X Aktuální informace o provozu lodních společností »

Velká Británie, Norsko, Dánsko ze Southamptonu na lodi Azamara Quest
Oblast: Trasa:
Společnost: Loď:
od 173 630 Kč/os. (6 552 €)

Itinerář

DEN Přístav / Program PŘIPLUTÍ VYPLUTÍ
1. 1. Southampton, Velká Británie (nalodění) --:-- 17:00
2. 2. Relaxační den na moři --:-- --:--
3. 3. Stavanger, Norsko 13:00 22:00
4. 4. Eidfjord, Norsko 09:00 20:00
5. 5. Olden, Norsko 08:00 20:00
6. 6. Alesund, Norsko 08:00 22:00
7. 7. Relaxační den na moři --:-- --:--
8. 8. Svolvaer (Lofoty), Norsko 1 07:00 17:00
8. 8. Trollfjord, Norsko 18:30 19:00
9. 9. Tromso, Norsko 12:00 22:00
10. 10. Honningsvag, Norsko 13:00 22:00
10. 10. Proplutí kolem Nordkappu, Norsko 23:59 23:59
11. 11. Alta, Norsko 09:00 17:00
12. 12. Harstad, Norsko 10:00 20:00
13. 13. Bodo, Norsko 08:00 22:00
14. 14. Relaxační den na moři --:-- --:--
15. 15. Bergen, Norsko 08:00 --:--
16. 16. Bergen, Norsko --:-- 20:00
17. 17. Relaxační den na moři --:-- --:--
18. 18. Kodaň, Dánsko (vylodění) 06:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.den
  program den po dni
  1. den
  Southampton, Velká Británie (nalodění) / Na jižním pobřeží Velké Británie leží důležitý anglický přístav a největší město hrabství Hampshire, Southampton. Město proslulo jako brána do Anglie a místo, odkud v roce 1912 vyplul legendární Titanic. Projděte se kolem nejstarších středověkých hradeb v Anglii a v muzeu Tudor House se seznamte s historií domu z 16. století. Nenechte si ujít projížďku na největším britském parníku ani představení v divadle Mayflower, nejdéle působícím divadle mimo Londýn ve Velké Británii.
 • 3.' '.den
  program den po dni
  3. den
  Stavanger, Norsko / Čtvrté největší norské město Stavanger je především centrem ropného průmyslu, přesto si zachovalo i mnohé ze své původní krásy. Jeho historická čtvrť Gamle Stavanger s křivolakými uličkami a katedrálou z 12. stol. má nezaměnitelný charakter, který podbarvuje i malebný přístav. Město je také ideálním výchozím bodem pro poznávání okolí, nádherných fjordů s vysokými skalními stěnami i jedné z největších norských přírodních zajímavostí – skalní plošiny Preikestolen. Ta se tyčí 600 m nad Lysefjordem a odtud padá přímo do mořské hladiny.
 • 4.' '.den
  program den po dni
  4. den
  Eidfjord, Norsko / Na konci Hardangerfjordu, druhého nejdelšího norského fjordu, leží malebná obec Eidfjord, která je výborným výchozím bodem pro poznávání národního parku Hardangervidda. Údajně největší evropská náhorní plošina se pyšní celou řadou přírodních krás, kterým vévodí 128 m vysoký vodopád Vøringsfossen. Během celodenního výletu je možné se vypravit i na pěší výstup na tzv. Trolí jazyk, který je jednou z nejznámějších přírodních atrakcí Norska. Milovníky techniky zase zaujme hydroelektrárna Sima vybudována ve skalním masivu těsně vedle Eidfjordu či visutý most přes Hardangerfjord.
 • 5.' '.den
  program den po dni
  5. den
  Olden, Norsko / „Brána k ledovcům“, tak by se dal nazvat Olden – malebná rybářská vesnička na konci Nordfjordu. Přes absenci historických památek má Olden rozhodně co nabídnout. Počet návštěvníků, kteří se každoročně vydají po ocelových barvách Norjfjordu obdivovat místní přírodní zajímavosti, se neustále zvětšuje. Nejvyhledávanější atrakcí je bezesporu Jostedal, největší ledovec na evropské pevnině. Turisté také míří k ledovci Briksdal, který je ze všech ledovců nejznámější. Olden je zkrátka i ve slunném létě královstvím ledu a příjemným osvěžením během letních plaveb.
 • 6.' '.den
  program den po dni
  6. den
  Alesund, Norsko / Ålesund rozkládající se na třech ostrovech je centrem stejnojmenného regionu. Toto architektonicky jedinečné město vyvstalo z popela po obrovském požáru v r. 1904, který historickou zástavbu kompletně zdevastoval. Během pouhých pěti let bylo na starých základech vystavěno nové město v jednotném secesním slohu. Jelikož se dodnes v podstatě nezměnilo, jedná se o skutečnou světovou raritu. Město si nejlépe vychutnáte při procházce malebnými uličkami či z vrchu Aksla, který nabízí úžasnou podívanou na celý Ålesund i okolní ostrovy.
 • 9.' '.den
  program den po dni
  9. den
