladinu a svým unikátním ekosystémem láká potápěče z celého světa. Vyrazte na projížďku na člunu a pozorujte mořské ptáky i kalifornské lachtany, kteří tady našli domov. Pak už nasaďte šnorchl, ponořte se pod hladinu a obdivujte mořské želvy, rejnoky i galapážské žraloky, pro které je úzký kanál mezi skalami ideálním útočištěm.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Isla Lobos (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor / Jen hodinu jízdy člunem od Puerto Baquerizo Moreno se u jihovýchodního pobřeží galapážského ostrova San Cristóbal nachází ostrůvek Isla Lobos, jemuž dala jméno kolonie místních lachtanů. Pozorujte je, jak se vyhřívají na slunci nebo si s nimi rovnou zaplavte. Projděte se po krátkém treku ostrovem, obdivujte jedinečné lávové formace i živočichy, kterým se staly domovem. A pak už nasaďte šnorchl a vyrazte objevovat pestrý život pod klidnou mořskou hladinou.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Suarez Point (Galapágy, Española), Ekvádor / V nejvýchodnějším bodě nedotčeného galapážského ostrova Española se nachází Punta Suarez, místo s úchvatnou vulkanickou krajinou, která je domovem jedinečných živočichů. Vydejte se na náročný trek a obdivujte zajímavé sopečné formace. Pozorujte lachtany, vyhřívající se na písečné pláži, červeno-zelené mořské leguány nebo ještěrky lávové. Mějte oči otevřené a spatříte hned dva druhy terejů, drozdy, a dokonce vlnité albatrosy, kteří hnízdí jen na Españole. Kochejte se nádhernými výhledy a občas očima zabluďte i na mořskou hladinu: nadechnout se sem přichází mořské želvy.
 • 7.' '.den
  program den po dni
  7. den
  Gardner Bay (Galapágy, Española), Ekvádor / Na severním pobřeží Españoly, nejstaršího a nejsuššího ostrova Galapážského souostroví, se rozkládá zátoka Gardner. Pochlubit se může jednou z nejdelších pláží Galapág i pestrým životem pod křišťálově čistou mořskou hladinou, který sem láká potápěče z celého světa. Relaxujte na překrásné bílé pláži spolu s kolonií lachtanů, s nimiž si tady často můžete i zaplavat. Pozorujte drozdy, jestřáby a další mořské ptáky, kteří si ostrov oblíbili, a pak už se vydejte šnorchlovat k Želví skále. Budete-li mít štěstí, zahlédnete žraloky bělocípé, manty obrovské nebo dokonce jedovatou ropušnici.
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
 • 8.' '.den
  program den po dni
  8. den
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (vylodění) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.

