X Aktuální opatření lodních společností proti šíření koronaviru »

Royal Caribbean koupila podíl v Silversea Cruises

Royal Caribbean koupila podíl v Silversea Cruises

 

Lídr superluxusních a expedičních výletních plaveb rozšiřuje portfolio top značek Royal Caribbean Cruises. Aby ještě vylepšila své produkty a lodě, Silversea spouští Projekt Invictus.

 

Miami, 31. července 2018 – Silversea Cruises, průkopník na poli ultraluxusních a expedičních výletních plaveb, se oficiálně připojil k rodině Royal Caribbean Cruises. Společnosti oznámily, že RCL dostala konečné svolení od svých regulátorů a dokončila tak akvizici dvoutřetinového podílu v Silversea. Investice propojuje dva vedoucí hráče průmyslu výletních plaveb a rozšiřuje portfolio RCL napříč všemi klíčovými cílovými skupinami. Předseda představenstva a generální ředitel Royal Caribbean Cruises řekl, že už se nemůže dočkat, až spolu s týmem Silversea posune společnost ještě o úroveň výš.

66,7% podíl na Silversea Cruises má hodnotu přibližně 2 miliard amerických dolarů. Zbytek společnosti zůstává ve vlastnictví Manfredi Lefebvre d´Ovidia, který bude i nadále výkonným předsedou představenstva. d´Ovidio prohlásil: „Toto partnerství nám umožní uskutečnit naši vizi být nezpochybnitelným lídrem v superluxusních a expedičních plavbách, který své hosty bere na palubách těch nejluxusnějších plavidel světa do více než tisíce destinací.“

Společnosti také oznámily, že spouští Projekt Invictus, několikaletou iniciativu, která posune už tak skvělou nabídku Silversea ještě o úroveň výš. Projekt se zaměří jak na zlepšení produktů, tak na revitalizaci samotných lodí. Na prvních vylepšeních se začne pracovat už ve druhé polovině srpna, kdy se pasažéři lodi Silver Muse mohou těšit na novou nabídku šampaňského a kaviáru. Těžit z projektu bude i rozrůstající se flotila Silversea: v prosinci 2018 bude důkladně renovována loď Silver Whisper, a to včetně kajut pro hosty, přidá se k ní ale i Silver Wind. Obě lodě projdou takzvanou „musifikací“, inspirovanou vlajkovou lodí společnosti, Silver Muse. Vylepšení se následně nevyhne ani Silver Shadow.

S těmito novými přírůstky teď flotila Royal Caribbean Cruises Ltd. čítá na 59 lodí, operujících pod značkami Royal Caribbean International, Celebrity Cruises, Azamara Club Cruises, TUI Cruises, Pullmantur Cruceros a nově Silversea Cruises. Dalších 15 nových lodí bylo objednáno a dorazí v následujících letech.

O Silversea Cruises

Silversea Cruises pod vedením Manfredi Lefebvre d´Ovidia je považována za inovátora v průmyslu superluxusních výletních plaveb. Svým hostům nabízí na palubách svých intimních lodí (Silver Wind, Silver Shadow, Silver Whisper, Silver Spirit a Silver Muse), kde všechny kajuty jsou apartmá, vybavení a výhody velkých plavidel. Její flotilu doplňují čtyři expediční lodě - Silver Explorer, Silver Galapagos, Silver Discoverer a nově Silver Cloud –, další dvě lodě jsou objednané. Na itinerářích Silversea je všech sedm kontinentů a světové destinaci jako Středomoří, Karibik, oba polární regiony a stovky fascinujících míst mezi nimi.

 

Zdroj: Royal Caribbean Cruises Ltd.

Přeložila: Svatava Čoupková