  Tromso, Norsko / I daleko za polárním kruhem se může nacházet kouzelné město s celou řadou turistických atrakcí. Přístav Tromsø rozprostřený na pevnině a částečně i na ostrově Tromsøya obklopený nádhernou přírodou byl v minulosti výchozím bodem mnoha polárních expedic. Za svým dobrodružstvím odsud vyrazili Nansen, Umberto Nobile i slavný Amundsen. Led a chlad prostupuje i celým jeho malebným centrem a vedle katedrály Domkirke tu najdete i skvělé Polární muzeum či zábavní centrum Polaria s arktickým akváriem. A nechybí ani moderní Arktická katedrála připomínající ledovec.
 • 10.' '.den
  program den po dni
  10. den
  Honningsvag, Norsko / Tam, kde v letních měsících slunce nikdy nezapadá, najdete Honningsvåg, nejsevernější město pevninské Evropy. Toto takřka magické místo obklopené chladnými vodami Barentsova moře i oblými vrcholky téměř bez vegetace leží na norském ostrově Magerøya. A odtud už je to jen co by kamenem dohodil na slavný Nordkapp, který je jedním z nejsevernějších výběžků Evropy. Známá turistická atrakce nabízí nádherné výhledy, muzeum, restauraci a samozřejmě i pohled na „půlnoční slunce“, které výběžek osvětluje po celou noc.
 • 10.' '.den
  program den po dni
  10. den
 • 11.' '.den
  program den po dni
  11. den
  Alta, Norsko / V severním cípu Norska na břehu stejnojmenného fjordu leží Alta, druhé nejseverněji položené město nad 10 tisíc obyvatel na světě. Lidé obývali oblast Alty už před tisícovkami let a vy do její bohaté historie můžete proniknout v některém z muzeí: prohlédněte si model německé bitevní lodi v muzeu Tirpitz, v muzeu Alta pak šest tisíc let staré skalní rytiny, zapsané na seznam UNESCO. Navštivte moderní katedrálu Nordlyskatedralen i Sautso-Alta, jeden z největších kaňonů světa. Vyrazte na výlet Národním parkem Seiland a na závěr ochutnejte třeba sobí steak.
 • 12.' '.den
  program den po dni
  12. den
 • 13.' '.den
  program den po dni
  13. den
  Bodo, Norsko / Nad severním polárním kruhem se na dramatickém západním pobřeží Norska rozkládá Bodo. Hlavní město regionu nabízí hezkou historickou architekturu, překrásnou přírodu i zajímavá muzea. Prohlédněte si pěknou katedrálu z roku 1956 i středověký kamenný kostel z poloviny 13. století. V muzeu Nordlandu nahlédněte do minulosti města, kultury Sámů i života Vikingů a pak už vyrazte obdivovat překrásnou scenérii historické vesnice Kjerringoy. V kanálu Saltstraumen pozorujte jedny z nejvyšších přílivů a odlivů na světě a z hory Keiservarden se kochejte nádhernými výhledy na Bodo i nedaleké souostroví Lofoty.
 • 15.' '.den
  program den po dni
  15. den
  Bergen, Norsko / Bergen, který je díky své poloze často označován za „bránu norských fjordů“, je bezesporu jedním z nejkrásnějších severských měst. Druhé největší město Norska vystavěné na terasách mezi sedmi horami nabízí vedle osobité atmosféry a okolní krásné přírody i mnoho zajímavých památek. Nikdo by jistě neměl vynechat návštěvu čtvrti Bryggen se starým přístavištěm a dřevěnými hanzovními domy, která byla zapsána i na seznam světového dědictví UNESCO či výjezd zubačkou na 320 m vysoký vrcholek Fløien, ze kterého je krásný výhled na celé okolí.
 • 16.' '.den
  program den po dni
  16. den
  Bergen, Norsko / Bergen, který je díky své poloze často označován za „bránu norských fjordů“, je bezesporu jedním z nejkrásnějších severských měst. Druhé největší město Norska vystavěné na terasách mezi sedmi horami nabízí vedle osobité atmosféry a okolní krásné přírody i mnoho zajímavých památek. Nikdo by jistě neměl vynechat návštěvu čtvrti Bryggen se starým přístavištěm a dřevěnými hanzovními domy, která byla zapsána i na seznam světového dědictví UNESCO či výjezd zubačkou na 320 m vysoký vrcholek Fløien, ze kterého je krásný výhled na celé okolí.
 • 18.' '.den
  program den po dni
  18. den
  Kodaň, Dánsko (vylodění) / Kodaň je městem mnoha tváří, kde si na své přijde opravdu každý, ať jde o milovníky historie, architektury i kultury. Tato kosmopolitní dánská metropole ležící u úzkého průlivu Øresund, který odděluje Dánsko od Švédska, patří k nejkrásnějším skandinávským městům. Historické centrum je plné památek, královských rezidencí a jedinečných kostelů. Nejmalebnější částí Kodaně je historický přístav Nyhavn s pastelovými domky a řadou restaurací. Nesmíme zapomenout ani na věhlasnou sochu Malé mořské víly, která je symbolem města.