Ceny pro termín 20.07.2024 - 27.07.2024, 7 nocí

Varianty plavby:
Standard
Apartmá  
cena za 1. a 2. osobu 177 590 Kč/os. (7 161 €)
cena za 3. a 4. osobu do věku 1 roku 115 720 Kč/os. (4 666 €)
cena za 3. a 4. osobu od 2 do 11 let 115 720 Kč/os. (4 666 €)
cena za 3. a 4. osobu od 12 do 17 let 115 720 Kč/os. (4 666 €)
cena za 3. dospělou osobu 115 720 Kč/os. (4 666 €)
cena za 4. dospělou osobu 115 720 Kč/os. (4 666 €)
cena při obsazení jednou osobou 352 580 Kč/os. (14 217 €)
Cena zahrnuje
  Plavba:
 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie. Kajuty jsou vybavené samostatným sociálním zařízením, klimatizací, TV, minibarem, šatní skříní, kosmetickým stolkem, vysoušečem vlasů, trezorem a telefonem. Přístavní poplatky, portýrské služby při nalodění a vylodění, denní úklidový servis a výhody Vámi zvolené třídy ubytování.
  Strava na palubě:
 • Plná penze - 3 hlavní jídla denně v servírované či rautové restauraci, svačiny, zmrzlina. Nápoje: voda a čaj z automatů v bufetové restauraci.  
  All Included:
 • Nápojový balíček Classic Drinks: velký výběr nealkoholických a alkoholických nápojů včetně koktejlů, piv, lihovin, likérů a rozlévaných vín.
 • Internetový balíček Basic: přístup k vybraným chatovacím aplikacím, emailu a webovému prohlížeči pro 2 zařízení.
  Zábava na palubě:
 • Volné využití veřejných prostor - bazénu, vířivek, fitness centra a jiných sportovně-rekreačních zařízení, účast na všech akcích pořádaných na palubě - animační programy pro děti i dospělé, dětský klub (pro všechny věkové kategorie), večerní představení v divadle, živá hudba, lekce tance apod.
  Pojištění proti úpadku
 • Pojištění CK proti úpadku u pojišťovny Generali.
Cena nezahrnuje
 • Dopravu do/z přístavu vyplutí, případné transfery. V případě zájmu zajistíme.
 • Služby českého průvodce či delegáta
 • Nápoje, které nejsou zahrnuté v ceně.
 • Stravu mimo loď a stravování ve speciálních restauracích.
 • Nadstandardní služby - prádelna, fotograf, salón krásy, lékařské služby na lodi apod. Na lodi možnost doobjednání fotografických, internetových i lázeňských balíčků.
 • Fakultativní výlety v navštívených přístavech. Lodní společnost má širokou nabídku výletů v každém přístavu, na vyžádání zašleme přehled. Výlety bývají v těchto jazycích: angličtina, španělština, italština, francouzština, němčina. Na plavbách s českým delegátem se konají výlety v češtině.
 • Spropitné pro obsluhu na lodi: cca 18 USD/osoba/noc, pro hosty tříd Concierge a AqaClass: cca 18,5 USD/osoba/noc, pro hosty třídy The Retreat: cca 23 USD/osoba/noc.
 • Cestovní pojištění a pojištění storna. Na vyžádání zajistíme.
 • Vízum (pokud je vyžadováno).
Upozornění
 • Ceny jsou pohyblivé a uvedená cena je pouze orientační. Aktuální cena bude určena v okamžiku nezávazné rezervace.
 • Pro účast na plavbě je nutné mít cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po ukončení plavby. Pro plavby navštěvující USA musí být pas biometrický. Občané EU, kteří se zúčastní plaveb s destinacemi výhradně v Schengenském prostoru, mohou cestovat i s občanským průkazem.
 • Pokud máte jakákoli zdravotní omezení, cestujete s kojenci nebo jste těhotná, ZDE si prosíme ověřte, že je pro Vás plavba vhodná a můžete ji absolvovat.
 • Pokud cestujete s nezletilými dětmi, máte odlišná příjmení nebo necestují oba rodiče/zákonní zástupci, prosíme ověřte si u nás podmínky účasti.
 • Nalodění (check-in) první den plavby se uzavírá několik hodin před plánovaným odplutím, nejpozději však 120 minut. Čas check-in bude upřesněn s palubními lístky. Doporučujeme se do přístavu dostavit s dostatečným předstihem, v případě vlastní letecké dopravy o den dříve. 
 • Cestující je sám zodpovědný za dodržení vstupních podmínek do všech navštívených zemí. Podmínky se mohou kdykoli změnit.
Třídy plavby
Třída: Concierge

Hosté ubytováni v kajutách s balkonem třídy Concierge mají tyto výhody navíc:

 • Služby Concierge.
 • Šumivé víno a ovoce na uvítanou.
 • Odpolední donáška sladkostí na kajutu.
 • Seminář o navštívených destinacích.
 • Priorita při výběru sezení v restauracích.
 • Občerstvení v salonku před vyplutím.
 • Přednostní nalodění a vylodění (pouze na začátku a konci plavby).
Třída: AquaClass

Hosté ubytováni v kajutách s balkonem třídy AquaClass mají tyto výhody navíc:

 • Osobní Spa Concierge.
 • Pozvánka na VIP prohlídku Spa.
 • Neomezený přístup do termální zóny Persian Garden.
 • Soukromá restaurace Blu určená výhradně pro cestující ve třídě Aquaclass.
 • Aromaterapeutický difuzér na kajutě.
 • Denní donáška čaje na kajutu.
Třída: Retreat

Hosté ubytováni v apartmánech mají tyto výhody navíc:

 • Nápojový balíček Premium Drinks: neomezená konzumace velikého výběru nealkoholických a alkoholických nápojů včetně koktejlů, piv, lihovin, likérů a rozlévaných vín.
 • Internetový balíček Premium: přístup k chatovacím aplikacím, emailu a webovému prohlížeči včetně video.
 • Spropitné pro obsluhu na lodi.
 • Exkluzivní služby komorníka.
 • Salon „Michael's Club“ na nezrevolucionalizovaných lodích nebo "Retreat Lounge" na lodích řady Edge s výběrem nápojů, delikates a dezertů zdarma. 
 • Soukromá restaurace Luminae určená výhradně pro cestující v apartmánech. Menu je rošířené o signature pokrmy vytvořené světoznámým kulinářským ambasadorem Danielem Bouludem. 
 • Soukromá otevřená paluba "Retreat Sundeck" s bazénem na lodích řady Edge a vířivkami na vybraných lodích s osuškami a možností občerstvení.